Dziś surowy zakaz tańczenia: Policja zapowiada surowe kary!

Właściciel dyskoteki, baru albo innego nocnego lokalu za zorganizowanie imprezy tanecznej w Wielkanoc może zapłacić olbrzymią karę pieniężną.
Dziś surowy zakaz tańczenia: Policja zapowiada surowe kary!
22.04.2011

Dla katolików Wielkanoc to najważniejsze święto w roku. Według nauki Kościoła, wierni powinni spędzić ten czas na modlitwie i kontemplacji, a nie na upojnej zabawie i tańcach. Zakaz urządzania imprez obowiązuje szczególnie w Wielki Piątek. W Polsce jednak jest to tylko taka umowna tradycja, do której powinien zastosować się każdy katolik, chcący postępować w zgodzie z własną wiarą. Nie ma jednak oficjalnego zakazu wydanego przez państwo. Zupełnie inaczej sytuacja ta przedstawia się jednak w innym europejskim państwie.

W Niemczech, właściciel dyskoteki, baru albo innego nocnego lokalu za zorganizowanie imprezy tanecznej w Wielkanoc może zapłacić olbrzymią karę pieniężną lub nawet stracić pozwolenie na prowadzenie lokalu. Chociaż w Niemczech ustawa zakazująca zabaw od Wielkiego Piątku do Wielkanocnego Poniedziałku obowiązuje już od sześćdziesięciu lat, to jednak dopiero teraz władze państwa zapowiedziały, że będą jej surowo przestrzegać.

Zakaz ten najściślej ma być przestrzegany we Frankfurcie nad Menem. Tamtejsza policja zapowiedziała nawet, że wyśle w tym roku do wszystkich nocnych lokali specjalnych inspektorów, którzy będą sprawdzać czy przypadkiem nikt nie oddaje się w nich tanecznym zabawom.

Niektórzy uważają, że taki oficjalny zakaz organizowania zabaw i dyskotek w czasie niektórych świąt kościelnych powinien obowiązywać również w Polsce. Wydaje się jednak, że może być to zupełnie niepotrzebne. Jak pokazują bowiem najnowsze sondaże, Polacy wcale nie są bardzo roztańczonym narodem i dosyć ciężko jest wyciągnąć ich na parkiet. Podobnie jest ze wspólnym śpiewaniem. Większość naszych rodaków deklaruje, że śpiewa razem z innymi tylko w kościele, albo na weselach.

Czy Waszym zdaniem rzeczywiście jesteśmy narodem ponuraków?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Oto najdroższa kawa na świecie! Wydobywa się ją z odchodów zwierzęcych!

Kilogram specjału kosztuje ponad tysiąc euro - KULINARNE DZIWACTWO na miarę miarę jedzenia myszy!

TATUAŻ zamiast OBRĄCZKI: Nowa moda ślubna - jest sens ryzykować?

Rozwiązanie w sam raz dla tych, którzy wierzą w miłość aż po grób!

Komentarze (175)

Ocena: 5 / 5
Koleś (Ocena: 5) 04.08.2013 22:22
Po pierwsze, nasze prawo nie zabrania imprezowania w święta (jakiekolwiek). Policja niewiele może w tej sprawie zrobić. Jedynie zakłócanie ciszy nocnej. Tyle tylko:) A po drugie, po cholerę Wam postawili samolot na ogonie:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.04.2011 07:22
na zdjeciu tia ze skins
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.04.2011 18:21
pojebane. to, że nam wybudowali wielkiego jezusa w swiebodzinie nie znaczy, ze jestesmy panstwem katolickim. a co z wolnoscia wyznania?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 23.04.2011 23:36
poziom waszych komentarzy jak i poziom artykułów na papilocie sięga dna.... buhhahaha oj dziewczyny ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.04.2011 23:07
to mnie tak irytuje, że nie wiem ! albo w Święta Bożego Narodzenia mają domy najbardziej ozdobione lampkami i wszystkim innym, a do kościoła, nie - bo po co ? wrrrrrrrrrrrrrr
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo