Kolekcjonują paznokcie i... brudy z pępka! Oto 10 najbardziej dziwacznych pasji świata!

Uwaga, niektóre zdjęcia są naprawdę odrażające! Jeśli czujesz, że nie wytrzymasz - nie wchodź!
Kolekcjonują paznokcie i... brudy z pępka! Oto 10 najbardziej dziwacznych pasji świata!
09.04.2011

Sposobów na zwalczenie nudy i życiowej rutyny jest naprawdę wiele. Niektórzy lubią poczytać sobie jakąś dobrą książkę, inni obejrzeć w telewizji ciekawy film bądź też po prostu spotkać się ze znajomymi.Nie wszyscy ludzie zadowalają się jednak takimi sposobami spędzania wolnego czasu. Niektórzy potrzebują bardziej ekstremalnych wrażeń. Aby uciec przed monotonią i nudą, zagłębiają się w  bardzo dziwaczne pasje.

Życiowe zamiłowania niektórych osób przybierają często naprawdę bardzo oryginalne formy. Chociaż powiedzieć o nich można wiele, to jednak na pewno nie to, że są nudni...

hobby

Udawać trupa

Mieszkaniec Stanów Zjednoczonych, Chuck Lamb, każdą wolną chwilę spędza na zgłębianiu swojej bardzo dziwacznej pasji. Mężczyzna całymi dniami udaje zmarłego! Chuck uwielbia wczuwać się w  stan, o którym większość ludzi na świecie boi się nawet pomyśleć. W czasie, kiedy inni mężczyźni w jego wieku chodzą na kręgle lub oglądają mecz z kolegami, Chuck udaje trupa. Mężczyzna stara się co jakiś czas inscenizować nowe sytuacje, w których może "wykazać" się w tej niecodziennej roli. Mężczyźnie w realizacji tego dziwnego hobby pomaga jego własna żona. Kobieta robi zdjęcia i filmuje wszystkie dokonania i postępy swojego ukochanego.

hobby

Zdjęcia rozczochranych włosów

Jeden z ekscentrycznych japońskich projektantów pochwalił się ostatnio światu swoim bardzo niecodziennym zainteresowaniem. Negs już od 10 lat każdego ranka wykonuje zdjęcie pokazujące stan jego włosów zaraz po przebudzeniu. Kolekcjonowanie fotografii swoich rozczochranych fryzur to jego największe życiowe hobby. Podobno, aby zwiększyć efekty, mieszkaniec Kraju Kwitnącej Wiśni każdego wieczoru kładzie się z mokrymi włosami. Umycie głowy przed snem sprawia, że o poranku każdy z jego włosów sterczy w inną stronę. Dzięki takiemu zabiegowi, na jego zdjęciach obejrzeć można później naprawdę wymyślne "stylizacje".

hobby

10 dolarów dla każdego

Reed Sandridge posiada bardzo niecodzienne hobby. Jest to chyba jednak z najprzyjemniejszych pasji na świecie. Mężczyzna przypadkowo napotkanym osobom wręcza bowiem banknoty o nominale dziesięciu dolarów. Każdego dnia w ten sposób obdarowywani są kolejni ludzie. Największe szanse na taki niecodzienny upominek mają biedni i potrzebujący. A przynajmniej ci, którzy na takich wyglądają. Reed liczy wszystkich obdarowanych i zapisuje te informacje w specjalnym, tylko do tego celu przeznaczonym notesie. Co ciekawe, mężczyzna swojej pasji poświęcił się bez reszty w momencie, kiedy sam stracił pracę.

hobby

Bohater drugiego planu

Paul Yarrow to niekwestionowana gwiazda drugiego planu takich stacji telewizyjnnych, jak BBC, Channel 4 czy Sky News. Największą pasją mężczyzny jest wchodzenie w kadr zawsze wtedy, gdy zauważy, że jakiś reporter prowadzi relację na żywo. Wielu dziennikarzy bardzo dobrze zna już "wyczyny" Paula. Chociaż niektórym zupełnie nie przeszkadza jego obecność, to jednak są i tacy, których denerwuje ta niecodzienna pasja Brytyjczyka. Niestety, nikt nie potrafi przewidzieć, kiedy mężczyzna przybędzie na nagranie. A jakie jest największe marzenie tego niezwykłego człowieka? Podobno bardzo chciałby wystąpić w programie "Big Brother".

hobby

Poszukiwanie potwora z Loch Ness

Największym zainteresowaniem Tima Dinsdale'a była kryptozoologia. Mężczyzna od lat poszukiwał gatunków zwierząt, które istnieją według rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których występowanie aktualnie odrzuca współczesna zoologia, ze względu na brak wiarygodnych, naukowych dowodów. Tim całe swoje życie poświęcił poszukiwaniom takich legendarnych stworzeń. Co ciekawe, mężczyzna z największym zaangażowaniem poszukiwał potwora z Loch Ness. Odnalezienie legendarnej bestii było dla niego największym życiowym wyzwaniem. Mężczyzna, w ciągu całego swojego życia zorganizował 56 ekspedycji. Owocem jego wypraw są różne książki poświęcone Nessie. Niestrudzony badacz zmarł w 1987 roku.  Jednym z największych osiągnięć tego niecodziennego podróżnika było nagranie dwuminutowego filmu, na którym widać rzekomo potwora z Loch Ness.

hobby

Zbieranie dwugłowych zwierzątek

Amerykanin Todd Ray to człowiek, który posiada dosyć dziwne zainteresowanie. Mężczyzna uwielbia różne egzotyczne zwierzęta. Nie chodzi tu jednak o normalne, zdrowe okazy. Pasją mężczyzny jest bowiem kolekcjonowanie zwierzątek-mutantów, czyli takich unikatowych istot, które mają na przykład dwie głowy. Mężczyzna swoją pasję realizuje z bardzo wielkim zaangażowaniem. Podobno zjeździł już cały świat, w poszukiwaniu dziwacznych mutantów.

Todd posiada w swojej kolekcji 22 zmodyfikowane zwierzątka. Za swoje niecodzienne zamiłowanie musi płacić naprawdę sporo pieniędzy. Podobno każdy z jego okazów kosztował go około 150 tysięcy dolarów. Dziwaczną kolekcję Todda obejrzeć można na specjalnej wystawie w Kalifornii.

hobby

Oskarżać innych

Na świecie wyróżnić można pewną kategorię ludzi, których określa się mianem tzw. "pieniaczy". Osoby takie nie potrafią żyć bez ciągłych zatargów i sprzeczek. Ich największą życiową pasją jest pozywanie innych. Przykładem takiej osoby jest Jonathan Lee Riches – mężczyzna procesuje się z bardzo wieloma osobami. Najczęściej są to sąsiedzi i różne instytucje,  zdarza się jednak i tak, że wchodzi on w różne zatargi ze swoją najbliższą rodziną. Lista oskarżonych osób, a czasem nawet rzeczy jest naprawdę długa. Czasami wystarczy błahostka, by na wniosek mężczyzny otrzymać wezwanie do sądu.  Co ciekawe, mężczyzna pisze również pozwy dotyczące sławnych osób lub też postaci historyczne. Na jego liście oskarżonych znajdują się między innymi: Britney Spears, Platona, Nostradamusa, George W. Busha, somalijscy piraci, czy Święty Graal. Za swoje osiągnięcia Jonathan trafił nawet do Księgi Rekordów Guinnessa. Ale wtedy pozwał twórców publikacji, zarzucając im bezprawne wykorzystanie własnego wizerunku oraz jego życiowego dzieła do celów komercyjnych. Obecnie odsiaduje wyrok więzienia.

hobby

Kolekcjoner „kłaczków”

Graham Barker, mieszkaniec Perth w Zachodniej Australii jest wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako posiadacz rekordowo brudnego pępka. Barker zbierał brudy ze swojego pępka przez 20 lat, od 17 stycznia 1984 roku. Średnio dziennie akumulował ok 3,03 mg odpadów. Mężczyzna jest obecnie posiadaczem największej na świecie kolekcji „kłaczków”, czyli śmieci, które znaleźć można w pępku.A jak mężczyzna wpadł na taki niecodzienny pomysł? Podobno wszystko rozpoczeło się jednej nocy, kiedy to z nudów zaczął grzebać w swoim pępku. Graham zaczął się wtedy zastanawiać na tym,  ile „kłaczków” jest w stanie wyprodukować człowiek. Uznał, że jedynym sposobem, aby  dowiedzieć się tego jest rozpoczęcie ich zbierania...

hobby

Kolekcjonowanie obciętych paznokci

Hobby Willa Chathama jest nie tylko dosyć dziwaczne, ale przede wszystkim obrzydliwe.  Mężczyzna zbiera obcięte paznokcie, zarówno te pochodzące z rąk, jak i stóp. Kiedy Will był małym chłopcem, zawsze fascynowało go to, że jego koledzy mają bardzo różnorodne hobby. On również zapragnął mieć oryginalne zainteresowanie. Przede wszystkim chciał wyróżniać się z tłumu, pragną, aby było to jakieś niecodzienne, unikalne zajęcie. Postanowił więc zbierać stare paznokcie! Swoją pasję realizuje już od 1983 r. Mężczyzna twierdzi, że jest już bardzo uzależniony od swojej pasji. Co gorsza, hobbysta od czasu do czasu zjada niektóre z paznokci.

hobby

Muczeć jak krowa

Czy naśladowanie różnych odgłosów rzeczywiście może być pasją? Okazuje się, że jak najbardziej. Takie dziwne hobby posiada na przykład 11-letni Austin Siok. Dziecko już od czasów przedszkolnych imitowało odgłosy wydawane przez różne zwierzęta hodowlane. Największą przyjemność sprawia mu naśladowanie muczenia krowy. Chłopak nie tylko kocha, to co robi, ale też na tym zarabia. Choć jego hobby jest dosyć niecodzienne, to jednak okazuje się, że podobnych pasjonatów jest na świecie znacznie więcej. W Stanach Zjednoczonych organizowany jest nawet konkurs na muczenie. Kiedy rodzice Austina zapisali go na takie zawody, chłopiec okazał się   bezkonkurencyjny – zdobył pierwszą nagrodę i czek na tysiąc dolarów.

Polecane wideo

Komentarze (35)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2011 17:06
W czasie, kiedy inni mężczyźni w jego wieku chodzą na kręgle lub oglądają mecz z kolegami, Chuck udaje trupa.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2011 14:00
psychole proponuje im hodować gówna w słoikach... ble przypomina mnie się jeden horror gdzie goście trzymali w starej chacie w słoikach ludzkie szczatki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.04.2011 17:44
najgorszy był gościu z paznokciami okropne i chore równie poryty był gościu na pierwszym zdjęciu i gościu udający trupa. Dla mnie to psychole
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.04.2011 17:42
bohater drugiego planu... zajefajne hobby :D
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 11.04.2011 15:40
500 tych stron dajcie! będzie się przyjemniej czytało!..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie