12-letnie dzieci dostały zgodę na zmianę płci!! ŚWIAT ZWARIOWAŁ?

Czy dziecko w tym wieku faktycznie powinno decydować o swojej cielesności?
12-letnie dzieci dostały zgodę na zmianę płci!!  ŚWIAT ZWARIOWAŁ?
15.04.2011

Transseksualizm jest zaburzeniem identyfikacji płciowej - polega na rozbieżności pomiędzy budową ciała a poczuciem przynależności do swojej płci. Wiele kobiet, które czują się mężczyznami lub mężczyzn, którzy chcą być kobietami decyduje się na kurację hormonalną oraz operację zmiany płci. Twierdzą, że dopiero po zmianie swojej cielesności czują się naprawdę sobą.

Do tej pory decyzję tego typu można było podjąć w odpowiednim wieku oraz po licznych konsultacjach psychologicznych i psychiatrycznych. Tylko dojrzały człowiek potrafi bowiem ocenić wszystkie wady i zalety takiego rozwiązania. Wielka Brytania wprowadza jednak przepis, który przygotowanie do zmiany płci umożliwia już... 12-latkom. Jak donosi "The Daily Mirror", nowe prawo pozwala na przyjmowanie przez dzieci leków zatrzymujących dojrzewanie płciowe i hamujących rozwój narządów płciowych.

Po takiej kuracji chłopcy nie muszą się martwić zarostem na twarzy i... produkcją spermy. Dziewczynkom z kolei nie wyrastają piersi. Wadą takiej kuracji hormonalnej jest jednak jej nieodwracalność. Co zatem stanie się z małoletnimi pacjentami, którzy po pewnym czasie dojdą do wniosku, że wcale nie chcą zmieniać swojej płci?

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl.

Zobacz także:

Napompowane usta, wydęte buziaczki, silikonowe dziubki: SŁITAŚNE FOCIE opanowały internet!

Zobacz, do czego może doprowadzić brak umiaru w poprawianiu urody…

SZOK! Dyrektorka szkoły występowała w filmach pornograficznych!

Podobno chciała dorobić sobie do pensji...

 

Komentarze (39)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.08.2011 11:51
o co tyle hałasu? dwunastolatkowie nie są głupi i rozumieją jaką mają płeć, jaką chcą mieć płeć, jakie są konsekwencje. Już trzy letnie dzieci mają poczucie płci, a co dopiero prawie nastolatkowie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.04.2011 20:29
Kim Petras :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.04.2011 13:59
no i dobrze natura plata psikusy, wyobrazcie sobie drogie panie ze macie pitolka ://////////////////////// Przeciez to horror do konca zycia byc nie w tym ciele. Chlopiec w wieku 12 lat czy dziewczynka, wiedza juz ze sa chlopcem i dziewczynką , dziecko 5 letnie jest swiadome swojej plci. Wiec ja nie wiemw czym problem. Im szybciej tym lepiej. Ale dziecko musi byc swiadome płci po prostu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.04.2011 11:00
napewno trza zrobić test na płeć mózgu;).... a co jeżeli pózniej beda żalować że zmieniły plęć co kolejna operacja wtedy? może niech poczekaja do pełnoletności kiedy dojrzeja do decyzji bo wątpie czy 12 letnie dziecko samo jest w stanie podjąć odpowiednią decyzje
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.04.2011 02:04
>Co zatem stanie się z małoletnimi pacjentami, którzy po pewnym czasie dojdą do wniosku, że wcale nie chcą zmieniać swojej płci? to naprawdę jest bardzo mało prawdopobne, żeby dostać skierowanie na leczenie trzeba przejść tony testów psychologicznych, zmiany zdania zdarzają się bardzo rzadko. z medycznego punktu widzenia powinno się zaczynać leczenie transseksualizmu właśnie w wieku ok. 12 lat, zmiany wywołane okresem dojrzewania są nieodwracalne. (oczywiście samą operacje wykonuje się i tak dopiero w dorosłości). moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie, nie przesadzajmy, osoba w wieku 12 lat jest na tyle rozwinięta by być w stanie stwierdzić jakiej jest płci.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo