NAJSŁAWNIEJSZE GROBY ŚWIATA: Gdzie znajdują się szczątki Elvisa, Marilyn, Audrey i innych?

Zobacz "grobową" mapę świata! Te miejsca warto odwiedzić!
NAJSŁAWNIEJSZE GROBY ŚWIATA: Gdzie znajdują się szczątki Elvisa, Marilyn, Audrey i innych?
28.03.2011

Każdego roku groby sławnych ludzi odwiedzane są przez miliony fanów. To przecież wielki zaszczyt móc zobaczyć miejsce spoczynku tych, którzy zasłużyli się dla ludzkości. Nagrobki gwiazd zawsze są więc dokładnie strzeżone.

Ludzie potrafią jednak zrobić wiele, aby być blisko swojego ulubionego artysty. Niektóre osoby skłonne są nawet zapłacić miliony, aby tylko pochowano je w pobliżu swojej ukochanej gwiazdy...

groby

Elvis Presley

Grób Elvisa Presleya znajduje się na terenie jego posiadłości Graceland w Memphis, która jest miejscem pielgrzymek tysięcy fanów i turystów. Śmierć króla rock’n’rolla owiana jest wielką legendą. Wielu jego fanów twierdzi nawet, że muzyk nadal żyje i ukrywa się gdzieś przed całym światem!

groby

Charlie Chaplin

Charlie Chaplin pochowany został w swojej rodzinnej miejscowości Vevey. Co ciekawe, rok po śmierci komika skradziono jego zwłoki. Na szczęście szczątki odnaleziono po trzech miesiącach. Chaplin został pochowany więc raz jeszcze, ale tym razem w pancernej trumnie, którą na wszelki wypadek zalano betonem.

groby

Matka Teresa

Miliony wiernych każdego roku odwiedza grób Matki Teresy, który znajduje się oczywiście w jej ukochanej Kalkucie. Każdy pragnie oddać hołd miłosiernej zakonnicy, która całe swoje życie pracowała na rzecz ubogich i chorych.

groby

Freddie Mercury

W miejscowości Montreux w Szwajcarii położonej nad Jeziorem Genewskim znajduje się przepiękny pomnik upamiętniający światowej sławy muzyka Freddiego Mercury’ego. W miejscu tym nie ma jednak szczątków piosenkarza. Dlaczego? Otóż artysta chciał uniknąć pielgrzymek do swojego grobu, dlatego poprosił, aby po śmierci jego ciało spalono, a prochy rozrzucono nad miastem.

groby

Louis Daniel Armstrong

Louis Daniel Armstrong w swoim życiu zasłynął szczególnie dzięki swoim doskonałym kompozycjom jazzowym. Jego utwory znane są na całym świecie. Artysta zmarł na atak serca w 1971 w wieku 69 lat. Został pochowany na cmentarzu Flushing w Nowym Jorku.

groby

Audrey Hepburn

Filmy z Audrey Hepburn uwielbiają oglądać na całym świecie zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Kiedy więc aktorka zmarła w 1993 na raka jelita, jej śmierć opłakiwało wieku fanów. Audrey została pochowana w Tolochtenaz w Szwajcarii.

groby

Jim Morrison

Jim Morrison, wokalista i twórca tekstów psychodeliczno-rockowej grupy The Doors został pochowany na cmentarzu Père-Lachaise w Paryżu. Co ciekawe, jego grób znajduje się w sąsiedztwie grobów Balzaca, Moliera i Fryderyka Chopina.

groby

Marilyn Monroe

Legenda światowego kina lat 50. i 60. XX w., uznawana na całym świecie za ikonę seksu, zmarła 5 sierpnia 1962. Znaleziono ją martwą w jej domu w Brentwood w Los Angeles - leżała naga na łóżku, a w dłoni trzymała słuchawkę telefoniczną. Najprawdopodobniej było to samobójstwo, choć pojawiły się również spekulacje, że Monroe została zamordowana w wyniku politycznego spisku.

Gwiazda została pochowana w Los Angeles na cmentarzu Westwood Memorial Park. Przed śmiercią zawsze mówiła, że chce by na jej nagrobku umieszczono napis: "Tu leży Marilyn Monroe, 95-57-90". Nigdy jednak tego nie uczyniono.

Do dziś nie brakuje chętnych, którzy chcieliby być pochowani obok seksbomby. Ostatni nabywca kupił kryptę nad jej grobem za… 4,6 miliona dolarów!

groby

Bruce Lee

Bruce Lee znany jest na całym świecie dzięki filmom, w którym prezentował znajomość azjatyckich sztuk walki. Na temat śmierci artysty narosło już wiele mitów i legend. Do tej pory nie wyjaśniono do końca, jak doszło do zgonu artysty. Bruce Lee zmarł w 1973 roku; pochowano go na cmentarzu Lake View w Seattle.

Zobacz także:

KOLEJNE WPADKI GRAFIKÓW: Modelki Victoria's Secret nienormalnie odchudzone w Photoshopie!

Historia podobna do afery sprzed dwóch lat, kiedy to modelki Ralpha Laurena miały talie węższe od głów!

Jedna z tych kobiet ma 26 lat, inna 56 lat, wśród nich jest również... Kate Moss! ZGADNIJ, KTO JEST KIM!

Okazuje się, że piękne nogi i pośladki można mieć w każdym wieku, trzeba tylko właściwie się o nie troszczyć!

 

Komentarze (47)

Ocena: 5 / 5
Tupac Shakur (Ocena: 5) 06.04.2014 23:17
NO A GDZIE ZNAJDUJE SIE MOJ GRÓB? JESTEM CZESCIA HIP HOPU
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2013 15:09
A , czy mi ktoś powie , gdzie znajduje się grób 2Paca ? Wierzę w to , że żyje ale jakiś grób czy pomnik powinien istnieć , proszę o odp . :)
odpowiedz
Ernest (Ocena: 5) 30.03.2013 23:32
Ryśka Riedla :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.03.2013 19:10
ale gdzie jest grob jackona redla whiston
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.12.2012 18:19
Freddie forever
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo