"Używaj prezerwatyw", "Badaj piersi", "Chodź do ginekologa" - podobne ostrzeżenia pojawią się na bieliźnie!

Opakowania damskiej i męskiej bielizny mają zachęcać do regularnych badań oraz stosowania antykoncepcji.
"Używaj prezerwatyw", "Badaj piersi", "Chodź do ginekologa" - podobne ostrzeżenia pojawią się na bieliźnie!
06.06.2011

Od lat na paczkach papierosów znajdują się złowrogie ostrzeżenia, takie jak: "palenie zabija", "palenie poważnie szkodzi tobie i osobom w twoim otoczeniu", czy "palenie tytoniu może uszkodzić nasienie i zmniejszać płodność". Czy skutecznie odstraszają palaczy? Raczej nie.

Brazylia w przestrzeganiu obywateli poszła o krok dalej. Tym razem obowiązkowe hasła pojawią się na opakowaniach... bielizny. I nie chodzi wcale o szkodliwość noszenia majtek, ale o to, by jeszcze mocniej przemówić do wyobraźni ludzi. Napisy mają zachęcać do profilaktyki zdrowotnej i regularnego badania piersi oraz szyjki macicy.

To jednak nie wszystko, bo właśnie na opakowaniach kobiecej bielizny zdecydowano się informować o konieczności stosowania prezerwatyw. Z kolei męskie bokserki zostaną opatrzone informacją o konieczności badań prostaty.

Początkowo prozdrowotne hasła miały znajdować się na metkach, ale uznano, że mało kto je czyta. Na opakowanie spogląda natomiast niemal każdy. Producenci bielizny nie są z tego powodu zadowoleni, jednak projekt został przegłosowany i wytwórcy mają 6 miesięcy na wprowadzenie go w życie.

Lekarze zdają sobie sprawę, że niedługo obywatele przyzwyczają się do tych napisów i nie będą zwracali na nie uwagi. Jednak przynajmniej na początku będzie o nich bardzo głośno, co z pewnością przyczyni się do zapobiegania nowotworom i ryzykownym zachowaniom seksualnym.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl

Zobacz także:

Triki niezbędne na egzaminie na prawo jazdy (5 ZASAD)

Zdaj go i to za pierwszym razem! Bez kombinowania i dziesiątek dodatkowych godzin spędzonych za kierownicą.

Gdyby mieli nam zapłacić za prace domowe, byłybyśmy bogaczkami! TO WYLICZONO!

Ile jest warta opieka nad dzieckiem? Przygotowywanie posiłków, sprzątanie czy podwożenie do szkoły? Warto to wreszcie wycenić!

 

Polecane wideo

Komentarze (12)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.03.2012 20:18
Jak dla mnie całe te badania robią się przereklamowane. Zbyt mało się mówi czym choroby są spowodowane i jak unikać ryzyka, bo moje drogie to jest właśnie profilaktyka. Badanie uwłacza godności kobiety, a sami lekarze nie przyczyniają się do zwiększenia komfortu pacjentki. Może łatwiej jest biegać do ginekologa kobietą rozwiązłym seksualnie ale jest jeszcze ginąca rzesza takich które swojej intymności nie odsłaniają przed byle kim.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2011 23:31
moim zdaniem to świetny pomysł... może akurat uda się dzieki temu komus uratowac zycie ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2011 16:16
ciekawe, co o prezerwatywach powiedzą zagorzali katolicy ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2011 16:03
a ja 18.. i tez sie nie wybieram bo po co.. ;D i tak nic mi nie jest
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2011 13:08
mam dwadziescia lat a nigdy nie bylam u ginekologa, malo tego nie mam najmniejszego zamiaru sie tam udac, nie pytajcie dlaczego
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie