Bułgaria, Rumunia i... Polska: W tych krajach Unii Europejskiej głoduje najwięcej dzieci!

Tysiące dzieci w Polsce jest niedożywionych. Maluchy są osłabione, mają problemy z nauką.
Bułgaria, Rumunia i... Polska: W tych krajach Unii Europejskiej głoduje najwięcej dzieci!
07.06.2011

Najnowsze dane Polskiego Czerwonego Krzyża, na temat odżywiania dzieci w Polsce, są naprawdę zatrważające. Pod względem liczby niedożywionych maluchów, Polska zajmuje trzecie miejsce w Unii Europejskiej. Jesteśmy tuż za Bułgarią i Rumunią. Najwięcej niedożywionych dzieci mieszka w województwie lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i podlaskim.

Dzieci w Polsce odżywiają się bardzo nieprawidłowo. Ich rodzicom często brakuje pieniędzy na pełnowartościowe posiłki. Podając swoim pociechom byle jakie jedzenie, oszczędzają w ten sposób na podstawowe codzienne wydatki.

Wydaje się, że mimo wzrostu gospodarczego i ogromnego rozwoju infrastruktury, w Polsce wciąż na pierwsze miejsce wyłania się problem biedy. Czy kiedykolwiek to się zmieni? Kiedy wreszcie będziemy mogli żyć na takim poziomie, jak pozostałe wysoko rozwinięte kraje Unii Europejskiej?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

TYDZIEŃ MODY COLGATE MAX WHITE ONE

Pokaż nam swój zniewalający uśmiech, śnieżnobiałą stylizację i wygraj jeden z ośmiu ekskluzywnych dodatków od największych modowych marek!

Środki odchudzające płody dla ciężarnych: Mniejsze dziecko = łatwiejszy poród!

Naukowy postęp czy chore eksperymenty? Metoda już została ostro skrytykowana!

Polecane wideo

Komentarze (23)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.06.2011 19:58
a o Afryce to juz zapomnieli??
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 07.06.2011 20:46
i czego tu sie dziwić jak zarobki są mniejsze niż wydatki ; / Sama wiem co to jest głód, nie raz rodzice nie mieli co do garnka włożyć, ale jakos trzeba w tym chorym kraju żyć :/
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 07.06.2011 19:10
ale brednie! Polska jest jednym krajów, w których osoby spożywają najwięcej kalorii na świecie, więc jak tu może być mowa o głodzie!?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 07.06.2011 18:16
ktos te statystyki sprawdza? Czy zachod sobie ustawke robi?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.06.2011 18:15
Gdyby polityka była inna to by dzieci ne głodowały: ludzie zarabiają już troche mniej albo nawet pensje się nie podnoszą a żywnośc i artykuły codzienniego użytku drożeja to co tu jest dziwne. U mnie w domu jest taka zasada że na jedzenie nie oszczędzamy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie