Oto najpopularniejsze KIERUNKI STUDIÓW! (Kim chcą zostać młodzi Polacy?)

Sprawdź, co w tym roku najchętniej wybierają polscy studenci!
Oto najpopularniejsze KIERUNKI STUDIÓW! (Kim chcą zostać młodzi Polacy?)
28.06.2011

Chociaż nie znamy jeszcze wyników tegorocznych matur, to jednak już teraz wiele uczelni rozpoczęło rekrutację. Jakie więc studia cieszą się w tym roku największą popularnością?

Informacyjna Agencja Radiowa opublikowała listę najbardziej obleganych kierunków na warszawskich uczelniach. Według sondażu największa liczba uczniów chciałaby studiować dziennikarstwo, komunikację społeczną, prawo i psychologię. Jeżeli chodzi o kierunki humanistyczne, młodzi ludzie najchętniej wybierają Uniwersytet Warszawski. Z kolei na Politechnice Warszawskiej najpopularniejsze są architektura, budownictwo i informatyka.

Wybory przyszłych studentów różnią się nieco od zaleceń specjalistów. Według badaczy, w przyszłości pracę bez problemu znajdą absolwenci takich kierunków, jak energetyka jądrowa, stosunki międzynarodowe po angielsku, inżynieria biomedyczna oraz biotechnologia.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Gdzie w Polsce straszy?

Oto najbardziej nawiedzone polskie miejsca – sprawdź, które zakątki lepiej omijać, jeśli masz słabe nerwy.

Jednak nie wszystkie jesteśmy blacharami! (Nowa teoria naukowców dotycząca męskich aut)

Do tej pory sądzono, że luksusowe auto to przejaw luksusu, dzięki któremu facet może zwrócić na siebie uwagę kobiet. Badacze obalają jednak ten mit.

Polecane wideo

Komentarze (322)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.07.2011 13:14
eee ide na ochroniarstwo ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2011 13:00
dziennikarstwo na UKSW. mówicie, że dziennikarz nie ma pracy... czy aby na pewno każdy? wiecie - ktoś może iść na dziennikarstwo, bo "aaa, fajny kierunek. skończę, będę drugim wojewódzkim", a ktoś może iść, bo ma pomysł na siebie, pasję i serce do tego. przykre jest, że już na wstępie skreślacie młodych ludzi, chcących się sprawdzić w tym kierunku. jeśli ktoś naprawdę się w tym czuje, to studia będą dla niego przyjemnością, obroni się po kilku latach, więc będzie w tym dobry. a dobrych dziennikarzy nie ma (w polsce) tak wielu, tym bardziej młodych, nie zjedzonych przez chęć sławy i lansu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2011 21:10
ja jestem ciekawa kiedy ta przyszłość nadejdzie ;p bo jestem na 5 roku biotechnologii medycznej i nici z usłanej pieniędzmi przyszłości ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2011 16:39
Czytając wasze komentarze stwierdzam, że bez względu na kierunek studiów i tak będę bezrobotna :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2011 23:13
matematyka
odpowiedz

Polecane dla Ciebie