Zmierz palec serdeczny swojego faceta! Dowiesz się czegoś bardzo ważnego!

Wyniki dość nietypowych badań opublikowano w poważnym magazynie "Biological Sciences".
Zmierz palec serdeczny swojego faceta! Dowiesz się czegoś bardzo ważnego!
23.04.2011

Przyjrzyj się uważnie dłoniom swojego mężczyzny. Jeśli zaobserwujesz, że palec wskazujący jest krótszy od serdecznego – prawdopodobnie twój facet jest wyjątkowo atrakcyjny dla płci przeciwnej. To fakt udowodniony naukowo!

- Wcześniejsze badania wskazywały, że różnica w długości palca serdecznego i wskazującego, szczególnie na prawej dłoni mężczyzny, jest dobrym wyznacznikiem skali styczności z testosteronem podczas pobytu w macicy matki - im większa różnica tym większa ilość hormonu z jaką mężczyzna miał styczność. Teraz okazuje się też, że są wyznacznikiem atrakcyjności mężczyzn dla kobiet – informuje portal gazeta.pl.

Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu w Genewie. W jaki sposób? Otóż badacze zmierzyli, w jakim stopniu kobiety pociągają oznaki wysokiego poziomu testosteronu u mężczyzn - budowa dłoni, symetryczna twarz, głęboki głos, charakterystyczny zapach ciała. 80 pań wąchało więc próbki potu zebrane spod męskich pach, słuchało nagrań z męskimi głosami i oglądało zdjęcia męskich twarzy.

Wyniki testu okazały się jednoznaczne - im dłuższy był palec serdeczny w porównaniu ze wskazującym, tym mężczyzna był oceniany jako atrakcyjniejszy. Naukowcy jednak ostrzegają: - Stosunek palca serdecznego do wskazującego jest także dobrym wyznacznikiem ryzyka zachorowania na raka prostaty, który jest także powiązany z poziomem testosteronu. Ryzyko zachorowalności było o 1/3 niższe u mężczyzn, którzy mieli dłuższy palec wskazujący od serdecznego.

Atrakcyjni mężczyźni nie mają więc powodów do radości...

Maja Zielińska

Zobacz także:

Oto 19-letnia Kate Upton - nowy Aniołek Victoria`s Secret: Sexy czy ZA TŁUSTA?

Modelki reklamujące bieliznę coraz częściej mają naprawdę kobiece, seksowne kształty. Jesteśmy nią zachwycone, a Wy?

Reklamy, które zawładnęły ludzkimi umysłami!

Mamy dowód na to, że agencje reklamowe wciąż potrafią zaskakiwać!

Polecane wideo

Komentarze (35)
Ocena: 5 / 5
hihihi (Ocena: 5) 23.08.2015 22:41
Ja jestem kobietą i też mam dłuższy serdeczny.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.02.2015 13:31
Przekłamanie. To samo dotyczy kobiet i o tym jest mowa we wspomnianym artykule, a także w ostatnim Newsweeku.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.05.2014 19:53
bzdury do bravo girl : )
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2011 21:25
"a ja nie zwracam uwagi na palce ;) mój chłopak jest dla mnie idealny" Wiem, że mam tu mało do gadania , bo mam tylko 16 lat ale uważam , że to racja! i tego należy się się trzymać ! jak będziemy wybierać mężczyzn patrząc na wszystkie szczegóły to nie znajdziemy tego jedynego . I bez dłuższego wskazującego mężczyźni i kobiety są atrakcyjni gdyż charakter tez gra dużą rolę . Ludzie nie powinni zaprzątać sobie głowę takimi pierdołami ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.04.2011 11:27
przecież wszyscy ludzie mają dłuższy serdeczny od wskazującego O.o
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie