Sprawdź, ile lat życia marnujesz na kacu!

Na walce z zatruciem alkoholowym, ludzie spędzają ogromną część swojego życia.
Sprawdź, ile lat życia marnujesz na kacu!
10.05.2011

Chociaż odrobina alkoholu wcale nie musi być szkodliwa, to jednak już jego nadmierne spożycie prowadzi do wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Ból głowy, nudności, światłowstręt, to tylko nieliczne objawy zespołu dnia następnego. Zatrucie alkoholowe, bo tak brzmi fachowe określenie popularnego kaca, charakteryzuje szereg nieprzyjemnych objawów. Co najgorsze jednak, przez te wszystkie koszmarne dolegliwości marnujemy znaczną część naszego życia...

Jak udowodnili naukowcy, średnio każdy Brytyjczyk w swoim życiu walczy z kacem prawie 2 tys. dni, czyli ponad 5 lat. Statystyki są naprawdę zatrważające. Co ciekawe, na zatrucie alkoholowe zwykle cierpią ludzie młodzi, między 21 a 38 rokiem życia. Wraz z wiekiem liczba osób walczących z nieprzyjemnymi dolegliwościami związanymi z nadużyciem alkoholu nieco maleje. Nie zmienia to jednak faktu, że również wśród ludzi starszych znajdują się i tacy, którzy ogromną część swojego życia spędzają na walce z syndromem dnia poprzedniego.

Średnio na leczenie kaca ludzie marnują około 60 dni w roku. Rekordzistami w tej dziedzinie są Brytyjczycy, którzy przez zatrucie alkoholowe tracą w sumie kilkadziesiąt dni pracy w roku. Co czwarty pracownik przynajmniej raz w roku z tego powodu nie jest w stanie podnieść się z łóżka i wyjść z domu.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

BON TON: Jak prawidłowo używać sztućców?

Od tej pory nie będziesz miała wątpliwości, kiedy po jakie sztućce sięgnąć!

HANDEL PANNAMI NA WYDANIU: W Bułgarii żonę można sobie kupić! (Foto)

Wartość kobiety waha się od 7,5 do 11,3 tys. dolarów. Ostateczna cena zależy od jej wyglądu.

Polecane wideo

Komentarze (24)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.05.2011 19:33
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2011 14:34
rzadko pije ale kac to cos okropnego ludz sie zachowuje jakby 3 noce nie spal
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2011 01:24
nie wiem o czym mówicie. z imprez nie pamiętam nic, a humor na kacu w dobrym towarzystwie to rzecz fajniejsza od picia. kac ftw!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2011 17:47
taaa jasne każda z was chleje ile wlezie yhy może ranking se zrobcie kto wiecej
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2011 10:39
było MILIONÓW dni, potwieradzam, tez sie niezle usmialam z tego...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie