Dziwna choroba: Ludzie z zespołem Cotarda myślą, że umarli (Twierdzą nawet, że ich ciało gnije!)

Osoby cierpiące na zespół Cotarda mają nierealne wyobrażenie swojego ciała. Często wydaje im się, że są martwi i domagają się pogrzebu!
Dziwna choroba: Ludzie z zespołem Cotarda myślą, że umarli (Twierdzą nawet, że ich ciało gnije!)
05.06.2011

Naukowcy z całego świata wciąż starają się zgłębić zagadkę ludzkiego umysłu. Mózg to jednak bardzo tajemnicza struktura naszego ciała, która wciąż pozostaje wielką tajemnicą.

Badacze nie potrafią więc wyjaśnić, dlaczego niektóre osoby nie posiadają świadomości swojego własnego istnienia. Ludzie cierpiący na pewne przedziwne schorzenie zwane zespołem Cotarda mają zupełnie nierealne wyobrażenie własnego ciała. Nie wiedzą kim są, często również twierdzą, że nie posiadają organów wewnętrznych. Niektórzy uważają wręcz, że zupełnie nie istnieją lub że są martwi.

Przypadków tej przedziwnej choroby odnaleźć można na świecie wiele. Znana jest chociażby historia 56-letniej kobiety. Rodzina zgłosiła ją do szpitala psychiatrycznego po tym, jak ta zaczęła zachowywać się bardzo dziwnie. Przez kilka dni nakłaniała swoich bliskich, aby przewieźli ją do kostnicy, ponieważ umarła, a jej ciało się rozkłada i czuć już zapach zgnilizny.

Kolejnym znanym przypadkiem jest choroba młodego mężczyzny w Edynburga. Chłopak doznał urazu mózgu podczas wypadku na motocyklu. Po wypisaniu ze szpitala matka zabrała go do RPA. Mężczyzna był przekonany, że zmarł, a upalny, tropikalny klimat wzmógł w nim odczucie, że trafił do piekła. Co ciekawe, obecność swojej matki tłumaczył jako duszę, przeprowadzającą go na drugą stronę życia.

Przyczyny tego niezwykłego schorzenia do tej pory nie są do końca znane. Naukowcy podejrzewają, że może to być konsekwencja ciężkiego objawu depresji. Wielu specjalistów uważa jednak, że choroba ta nie ma jednej, stałej przyczyny, a jej przebieg jest bardzo zróżnicowany. Czasem występują jedynie lekkie psychiczne wahania i halucynacje. Najgorsze jest jednak ciężkie stadium choroby, w którym człowiek z całą stanowczością twierdzi, że umarł...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Ulubione gry Polaków w internecie

Uwielbiamy gry sieciowe. Bo są łatwo dostępne, tanie i naprawdę wciągające. Które gry najbardziej przypadły nam do gustu?

Nadchodzi kolejna epoka lodowcowa! Może się rozpocząć jeszcze za naszego życia!

Śnieg w maju był preludium tego, co nieuchronne. Już niedługo zima będzie trwała cały rok!

Polecane wideo

Komentarze (15)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2012 10:45
Fajne zdjęcie :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.06.2011 17:10
ja tak czasem mam jak się najaram ;] myśle, że umarłam albo że latam ;] chora masa hehe, grunt, że po czasie przechodzi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.06.2011 18:20
ale sensacja choroba psychiczna jak kazda inna niektorzy sądza ze sa z kosmosu inni ze umarli ... "dziwna choroba" wow
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.06.2011 16:09
w co wy wierzycie? jak osoba która oddycha może myśleć,że nie żyje jaja sobie z was robią a wy to łykacie:)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 05.06.2011 14:01
interesująca choroba jakby nie było .. ;) i genialne zdjęcie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie