Najbrudniejsza rzecz w Twoim domu? (Nie, nie toaleta)

Zgadnij, gdzie jest najwięcej brudu, zarazków i bakterii? Uwaga – używasz tego codziennie i to kilka razy!
Najbrudniejsza rzecz w Twoim domu? (Nie, nie toaleta)
13.05.2011

Odpowiedź na tę jakże finezyjną zagadkę brzmi GĄBKA DO MYCIA NACZYŃ! To właśnie w kuchni - miejscu preparacji posiłków dla całej rodziny jest najwięcej zanieczyszczeń, a ich głównym siedliskiem jest owa nieszczęsna gąbka, w której w zastraszającym tempie powstają kolejne pokolenia bakterii Coli.

Na drugim miejscu w tym swoistym konkursie na kumulację brudu znalazło się miejsce stałego pobytu gąbki do naczyń czyli zlewozmywak. Brązowy medal wędruje natomiast do blatu kuchennego, w którego rowkach i zagłębieniach królują wielopokoleniowe szczepy bakterii. Spośród kuchennych zakamarków ryzykowny może być także kontakt z drzwiczkami do lodówki.

Ciekawi was najbrudniejsze miejsce w łazience? Śpieszymy z odpowiedzią! Otóż lepiej nie wchodzić w interakcje z kubeczkiem do szczotki do zębów. Rzadko myty jest prawdziwym rajem dla wszelkiego rodzaju żyjątek!

Natasza Lasky

Zobacz także:

70 % facetów nie myje rąk po wyjściu z toalety!

Brudne sekrety Brytyjczyków

Polecane wideo

Komentarze (38)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.11.2012 23:16
no tak, wc dezynfekujemy każdy dzień, a kto by pomyślał żeby codziennie myć klawiaturę czy telefon... o pieniądzach które chwytają wszyscy nie wspomnę... bleee
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.11.2012 09:31
własnie na tvn o tym mówią, wiecie, ze bakterii kałowych jest więcej w kuchni czy w biurze niż w toalecie? A wszystko dlatego, że w toalecie się ich spodziewamy i częściej ją myjemy czy dezynfekujemy...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.11.2012 09:14
Ja bym postawiła na wszelkie sprzety, których dotykają wszyscy - klawiatura, telefon, klamki, dzwonki do drzwi, spłuczka w toalecie. Ogromna liczba ludzi wciąż nie myje rąk po korzystaniu z toalety, a tych sprzetów dotyka sie non stop. Rozwiązanie to oczywiście 1) mycie rąk (w sezonie grypowym mydłem antybakteryjnym), 2) mycie tych powierzchni, żeby usunąć bakcyle.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 14.05.2011 17:21
skoro tyle tych bakterii to jakim cudem jeszcze żyjemy??
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2011 21:46
u mnie clay dom jest brudny :D i nie chce nimkomu sie spzeatac
odpowiedz

Polecane dla Ciebie