Ciężki los polskiego emeryta: Staruszków nie stać nawet na owoce czy mydło!

Samotnie żyjący emeryt musi dostawać na życie minimum 951 złotych miesięcznie. Z drugiej strony określono minimalną emeryturę na poziomie 728 złotych! Paranoja?
Ciężki los polskiego emeryta: Staruszków nie stać nawet na owoce czy mydło!
09.04.2011

Drastycznie niskie emerytury i renty to problem, z którym Polska boryka się od wielu lat. Bieda, brak pieniędzy na jedzenie, czynsz i lekarstwa to zmartwienia znane niejednej starszej osobie. Ludzie, którzy przez całe swoje życie bardzo ciężko pracowali, odchodząc na emeryturę, nie mogą liczyć na godziwe wynagrodzenie.

Instytut Pracy i Spraw Publicznych obliczył ostatnio, ile musi dostawać miesięcznie samotnie żyjący emeryt. Minimalna stawka, która powinna starczyć na rachunki i podstawowe środki do życia, to 951 złotych. Jak to się jednak stało, że to samo państwo określiło również minimalną emeryturę na poziomie 728 złotych!

Niektórzy badacze mówią już wręcz o swoistej patologii. Podlegająca rządowi instytucja określa pewne minimum życia w społeczeństwie, a państwo daje rzeszy starszych osób pieniądze, które tego minimum nie spełniają.

Polscy emeryci dostają najczęściej świadczenia, które są znacznie niższe niż minimum socjalne. Starsi Ludzie, pozbawieni pomocy i jakiegokolwiek wsparcia, często nie mają pieniędzy na podstawowe środki do życia. Ich całe życie, które poświęcili ciężkiej pracy, okazuje się zupełnie daremne i bezowocne!

Zobacz, za ile ma żyć przeciętny emeryt:

Mieszkanie – 345,67 zł

Żywność – 230,69 zł

Transport i łączność – 93,83 zł

Kultura i rekreacja – 85,54 zł

Ochrona zdrowia – 69,55 zł

Odzież i obuwie – 33,17 zł

Higiena osobista – 22,97 zł

Pozostałe wydatki – 70,51 zł

Szkoda jednak, że te obliczenia rządowych specjalistów nijak mają się do prawdziwej rzeczywistości. Wydatki na żywność, mieszkanie czy leki często bywają dużo wyższe!

Karina Hefner

Zobacz także:

Totalne zakompleksienie kobiet: Oddałybyśmy nawet 20 LAT ŻYCIA, byle być choć trochę ładniejsze! (Smutne)

Wiele pań zrezygnowałoby z naprawdę wielu rzeczy byleby tylko pięknie wyglądać.

Mapa świata kobiecych piersi: Gdzie mieszkają właścicielki największych, a gdzie same deski?

Zobacz, gdzie mieszkają kobiety, które mogą pochwalić się największym biustem.

Komentarze (60)

Ocena: 5 / 5
Lara (Ocena: 5) 14.11.2014 21:06
To skandal że wielu ludziom którzy walczyli o wolną i godną Polskę tę godność się dziś odbiera, bo te skurwysyńskie świnie u koryta wydają nasze pieniądze na prywatne loty samolotami, wycieczki i kolacje po kilka tysięcy złotych.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.12.2012 16:02
Jeżeli rządzący chcą się z poniższej hańby obmyć, powinni wegetującym poniżej podanego minimum socjalnego emerytom lib rencistom przydzielić środki pozwalające na dokonanie eutanazji !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.12.2012 15:28
Kolejne ekipy rządzących w Polsce są moralnie odpowiedzialne za doprowadzenie emerytów do takiego stanu. Przecież większość emerytów to ludzie z długim stażem i zajmujących odpowiedzialne stanowiska. Za swoją pracę otrzymywali wynagrodzenie przekraczające znacznie przeciętne wynagrodzenie ! A dzisiaj ? z każdym rokiem emerytura maleje w stosunku do przeciętnego wynagrodzenia. Czym dłużej na emeryturze,tym gorzej. Przybywa lat i chorób, które coraz bardziej się uaktywniają, a emerytury coraz niższe zbliżające się do minimum egzystencji ! I kto zgotował nam ten los ? KOLEJNE EKIPY RZĄDZĄCYCH NIECZUŁYCH NA LOS SPRACOWANEGO EMERYTA, KTÓRY PRZEZ DZIESIĄTKI LAT PŁACIŁ NIEMAŁE SKŁADKI EMERYTALNE W ZUS ! HAŃBA RZĄDZĄCYM !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.04.2012 22:50
Dziś kaszanka - jutro kluski. Kraj to Polska lecz rząd tuski.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.08.2011 21:36
Ja zarabiam 1000 zł miesiecznie musze opłacic studia,mieszkanie i inne opłaty ....:(czasami nie mam nawet na chleb .Szkoda gadać,a o ciuchach już nie wspomne stac mnie na nie .Nosze spodnie i inne ciuchy,ktore maja po 3-4 lata..:(jak tak dalej pojdzie to strasznie bedzie.........
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo