Kobiety to drogowe egoistki: Za kierownicą przeistaczamy się w zołzy!

Zdaniem naukowców przedstawicielki płci pięknej i właściciele drogich samochodów nie lubią przepuszczać innych aut na drodze.
Kobiety to drogowe egoistki: Za kierownicą przeistaczamy się w zołzy!
29.04.2011

Pogardliwe stwierdzenie „baba za kierownicą” powinno jak najszybciej odejść do lamusa. Okazuje się bowiem, że to właśnie my, kobiety, jesteśmy lepszymi i bardziej odpowiedzialnymi kierowcami od mężczyzn.

Tak przynajmniej wynika z badania wykonanego na zlecenie firmy Santander. Ankieta czarno na białym pokazuje, że panowie dwa razy częściej powodują wypadki ze względu na swoją nieuwagę. 10% mężczyzn przyznaje, że doprowadziło do kolizji z powodu rozproszenia. Na ten sam powód wskazuje zaledwie 5% pań. Kobiety są także bardziej skupione na bezpiecznej jeździe.

Niestety nie jesteśmy idealnymi kierowcami. Przedstawicielki płci pięknej za kierownicą to... nieuprzejme egoistki – jak wynika z badań. Jeśli na drodze dochodzi do sytuacji, kiedy samochody z kilku pasów muszą w pewnym momencie znaleźć się na jednym, to panowie o wiele częściej ustępują miejsca. Panie natomiast są raczej niechętne, jeśli chodzi o przepuszczanie innych.

Australijskie badanie wykazało także, że najbardziej kulturalni na drodze są ludzie starsi. Ci zazwyczaj nigdzie się nie śpieszą i z uśmiechem i wyrozumiałością traktują innych kierowców.

Czy na kulturę jazdy wpływa rodzaj posiadanego samochodu? Jak najbardziej. Najlepiej zachowują się posiadacze aut z niższej i średniej półki. Wyjątkowymi egoistami są posiadacze luksusowych samochodów, którzy czują się na drogach jak władcy szos.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl.

Zobacz także:

Najdziwniejsze pamiątki związane ze ślubem Kate i Williama: Tipsy, lodówka, sztuczny pierścionek

Jeśli marzy Ci się lalka Mini Kate, koniecznie poproś swoich londyńskich znajomych o zrobienie zakupów na ostatnią chwilę.

Kobiety tak naprawdę uwielbiają prać i prasować! Prace w domu to dla nas niezła rozrywka...

Większość pań nie zamierza dzielić się tymi obowiązkami z partnerem. Dlaczego?

Polecane wideo

Komentarze (24)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.05.2011 14:04
a facet to może niby nie?!?!?!?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.05.2011 10:40
ja też tak mam nie ustępuje nikomu nawet pieszym, lubię wymuszać i trąbić i do tego często bluzgam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.05.2011 00:55
uwielbiam się wpychać, trąbić, wymuszać pierwszeństwo i robić wszystko na złość innym kierowcom.. i to z szyderczym uśmiechem na twarzy ;]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2011 23:32
Na tym zdjęciu ti chyba Angelyne ;D .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2011 15:25
ludzie ale wy macie problemy.... ja mam prawko od 2 lat i jeżdze normalnie kiedy chce to przepuszczam pieszych kiedy nie to nie.... najważniejsze to przestrzegać przepisów bo faktycznie to jest wkur... stać w korku a jakiś baran przepuszcza jakieś niunie co leza pieszo
odpowiedz

Polecane dla Ciebie