Kontrowersyjna reklama: Kosmetyczny gigant promuje RASISTOWSKIE poglądy?

Reklama żelu pod prysznic wywołała skandal na całym świecie!
Kontrowersyjna reklama: Kosmetyczny gigant promuje RASISTOWSKIE poglądy?
30.05.2011

Firma Dove, już od kilku lat konsekwentnie prowadzi kampanię, w której, oprócz reklamowanych produktów, na pierwszy plan wysuwa się wielokulturowość. Kosmetyczny gigant pragnie stworzyć wizerunek firmy, która jest pewną wspólnotą kobiet. Bez względu na wiek, kolor skóry czy rozmiar biustu wszystkie przedstawicielki płci pięknej używają tych samych kosmetyków.

Ostatnio jednak w pokazywaniu tej swoistej wielokulturowości firma posunęła się o krok za daleko. Reklama najnowszego żelu pod prysznic Dove VisibleCare Creme wywołała na całym świecie spore kontrowersje, a firmę oskarżono o promowanie rasistowskich poglądów.

Wielu osobom nie spodobała się zawarta w reklamie sugestia, mówiąca rzekomo o tym, że najnowszy produkt firmy potrafi niejako zmienić kolor skóry. Żel pod prysznic Dove VisibleCare Creme jest promowany plakatem ze zdjęciem trzech kobiet. Stoją kolejno obok siebie: czarna, mulatka i biała. Nad modelkami znajdują się napisy "przed" i "po", przy czym "przed" jest umieszczone nad czarną kobietą, a "po" nad białą.

Klienci uznali reklamę za prowokacyjne nawiązanie do najgorszych rasowych stereotypów. W całych Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii wciąż słychać głosy oburzenia. Przeciwko reklamie pojawiły się nawet uliczne protesty. Kosmetyczny gigant wpadł tym samym w poważne kłopoty. Mimo wszystko jednak Dove nie zrezygnowało z niefortunnej reklamy. Taki skandal to przecież świetny sposób na promocję produktu.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Potwory są wśród nas: 5 najdziwniejszych stworzeń, które znaleziono na Ziemi!

Naukowcy do dziś nie są w stanie stwierdzić, czy odnalezione monstra są zmutowanymi gatunkami zwierząt, czy też stworami z innych planet.

Gwiazdy noszą się na biało: Miranda, Gisele, Penelope, Rihanna & inne (ZOBACZ ZDJĘCIA!)

Tego lata przepisem na modowy sukces jest śnieżnobiały uśmiech i… sukienka!

Polecane wideo

Komentarze (173)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.06.2011 17:30
chryste, to jest nadinterpretacja... co, może mieli "po" dać na miejscu "przed", wtedy burzylibyście się, że to dyskryminacja białych...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.06.2011 20:17
Czyli jakby stały na odwrót nie byłoby problemu? Czy mogą dać spokój już z takimi rzeczami, szukają dziury w całym.. Ktoś musi być bardzo zakomplaksiony na punkcie koloru skóry...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.06.2011 19:03
wlasnie, przeciez podpisy sa do tych zdjec skory... reklama ok, to interpretacja jest zła! ludzie interpretujacy ja jako rasistowsk sa zl. matołki.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.05.2011 15:59
napisy są na zdjęciach skóry! najpierw przesuszonej, później nawilżonej, ot mi afera!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.05.2011 14:53
A ja i tak nie kupię dove, bo są testowane na zwierzętach, o!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie