Erotyzm w kulturze japońskiej: Symbole, gejsze, prostytutki! (Dużo ciekawostek)

Sztuka erotyczna Japonii rozwinęła satyrę seksualną w formie niespotykanej w innych kulturach.
Erotyzm w kulturze japońskiej: Symbole, gejsze, prostytutki! (Dużo ciekawostek)
28.03.2011

W Kraju Kwitnącej Wiśni przez wieki wykształciła się niezwykle bogata symbolika erotyczne. A wszystko dzięki temu, że Japończycy bardzo cenią sobie życie, które powstaje przecież dzięki przyciąganiu się obu płci. Treści erotyczne można więc znaleźć w tamtejszej kulturze i tradycji. Wiele legend i mitów opowiada o niewidzialnych kochankach zaklętych w węże, związkach bóstw z ludźmi, a nawet o ciążach dziewic. Najmocniej jednak w kulturze Japońskiej rozwinęła się erotyczna symbolika , głównie o charakterze fallicznym...

Erotyczna symbolika

W cywilizacji Japonii najpopularniejszym symbolem erotycznym jest fallus. Jego znakiem są na przykład pałki, korzenie białej rzodkwi, lance, strzały. Kult fallusa był tak powszechny, że homoseksualizm nie był nawet traktowany jako dewiacja. Tradycji Japońskiej znane są również erotyczne atrybuty, którymi opisać można przedstawicielki płci pięknej. Symbolami kobiecymi są: talerze, brzoskwinie, wieńce-podkowy, łopatki do ryżu. Co ciekawe, w panteonie bóstw japońskich znajduje się pięć par męsko-żeńskich stwarzających świat. Aż do dnia dzisiejszego istnieją płaskorzeźby przedstawiające cechy obu płci, będące obiektem wielkiej czci.

Sztuka kochania

Kultura japońska bardzo wcześnie włączyła seks do codzienności . Podręcznik miłości, będący swoistą sztuką kochania, spisany został już w IX wieku. W wielu poradnikach japońskich mówi się również o intymnym złączeniu języków obojga partnerów w czasie współżycia albo o kontaktach lesbijskich czy też seksie grupowym. CiekawostkĄ jest również to, że we wsiach japońskich po dziś dzień można spotkać rzeźby przedstawiające współżyjącą parę.

Instytucja gejszy

W Kraju Kwitnącej Wiśni już od X wieku bardzo popularna stała się instytucja gejszy. Kobiety te zajmują bardzo specyficzne miejsce w symbolice erotyzmu japońskiego. Warto pamiętać, że ich powołaniem jest bardziej dostarczanie rozrywki umysłowej mężczyznom, niż zaspokajanie ich potrzeb seksualnych. Wszystko to dzięki wszechstronnej edukacji, która rozpoczynała się około dziesiątego roku życia, zwłaszcza w zakresie literatury, muzyki i tańca. Dziewczynki uczyły sie również tego, jak urzekać mężczyzn swoim osobistym czarem. Gejsze miały bowiem przede wszystkim uprzyjemniać czas gościom pana domu, nierzadko pośrednicząc w interesach handlowych i pertraktacjach natury politycznej.

 

 

erotyka japońska

Prostytutki jako oddzielna grupa zawodowa

Prostytutki przez wieki traktowane były jako oddzielna grupa zawodowa. Edukacja adeptek do tego zawodu była długotrwała oraz złożona. Kobiety uczyły się śpiewu, muzyki i ceremoniału podawania herbaty, a dopiero po kilku latach sztuki miłosnej. Po odsłużeniu określonej liczby lat, wracały do normalnego życia i znów uchodziły za porządne kobiety. W Japonii nie gardzono prostytutkami. Wręcz przeciwnie, mogły one nawet, zależnie od swej pozycji oraz talentów, zajmować zaszczytne miejsca. Do dzisiaj obchodzi się święto związane z prostytucją, kiedy to kobiety przebierają się za mężczyzn, a mężczyźni za kobiety. W XIX wieku w wyniku nawiązania kontaktów z Zachodem zwiększył się dystans między płciami, zaczął zanikać obyczaj współżycia przedmałżeńskiego, samurajowie narzucili podrzędną role kobiecie, zróżnicowały się typy małżeństw.

Pikantne przygody zmysłowych bohaterów

Częstym motywem literatury japońskiej są pikantne przygody bohaterów, którzy oddają się erotycznym igraszkom, opisy seksualnych gwałtów i orgii. Do najbardziej znanych opisów orgii należy historyjka o "wyspie kobiet", na którą przybywają rozbitkowie. Królowa wyspy wybiera sobie marynarza z największym członkiem, a jej poddane dzielą się pozostałymi mężczyznami. Zabawa trwa całą noc i tak dalece wyczerpuje siły mężczyzn, że rankiem w popłochu uciekają na wrak statku. Kultura japońska bogata jest również w wiele innych erotycznych symboli. Literatura Kraju Kwitnącej Wiśni wiele miejsca poświęca takim motywom, jak miłość lesbijska, zdrady w bardzo karkołomnych sytuacjach, opisy mężczyzn obdarzonych pokaźnym fallusem i sprawnością seksualną, związki partnerów z dużą różnicą wieku, prostytutki i kurtyzany, seks grupowy, masturbacja, stosowanie sztucznych członków.

Co najważniejsze jednak, wszystkie te historyjki i symbole zawsze opatrzone są bardzo dużą ilością satyry i humoru. Sztuka erotyczna pokazywana jest więc tutaj w formie, nieznanej dotąd w żadnej innej kulturze. I tak organizowane są na przykład zawody dla mężczyzn, polegające na porównywaniu wielkości i sprawności ich członków, opisywaniu zdrad w najbardziej zaskakujących formach i miejscach. Co ciekawe również, kult falliczny, mający w japońskim erotyzmie sakralny, jak i naturalistyczny charakter, bywa wyrażany obrazami lub rzeźbami członków często o nadnaturalnej wielkości.

Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni naprawdę nie potrafią się nudzić!

Karina Hefner

Zobacz także:

CIĘŻKI JEST LOS KASJERKI: Złośliwi klienci wciąż poniżają bezbronne pracownice hipermarketów!

Pracownicy kas nie mogą nic z tym zrobić, wciąż muszą się tylko miło uśmiechać.

Indie – fabryka "europejskich" dzieci. Kupowanie niemowląt staje się coraz popularniejsze!

W Indiach rynek surogacji rozwija się w najlepsze! Kobiety wynajmują swoje macice za grosze!

Komentarze (37)

Ocena: 4.89 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.04.2011 22:08
hentaice rulez!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.04.2011 21:18
hentaie sa najlepsze
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.04.2011 12:22
Autorka ma chyba błędne informacje na temat kultury Japonii. Prostytutkami gardzono, natomiast gejsze, które NIE były prostytutkami była bardzo uważane i cenione!!! Wystarczy przeczytać książkę słąwnej jgejszy z Kioto: "Wyznania gejszy" by się tego dowiedzieć. Zwykłę japońskie prostytutki nie przyuczały się do tej roli - to bzdura!!! Gejsze były niezwykle uczone i inteligentne!
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 30.03.2011 12:15
Nie rozumiem, jak można szanować prostytutki. Czym różnią się japońskie od polskich??? W Polsce gardzi się kobietą, o której krążą chociażby pogłoski na temat jej bujnego życia erotycznego. Nie rozumiem, jak ktoś może fascynować się taką kulturą, a we własnym kraju poniżać kobiety, jak to się mówi..."lekkich obyczajów". Przecież to jest dokładnie to samo, co tam..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.03.2011 21:32
"W XIX wieku w wyniku nawiązania kontaktów z Zachodem zwiększył się dystans między płciami,[...] samurajowie narzucili podrzędną role kobiecie"???? Nie wiem co autorka czytała na temat kultury japońskiej, ale na pewno nic mądrego skoro pisze takie głupoty..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo