Facebook to największe w historii narzędzie szpiegowskie!

Portale społecznościowe to największe i najbardziej szczegółowe bazy danych o ludziach i ich kontaktach towarzyskich. Strach ich używać!
Facebook to największe w historii narzędzie szpiegowskie!
05.05.2011

Korzystając z sieci, na każdym kroku pozostawiamy po sobie ślad. Czasem nawet zupełnie nieświadomie. Wydaje się wręcz, że we współczesnym internetowym świecie, anonimowość zupełnie już nie istnieje. W dobie wielkich portali społecznościowych nie da się już ukryć żadnych danych.

Na to zjawisko zwrócił ostatnio uwagę twórca kontrowersyjnego portalu Wikileaks, Julian Assagne. Mężczyzna stwierdził wręcz, że Facebook jest najlepszym w historii narzędziem szpiegowskim. Jak sam twierdzi: Wszyscy, którzy dodają swoich znajomych do kontaktów na Facebooku powinni zrozumieć, że wykonują darmową robotę dla amerykańskich służb wywiadowczych, budując im bazę danych.

Twórca Wikileaks zaznacza, że na Facebooku odnaleźć można wszystkie najbardziej szczegółowe informacje o danej osobie, jej kontaktach towarzyskich i rodzinnych, nazwiskach, adresach, miejscach aktualnego pobytu, sposobie komunikowania się.

Co ciekawe, Julian Assagne uważa nawet, że bez Facebooka i innych portali społecznościowych nie byłyby możliwe rewolucje w Afryce, czy też inne tajne operacje przeprowadzane przez Stany Zjednoczone!

Czy mężczyzna ma racje? Czy rzeczywiście powinniśmy obawiać się o swoje bezpieczeństwo?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Ogromne kolczyki na twarzy, wszczepiane pod skórę przedmioty… ZOBACZ, JAK MOŻNA SIĘ SKUTECZNIE OSZPECIĆ!

Prezentujemy galerię dla osób o mocnych nerwach!

Randy Atwood: Jego rysunki wyglądają jak zdjęcia! LEPSZY NIŻ FOTOGRAF?

Ten niesamowity artysta potrafi namalować wszystko – od portretów ludzi po budynki i wzory tatuaży. Każdy jego rysunek wygląda jak prawdziwa fotografia.

Polecane wideo

Komentarze (44)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2011 12:14
Fakt, ja nie podawałem, żadnych danych związanych z moją szkołą, ani nie mam znajomych, którzy mieliby osoby z mojej klasy, a pomimo to miałem w propozycjach te osoby, chociaż, nic, W OGÓLE nie podawałem danych powiązanych z moją szkołą, ani znajomymi, to oni się o dziwo pojawili w propozycjach i ciekawe skąd o tym wiadomo ,,pejsbukowi". Owszem jest to portal szpiegowski jak najbardziej, a naiwni niech sobie dalej żyją w spokoju, chociaż teraz już o ludziach wiadomo praktycznie wszystko.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2011 22:38
"Czy rzeczywiście powinniśmy obawiać się o swoje bezpieczeństwo?" Tak, szczególnie my, którzy jesteśmy szpiegami... Ostatnio czytam papilota tylko po to, żeby się pośmiać z tych idiotycznych artykułów pisanych przez niedouczone panienki.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2011 11:51
NIENAWIDZE FACEBOOKA. I BADOO.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2011 23:42
No tak, Osama zrobił błąd, zmieniając status na fecebook'u...
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2011 21:10
O tym co udostepniamy na tego typu portalach to nasz wybor. Nie kazdy widzi w tym granice smaku ale o tym chyba juz kazdy wie. Odnosni szpiegostwa, sluzby specjalne czy inne tego typu ugrupowania nie potrzebuja facebooka zeby znalezc dana osobe ;) Dla mnie FB to miejsce w ktorym moge posluchac muzyki czy poczytac ciekawe wiadomosci ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie