Facebookowe dramaty: Portal wpędza w ciężką depresję coraz więcej młodych ludzi!

U wielu młodych ludzi korzystających z portali społecznościowych stwierdzono bardzo głębokie stany depresyjne.
Facebookowe dramaty: Portal wpędza w ciężką depresję coraz więcej młodych ludzi!
30.03.2011

Moda na internetowe portale społecznościowe trwa w najlepsze. Niektórzy mówią nawet, że jeżeli nie masz swojego profilu na Facebooku to tak, jakby nie było cię wcale! To nieco żartobliwe powiedzenie wielu młodych ludzi odbiera całkiem poważnie. Wiele osób nie może już wytrzymać ani jednego dnia bez chociażby chwilowego zalogowania się na Facebooku i zerknięcia, co też tam ciekawego porabiają jego znajomi.

Okazuje sie jednak, że z pozoru zupełnie nieszkodliwe portale społecznościowe, w rzeczywistości moga nieść za sobą bardzo poważne zagrożenia. Lekarze ostrzegają wręcz przed zgubnym wpływem Facebooka na nasze zdrowie psychiczne. Podobno może on wywołać nawet depresję.

Na to szkodliwe działanie portali społecznościowych szczególnie narażeni są młodzi ludzie. Wpędzają one bowiem zakompleksioną młodzież w jeszcze poważniejsze problemy psychiczne. Kiedy nastolatki mają mniej znajomych na swoim profilu czy też mniej atrakcyjne zdjęcia umieszczone w sieci często czują się zupełnie wykluczone i po prostu gorsze od swoich rówieśników. Wydaje im się, że nie spełniają norm obowiązujących w ich środowisku.

Jak mówi jeden z lekarzy psychiatrów – Przeżycie to może być nawet bardziej bolesne niż samotne jedzenie obiadu w zatłoczonej stołówce...

Karina Hefner

Zobacz także:

Erotyzm w kulturze japońskiej: Symbole, gejsze, prostytutki! (Dużo ciekawostek)

Sztuka erotyczna Japonii rozwinęła satyrę seksualną w formie niespotykanej w innych kulturach.

NAJSŁAWNIEJSZE GROBY ŚWIATA: Gdzie znajdują się szczątki Elvisa, Marilyn, Audrey i innych?

Zobacz "grobową" mapę świata! Te miejsca warto odwiedzić!

Polecane wideo

Komentarze (81)
Ocena: 4.95 / 5
Anonim (Ocena: 1) 07.04.2016 08:53
Bardzo odkrywczy artykuł.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2015 17:15
Miałam problemy z psychiką. Dręczyły mnie negatywne myśli, pomimo że moje Zycie układało się nie najgorzej. Aby poradzić sobie z tymi myślami zamówiłam rytuał oczyszczenia energetycznego na stronie moc-energii.pl – i rzeczywiście po 2 tygodniach od odprawienia negatywne myśli przestały mnie dręczyć. Czuję się od nich wolna, co pozwala cieszyć mi się życiem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.06.2012 17:22
To prawda powiem krótko i na temat.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2012 00:27
Im więcej zdjęć ludzi w różnych atrakcyjnych miejscach tym wyższy poziom zakompleksienia i neurotyzmu. Proste jak kilo gwoździ
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.04.2011 13:33
moje zdjecie też jedna kretynka przerobiła okropnie wyszłam i dala na swojego bloga ale jak zobaczyli jej znajomi moje prawdziwe foty na nk to ją wyśmiali i dobrze jej tak:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie