Kobieca rywalizacja, czyli co oceniamy, patrząc na konkurentki?

Nadwaga, mocna opalenizna i nadmiar makijażu zwykle działają na niekorzyść ocenianej.
Kobieca rywalizacja, czyli co oceniamy, patrząc na konkurentki?
05.06.2011

Nie od dziś wiadomo, że w kontaktach międzyludzkich pierwsze wrażenie to podstawa. Mówi się nawet, że najważniejsze jest pierwsze 5 sekund. W tym czasie, co prawda jeszcze nie zdążymy powiedzieć nic, dzięki czemu moglibyśmy zaprezentować swoją osobowość, ale to już wystarczy, aby nowo poznana osoba wyrobiła sobie o nas określone zdanie.

To oczywiste, że pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd. A co konkretniej zauważamy, widząc w pobliżu inną kobietę? Jak oceniamy swoją rywalkę?

Jak donosi The Daily Mail ponad 2 tys. pań w wieku od 18 do 45 lat przede wszystkim dostrzega obecność lub brak nadwagi u nowo poznanej osoby. Niewiele mniej, bo aż 45 procent, patrzy czy inna kobieta jest zbyt mocno czy też zbyt słabo umalowana. Warto zaznaczyć przy tym, że nadmiar makijażu działa tutaj zdecydowanie na niekorzyść nowo poznanej osoby.

Co ciekawe, wiele pań zwraca również uwagę na dbałość o wygląd skóry i karnację innej kobiety. Sztuczna opalenizna zdecydowanie działa na niekorzyść ocenianej.

Wiele z nas bada także fryzurę, strój i obecność tatuaży. Ważny jest dla nas również uśmiech. To dzięki niemu jesteśmy w stanie ocenić, czy dana osoba jest do nas pozytywnie nastawiona czy też nie.

A Wy na co najpierw zwracacie uwagę?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Zakażą noszenia mini: „Młodym ludziom trzeba narzucać ograniczenia” (GDZIE?)

Pewien burmistrz uważa, że tylko wydłużenie spódnic uchroni nastolatki przed niepożądaną ciążą, molestowaniem i gwałtem.

Jak zdobyć najmodniejsze białe dodatki od projektantów? Weź udział w naszym konkursie!

Zobacz, co można wygrać, biorąc udział w Tygodniu Mody Colgate Max White One!

Polecane wideo

Komentarze (41)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.06.2011 19:01
Na figurę, włosy, twarz tak ogólnie i dłonie. Raczej nie zwracam uwagi na jakieś szczegóły, tylko tak na całokształt patrzę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.06.2011 20:26
waga, a potem twarz :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.06.2011 20:37
Ja zawsze patrzęna cycki (pewnie dlatego,że sama mam maleńkie). Czyli w zasadzie czuję się gorsza prawie od każdej dziewczyny/kobiety.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 07.06.2011 16:30
czy buty są czyste :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.06.2011 13:29
cycki i jestem kobieta :P
odpowiedz

Polecane dla Ciebie