Co roku kupujemy prawie 30 kg ubrań! Ile pieniędzy na nie wydajemy?

28 kilogramów – tyle ubrań, co roku, przynosi do domu każda z nas!
Co roku kupujemy prawie 30 kg ubrań! Ile pieniędzy na nie wydajemy?
26.05.2011

Współczesny świat oferuje kobietom bogaty i różnorodny wybór ubrań. Butiki, galerie handlowe, sklepy internetowe kuszą bogactwem ofert i zachęcają do kupowania. Zakupy napędzają liczne wyprzedaże, nowe trendy wykreowane przez wielkich projektantów mody.

Kwota, którą wydajemy w ciągu całego życia na to, aby dobrze wyglądać jest naprawdę zaskakująca. Jak udowodnili naukowcy, przeciętna mieszkanka Wielkiej Brytanii przez całe swoje życie na ubrania przeznacza średnio 133,5 tys. funtów (około 598 tysięcy złotych).

Co ciekawe, policzono również, ile kilogramów ciuchów przynosi każdego roku do swojego domu przeciętna brytyjska kobieta. Okazało się, że jej wszystkie nowe ubrania ważą w sumie około 28 kilogramów. To naprawdę spory ładunek, zważywszy na to, że bardzo często nie założy ona ani razu większości kupionych przez siebie sukienek, spódnic czy bluzek.

Na widok zachwycającej i fascynującej różnorodności w sklepach, pierwszą reakcją wielu kobiet jest pragnienie posiadania tego wszystkiego. I chociaż bogaty wybór odzieży bardzo ułatwia życie, to jednak niesie za sobą również pewne niebezpieczeństwo. Kupowanie ubrań może bowiem zamienić się w prawdziwe uzależnienie.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Religia kontra pożądanie: Jak wygląda SEKS KATOLIKÓW?

Osoby wierzące boją się, że ich niczym nieograniczone fantazje seksualne to grzech, z którego powinny się spowiadać.

Najlepsze uczelnie wyższe w Polsce (TOP 10) - najnowszy ranking

Sprawdź, gdzie warto studiować!

Polecane wideo

Komentarze (26)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2011 21:26
pewnie nie jedną stać na drogie markowe ubrania, ale czy warto? :P ja większość ciuchów mam z lumpeksów a nie powiem żeby mi na cokolwiek brakowało ;]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2011 18:56
ta ja napewno
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2011 16:59
Ja zdecydowanie podbijam średnią . ;DD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2011 16:48
chciałabym
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2011 14:42
kupują tyle tego tylko te głupie,które zapętliły się w sieci marketingu(jakiegokolwiek typu),pytanie tylko ile z tych rzeczy jest naprawdę noszona......o tym świadczy czy panujecie nad swoim mózgiem czy taż inni panują nad wami dla własnego zarobku!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie