Gdyby mieli nam zapłacić za prace domowe, byłybyśmy bogaczkami! TO WYLICZONO!

Ile jest warta opieka nad dzieckiem? Przygotowywanie posiłków, sprzątanie czy podwożenie do szkoły? Warto to wreszcie wycenić!
Gdyby mieli nam zapłacić za prace domowe, byłybyśmy bogaczkami! TO WYLICZONO!
16.05.2011

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji warto przyjrzeć się bliżej kobietom, które na co dzień opiekują się domem i gromadką dzieci. Mówi się, że ich praca jest bezcenna. I rzeczywiście, kobiety za wykonywanie swoich codziennych obowiązków nie dostają żadnego wynagrodzenia.

Co jednak mogłoby się stać, gdyby ktoś podliczył wszystkie czynności wykonywane przez kobietę? Takiego zadania podjęli się naukowcy z amerykańskiego Bureau of Labor Statistics. Badacze wyliczyli dokładnie ile byłyby warte "usługi" matek, gdyby wykonywał je ktoś inny.

Okazuje się, że prace wykonywane przez kobiety na rzecz domu i dziecka są warte około 100 tys. złotych rocznie! Sumę tę uzyskano obliczając stawki pobierane za godzinę przez profesjonalistów.

Kobiety zajmujące się domem wykonują przecież kilka zawodów naraz. Z powodzeniem zastępują nie tylko kucharkę, sprzątaczkę, nianię i fryzjerkę, lecz także pielęgniarkę czy taksówkarza! Co ciekawe, często we wszystkie te zawody wcielają się dopiero po swojej własnego całodniowej pracy zawodowej.

Gdyby więc ktoś zdecydował się zapłacić im za te wszystkie usługi, szybko stałyby się milionerkami!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

BON TON: Jak prawidłowo używać sztućców?

Od tej pory nie będziesz miała wątpliwości, kiedy po jakie sztućce sięgnąć!

HANDEL PANNAMI NA WYDANIU: W Bułgarii żonę można sobie kupić! (Foto)

Wartość kobiety waha się od 7,5 do 11,3 tys. dolarów. Ostateczna cena zależy od jej wyglądu.

Polecane wideo

Komentarze (17)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.12.2012 16:03
a mnie się wydaje to mocno naciągane... podział ról w rodzinie być musi, nigdy nie uda się tego rozplanować w pełni sprawiedliwie. ja większe sprzątanie sobie odpuszczam, wolę żeby ekipa z firmy Błyszczy raz w tygodniu wpadła i ogarnęła bałagan, ja spokojnie mogę się wtedy zrelaksować i zająć sobą.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.05.2011 11:57
ja tak samo.... he he może w pól roku bym na nowe mieszkanie uzbierała he he:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.05.2011 10:40
ZGADZAM SIE W 100 %
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.05.2011 22:52
Ciekawe to nawet. Dobrze, że ktoś to policzył. Teraz mam pojęcie ile moja mama w domu robi tak naprawdę. Cięzka to jest praca, ale albo się jest biznes-woman i ma się męża-kurę domową przy tym nie robi się nic, bo on zrobi wszystko, albo mąż pracuje, ty pracujesz i do tego oboje zajmujcie się dziećmi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.05.2011 19:59
Malzenstwo wymyslili mezczyzni, zeby zonami zastapic sobie mamusie.... to mi juz nawet babcia wbijala do glowy :-) i tak jakby sie zgadza ! Nigdy nie badz na "utrzymaniu" mezczyzny!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie