Świat zagubionych nastolatek: Piją, palą, odchudzają się i sypiają z kim popadnie!

Olbrzymia presja otoczenia sprawia, że młode dziewczyny są nieszczęśliwe, mocniej przeżywają wszystkie problemy i częściej chorują niż chłopcy w ich wieku.
Świat zagubionych nastolatek: Piją, palą, odchudzają się i sypiają z kim popadnie!
22.04.2011

Współczesny świat stawia młodym ludziom bardzo wysokie wymagania. Wzorce przekazywane przez kulturę masową zakładają, że nastolatki muszą być piękne i szczupłe. W filmach i reklamach telewizyjnych wciąż oglądamy przecież uśmiechnięte, ładne dziewczyny, które świetnie radzą sobie z każdym problemem - okresem, pryszczem, tłustymi włosami, krzyczącą mamą albo chłopcem zakochanym w innej.

Będąc pod olbrzymią presją otoczenia, nastolatki uważają, że powinny jak najszybciej pozbyć się dziewictwa. Młode dziewczyny zdają sobie także sprawę z tego, że współczesny świat oczekuje od nich, aby były dobrze wykształcone, a w przyszłości zrobiły karierę w środowiskach zdominowanych przez mężczyzn.

Młode dziewczyny, nie mogąc sprostać tym wzorcom, rozpaczliwie pragną się odchudzić i zadbać o swój wygląd. Nastolatki starają się jeść mniej posiłków, więcej palą i piją niż ich koledzy. Najczęściej jednak ich próby nie kończą się pomyślnie. Dziewczyny czują się przez to grube i nieatrakcyjne. Dwa razy częściej niż chłopcy popadają w depresję, mają także bardzo niskie poczucie własnej wartości.

Życie nastolatka zawsze wiązało się z wieloma trudnościami. W dzisiejszych czasach okazuje się jednak jeszcze bardziej skomplikowane i ciężkie. Młodzi ludzie, nie potrafiąc sprostać wygórowanym wymaganiom, często popadają w przygnębienie, a ich życie zamienia się w koszmar...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Pomysłowe ogłoszenia reklamowe - ZABAWNA FOTOGALERIA

Okazuje się, że kluczem do sukcesu reklamy jest jej nietypowy wygląd!

KOMUNIA JAK WESELE: Rodzice biorą kredyty, wynajmują luksusowe sale, kupują w prezencie laptopy!

Próbne upinanie fryzury, sztuczne paznokcie, szycie strojów na miarę, wynajmowanie limuzyn, a nawet operacje plastyczne - tak w wielu polskich domach wyglądają dziś przygotowania do Pierwszej Komunii.

Polecane wideo

Komentarze (155)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.09.2011 10:14
Hej ja mam 16 lat nie jestem dziewica prawie od roku zrobiłam to z kolesiem 20 letnim w jakimś magazynie robiłam z nim to co dziennie od tamtego czasu ale on mnie zostawił jednym słowem potraktował mnie jak szmate ale mi z tym dobrze teraz liże się i uprawiam sex z kim tylko poradnie ale mi to nie przeszkadza lubie siebie taką i jest git . jestem po prostu taka młoda kurewka i tyle :* pozdro :*
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 28.04.2011 14:23
ja mam to samo:) jakos mnie pociagaja zakazane rzeczy.... nawet marze o tym by miec chłopaka z mafii i sama bym chciala byc dla niego parnerka i mu pomagac.... niewiem czemu tak mam ale zawsze kiedy mialam jakies problemy lub je sprawialam tak super sie czulam.... niewiem adrenalina czy co? nie umialabym miec normalnej rodziny, dziecka, siedziec w domu jak ine kobiety po prostu musze robic cos zakazanego i tyle
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.04.2011 07:21
racja, jestem taka sama, choc mam juz 23 lata to sie za mna ciagnie i nie potrafie sie zmienic :(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2011 22:28
Ja wcześnie wódki i papierosów spróbowałam, bo w wieku ok. 12lat, ale nigdy dużo nie piłam. Na pierwszą imprezę poszłam w wieku ok. 17lat, teraz mam 20. 2 razy w życiu zdarzyło mi się mieć zgona ( ale tylko w "neutralnych" warunkach, tzn. u znajomych, nigdy nie byłam pijana w miejscu publicznym), 1 raz przypadkowy seks, całowałam się z ok. 10 chłopakami poznanymi na imprezie, a palić nie palę. Na imprezy chodzę tylko od czasu do czasu, a na co dzień jestem raczej spokojna. W każdym razie nigdy nie sprawiałam jakiś większych problemów wychowawczych i zawsze byłam rozsądna, bo nawet jak coś robiłam to wiedziałam kiedy należy wystopować.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2011 19:30
a ja myślę, że wszytko zależy od towarzystwa. W końcu samo przysłowie mówi: "Kto z kim przystaje takim sie staje". Po za tym trzeba być też asertywnym i mieć trochę oleju w głowie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie