Studia zaoczne w Polsce kosztują fortunę! (Kto płaci najwięcej?)

Kogo na to stać?
Studia zaoczne w Polsce kosztują fortunę! (Kto płaci najwięcej?)
06.07.2011

Studia zaoczne w Polsce to prawdziwy worek bez dna. Za niektóre kierunki trzeba zapłacić naprawdę olbrzymie sumy. Szczególne jeżeli chodzi o młodych ludzi, którzy chcieliby studiować medycynę lub stomatologię.

To właśnie te kierunki są jednymi z najdroższych w kraju. Przyszli lekarze i dentyści za semestr płacą nawet 10 tys. złotych. Nieco mniej, bo zaledwie 7 tys. zł, kosztuje semestr studiów na farmacji – donosi "Rzeczpospolita".

Władze medycznych uczelni tłumaczą, że studia w ich szkołach są tak drogie ze względu na specjalistyczne materiały dydaktyczne i drogi sprzęt. Uczelnie twierdzą, że muszą sporo inwestować, ponieważ wiele urządzeń bardzo szybko się niszczy.

Co w takiej sytuacji pozostaje młodym ludziom, których nie stać na ich wymarzony kierunek? Może powinni po prostu wybrać inną, tańszą ścieżkę kariery? Na teologii bądź muzykologii opłaty za semestr są znacznie niższe. Do prowadzenie zajęć na tych kierunkach wystarczy bowiem jedynie kreda i tablica...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Festiwal Psiego Mięsa: Jako główny przysmak podają tam... pieczone szczeniaki!

Impreza cieszy się olbrzymią popularnością, co roku przybywają na nią tłumy wielbicieli psiego mięsa.

Ulubione przekleństwa Polaków: Ku**a, ch*j, je**ć, pierdo**ć - są niebywale uniwersalne!

Polacy klnąc lubią, niezależnie od tego czy się radują, czy smucą!

Komentarze (207)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.07.2011 20:00
to nie są studia zaoczne!!! nie ma medycyny zaocznie, nie ma farmacji i stomy zaocznie!! one sa wieczorowo a to jest ogromna różnica!!! i nie kosztują "nawet 10tys" tylko co najmniej 10 tysi.. stoma w Łodzi kosztuje 15 tys, a medycyna 12tys.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 08.07.2011 17:59
trzeba się było uczyć to by się podostawali na dzienne.
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 08.07.2011 17:40
a ja np ide na dzienne, nie wyprowadzam sie z domu wiec nie beda one dla mnie drogie. ale nie mam zamiaru imprezowac tylko sie uczyc. i nikt mi nie powie, ze jestem obibokiem. po prostu nie oplaca mi sie isc do pracy i na studia zaoczne, dlatego, ze mam rente po ojcu. to ze studenci dzienni "pija i w kolko jedza parowki" nie znaczy, ze wszyscy tacy sa...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 08.07.2011 14:30
semestr na medycynie kosztuje 12,5 tys. zlotych. razy dwa w roku top 25 tys. zł. razy 5 lat (szósty rok masz gratis) wychodzi 125 tys. zł. trochę to ironiczne, bo zaraz po studiach, lekarz bez specjalizacji zarabia około 2 tys., po specjalizacji (na początku kariery) ok. 3,5-4 tys. tak wiec koszty studiów zwrócą mu się dopiero po niespełna 3 latach.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.07.2011 23:43
no tak moze w polsce sa drogie sludia ale wezmy pod uwage anglie tam jest 9 tysiecy rocznie za normalne studia dzienne
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo