Pralka to w Polsce standard, niestety na plazmę i zmywarkę stać już nie każdego! CIESZYĆ SIĘ czy PŁAKAĆ?

Telefon komórkowy, komputer, samochód i aparat cyfrowy, to tylko nieliczne dobra, które znaleźć można w większość polskich gospodarstw domowych.
Pralka to w Polsce standard, niestety na plazmę i zmywarkę stać już nie każdego! CIESZYĆ SIĘ czy PŁAKAĆ?
04.05.2011

Okazuje się, że Polacy są coraz bardziej spragnieni wszelkich technologicznych udogodnień. Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło niedawno sondaż dotyczący najpowszechniejszych dóbr, które odnaleźć można w prawie każdym gospodarstwie domowym Polaków. Według badania, w większości naszych domów odnajdziemy takie przedmioty, jak pralka, telefon komórkowy, komputer i aparat cyfrowy.

Ponad 90 procent Polaków posiada w swoim domu pralkę automatyczną. Urządzenie tego nie mają w swoim domu tylko nieliczni z naszych rodaków. Głównie są to osoby najgorzej wykształcone, posiadające najniższe dochody, a także mieszkańcy wsi, bezrobotni, emeryci, renciści i rolnicy.

Kolejnym urządzeniem najczęściej używanym przez Polaków jest telefon komórkowy. Posługują się nim prawie wszyscy badani do 54 roku życia, a tylko połowa osób mających 65 lat i więcej. Własnego telefonu nie mają głównie osoby z bardzo niskimi dochodami. Częściej posiadają go również mieszkańcy miast powyżej 20 tysięcy ludności.

Połowa naszych rodaków twierdzi, że w ich gospodarstwach domowych znajduje się przynajmniej jeden samochód. Zmotoryzowane są głównie osoby, które dobrze oceniają własne warunki materialne, a także te z wyższym wykształceniem. Samochód mają prawie wszyscy, którzy pracują na własny rachunek, kadra kierownicza, specjaliści oraz rolnicy. Bezrobotni i renciści najczęściej deklarują, że chcieliby mieć samochód, ale ich na to po prostu nie stać.

Większość badanych deklaruje również, że posiada w swoim domu komputer. Co ciekawe, dla współczesnych Polaków nie jest to już żaden wyraz bogactwa i powodzenia, lecz raczej swoisty znak nowoczesności. Komputer to przedmiot, który wielu Polaków wykorzystuje po prostu do pracy. Większość z nas nie wyobraża już sobie bez niego życia.

W wielu polskich domach odnaleźć można także aparat cyfrowy. Właścicielami cyfrówek są najczęściej osoby młode i w średnim wieku. Są to najczęściej ludzie dobrze wykształceni i dość majętni.

Nieco mniej badanych posiada w swoich domach telewizor plazmowy czy zmywarkę. Tylko nieliczni respondenci zgłosili również, że są szczęśliwymi właścicielami domków letniskowych czy działki rekreacyjnej...

Karina Hefner

Zobacz także:

Napompowane usta, wydęte buziaczki, silikonowe dzióbki: SŁITAŚNE FOCIE opanowały internet!

Zobacz, do czego może doprowadzić brak umiaru w poprawianiu urody…

SZOK! Dyrektorka szkoły występowała w filmach pornograficznych!

Podobno chciała dorobić sobie do pensji...

Polecane wideo

Komentarze (48)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2011 15:17
mam 4 telewizory w tym 1 plazma, 1 zmywarkę, 1 aparat cyfrowy, 2 laptopy i zwykły komp nie używany bo zepsuty, heh, no pralka jest, nie mam stacjonarnego tel bo nie potrzebujemy w sumie to 4 telefony, i w sumie to nie jestem hmm `bogata` mój tata zarabia około 3 tysiąc, mama ponad tysiąc to w sumie nie jest dużo
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2011 15:51
A TV LCD zamiast plazmy się liczy? :D Chciałam zaznaczyć, że pod względem technologicznym to LCD są lepsze... Plazmy wyprzedają bo są kiepskie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2011 02:34
ja mam 2 tv, nie sa to jakies plazmy ale tez nie sa to stare telewizory wiec nie narzekam, pralke mam, komputer też , 3 telefony w domu w tym 1 stacjonarny i zepsuty aparat cyfrowy... , zmywarki i plazm ani samochodow nie mam ale nie narzekam jest jak jest i jest dobrze i oby do przodu ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.05.2011 19:54
lecz się małolato i nie pisz więcej artykułów
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.05.2011 19:54
powaliło Cię ? z czego tu się cieszyć ?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie