Co czwarty uczeń nie zdał w tym roku matury! CO ZA PORAŻKA!

Uczniowie nie poradzili sobie z matematyką...
Co czwarty uczeń nie zdał w tym roku matury! CO ZA PORAŻKA!
30.06.2011

Znamy już wyniki tegorocznych matur! Niestety, bardzo duża grupa uczniów nie może w tym roku świętować sukcesów. Egzamin dojrzałości oblał bowiem co czwarty maturzysta!

Najgorzej poszła matematyka. Jak podaje portal sfora.pl, zdało ją zaledwie 75 procent uczniów. To bardzo niepokojące wyniki, zwłaszcza że w tamtym roku młodzi ludzie znacznie lepiej poradzili sobie z przedmiotami ścisłymi.

Uczniowie nie mają za to problemu z dziedzinami humanistycznymi. Egzamin z języka polskiego wypadł w całym kraju naprawdę dobrze. Polskim uczniom nie straszne są również języki obce. Angielski zdało aż 95 procent z nich.

Matura, jak co roku, najlepiej wypadła wśród uczniów liceów ogólnokształcących. Tu odsetek tych, którym się powiodło na egzaminie wyniósł aż 86 procent. Znacznie gorzej wyniki te przedstawiają się w liceach uzupełniających, profilowanych i technikach.

Jeszcze do niedawna mieliśmy nadzieję, że fatalnych wyników gimnazjalistów nie podzielą polscy maturzyści. Niestety, rzeczywistość okazała się brutalna. Należy jednak wierzyć , że to tylko chwilowa niedyspozycja polskich uczniów i już za rok wyniki egzaminów będą znacznie lepsze!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

MUZEUM EROTYKI W BARCELONIE: Rysunki nagich ciał, drewniane penisy, rzeźby kopulujących par

Zobacz, jakie eksponaty można zobaczyć w hiszpańskim Muzeum Erotyki!

Oto lista najdroższych parafii w Polsce!

Sprawdź, gdzie najwięcej płaci się za chrzest, ślub i pogrzeb.

Polecane wideo

Komentarze (779)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.08.2011 12:08
Znalazłam super konkurs, w którym można wygrać STUDIA ZA DARMO!!! Macie czas tylko do 5.09.2011r.!! Wejdźcie na profil fb Wyższej Szkoły Europejskiej!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.07.2011 16:21
Dla mnie osobiście niektóre zadania z rozszerzenia były łatwiejsze od tych z podstawy. Sama za rok zdaję maturę i może powiecie, że jestem egoistką ale mam nadzieję, że jak najwięcej osób nie zda. Każdy baran teraz może iść na studia tylko po co, skoro nie umie podstawić danych pod podane wzory? gdzie tacy ludzie są potrzebni, którzy nie potrafią samodzielnie pracować?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.07.2011 18:29
tym co nie zdali wpołczuje...szczerze:). ja mimo że byłam w klasie humanistycznej to majce zdałam na 4 ale wcale nie twierdze że była łatwa bo też myslałam że wszystko pomieszałam. w tym roku nic nie było łatwe i dlatego tyle osób oblalo. a ci co piszą" oh jak mogliscie nie zdac wy debile , nieuki, do łopaty a nie na studia" też współczuje bo pewnie same nie zdaly. Pozdrawiam wszystkich i trzymam mocno kciuki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.07.2011 18:23
ale był pogrom w tym roku
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.07.2011 11:53
matura wcale nie była trudna, jestem w 3 gimnazjum, teraz idę do liceum i z zadań zamkniętych miałam 22 pkt, pozostałe tylko przejrzałam, ale one są zawsze zbliżone wystarczyło porozwiązywać te z lat ubiegłych i załapać schemat ;D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie