Toksyczna WARSZAWA: To tutaj mieszkają najbardziej zestresowani Polacy!

Mieszkańcy stolicy kilka razy w tygodniu jedzą fast foody, nie mają czasu na sport i najwięcej palą.
Toksyczna WARSZAWA: To tutaj mieszkają najbardziej zestresowani Polacy!
14.06.2011

Nie od dziś wiadomo, że miejsce, w którym mieszkamy ma bardzo duży wpływ na nasz styl życia i sposób odżywiania. Szybkie tempo życia, ciągły stres i brak czasu na wszystko, to największa zmora osób pochodzących z wielkich miast. Problem ten potwierdziła ankieta przeprowadzona wśród mieszkańców największych polskich aglomeracji.

Według sondażu najbardziej zestresowani Polacy mieszkają w Warszawie. Mieszkańcy stolicy nie mają czasu nawet na normalne posiłki. Ze względu na długie dojazdy do pracy, zwykle nie spożywają śniadań, a na obiady, zamiast pełnowartościowych posiłków, jedzą hamburgery, pizzę lub frytki. Na tle Łodzi, Poznania czy Wrocławia, mieszkańcy stolicy wypadają na otyłych i zestresowanych palaczy. Brakuje im czasu na jakikolwiek sport.

W zestresowaniu Warszawiaków dogania jedynie Wrocław. Jedna piąta tamtejszych mieszkańców przeżywa stres niemal każdego dnia. Jeżeli chodzi natomiast o sportowe lenistwo, Warszawiakom dorównują jedynie łodzianie.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Egzorcyzmy, opętanie, złe duchy: Hollywoodzkie wizje kontra rzeczywistość

Czym są egzorcyzmy? Na czym polegają tajemnicze rytuały wypędzania demonów? Poznaj, całą prawdę o tym niezwykłym obrzędzie...

Makijaż, solarium, tipsy: To oferuje salon piękności dla dzieci (Klientki mają zaledwie kilka lat!)

Jedną z pierwszych klientek gabinetu była półtoraroczna dziewczynka.

Komentarze (22)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.06.2011 21:15
Zastanawiam się na jakiej podstawie są robione takie... hm, badania. Bo dlaczego kiedy ja jadę rano do mojego ukochanego liceum to widzę nad Wisłą masę ludzi biegających i na rowerach? I cholernie im zazdroszczę, bo ja jadę do mojego ukochanego liceum, a oni mogą sobie biegać nad Wisłą!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2011 16:27
A ja się wybieram na studia do tej "zestresowanej" Warszawy i mam to w nosie ;D
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2011 10:32
gówno prawda. jakoś jadam normalnie, zajęcia sportowe mam 10 razy w tygodniu, a pośpiech każdy sam sobie zapewnia :P
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2011 10:29
macie swoja stolyce...psss...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2011 10:16
Jeszcze raz przeczytam gdziekolwiek komentarz o ''przejezdnych'', to chyba mnie krew zaleje. Ludzie są ludzmi i mają prawo pracować tam, gdzie chcą. Warszawa to AGLOMERACJA i otaczają je miasta jak Legionowo, Otwock, Mińsk Maz, Radzymin etc. Boli Cię to, że zabeirają Ci miejsca pracy ? Widać Ci, którzy nie mieli takich warunków jak Ty do nauki, zdobyli lepsze kwalifikacje. Więc proszę - każdy człowiek może sam wybrać. A jeśli tak ci przeszkadzają przejezdni, to myślę, że nie ruszasz się z Warszawy, a jak pojedziesz np. do Sopotu, to też nie będziesz tam mile widziana, tak ? Szacunku trochę, ludzie.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo