Cała Polska się starzeje! Łodź i Warszawa to (wbrew pozorom) miasta emerytów!

W Polsce z roku na rok przybywa ludzi w podeszłym wieku. Nasze społeczeństwo się starzeje!
Cała Polska się starzeje! Łodź i Warszawa to (wbrew pozorom) miasta emerytów!
18.03.2011

Najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego wskazują jednoznacznie – w naszym społeczeństwie z roku na rok przybywa coraz więcej wiekowych osób. W całym kraju emerytów jest już średnio ponad 16 procent!

Jeżeli chodzi o poszczególne miasta, to największy odsetek ludzi w wieku poprodukcyjnym posiada Łódź. Miasto od wielu lat zmaga się z olbrzymim bezrobociem. To właśnie brak miejsc pracy sprawia, że każdego roku opuszcza je coraz więcej młodych ludzi. Nie chcą oni osiedlać się w mieście, w którym nie ma perspektyw na znalezienie dobrej pracy.

Co ciekawe, drugim z kolei miastem w którym mieszka najwięcej emerytów jest Warszawa. Dane te nie są jednak do końca prawdziwe. GUS, robiąc swoje statystyki brał po prostu pod uwagę ilość osób zameldowanych w tym mieście. Tak naprawdę bowiem, młodych ludzi jest tutaj znacznie więcej. Pochodzą oni jednak z innych miast, a pracując w stolicy, wcale nie chcą zmieniać meldunku.

Wzrastająca liczba starszych osób, przy dosyć niskim przyroście naturalnym budzi duże obawy wśród socjologów. Wielu zastanawia się, co stanie się w przyszłości, kiedy nie będzie już komu zarabiać na nasze emerytury...

Karina Hefner

Zobacz także:

Analfabeci są wśród nas! Nastolatki nie rozumieją ulotek, nie potrafią wypełniać prostych formularzy!

Co piąty 15-latek nie rozumie takich tekstów, jak instrukcja obsługi czy przepisy ruchu drogowego..

Rewolucyjny bank spermy: Pozwala swoim klientkom na kupno nasienia od sobowtórów gwiazd!

Kolor oczu, włosów, wzrost... Takie cechy można wybrać dla swojego dziecka korzystając z banku nasienia. Dlaczego więc nie upodobnić go do kogoś sławnego?

Komentarze (29)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.03.2011 23:59
pewnie zaraz mnie nawyzywacie, ale moje zdanie jest takie, że obecnie ludzie w wieku poprodukcyjnym za długo żyją. Tak, wiem, że może za te 50 lat sama będę ciągle biegała do lekarza i apteki, ale myślę, że w tym wieku to już 'mózg siada'. I wiem, że oburzą się tu ludzie, którzy mają babcie i nie wyobrażają sobie, że mogłyby zniknąć z tego świata itp. itp. ale w tej sytuacji, gdy jest taka mała liczba urodzeń to naprawdę starych ludzi, którzy strasznie pragną żyć biorąc tonę leków zamiast zmawiać ostatni paciorek jest zbyt wiele i przez to pobierają długo emerytury, na które pracuję młodzi, których po prostu nie ma! Patrzę pod względem ekonomicznym, nie społecznym. I mówię tu o żyjących po 80-100 lat, nie mniej.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 18.03.2011 22:54
Odkrycie Ameryki!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.03.2011 22:36
jak mają rodzić sie dzieci, skoro nie bedą w stanie zarabiac na emerytury bo i tak nie bedzie pracy ? nie rozumiem tego fenomenu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.03.2011 22:23
ostatnie zdanie artykułu utwierdza mnie, że pisania to sie autorka nauczyła oglądając kiepskich na polsacie, a nie w szkole.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.03.2011 21:53
JESZCZE TROCHĘ.... wytrzymajmy i wtedy nie będzie zmiłuj! My- Polacy zrobimy drugi Egipt i wtedy będzie za późno na obiecanki ś w i ń z Wiejskiej! Więc Polacy- nie dajmy się deptać! Przez tych kmiotów rządzących od wieeeelu lat, tyle młodych jest na obczyźnie. A chołota z WIejskiej śmie twierdzić, że zmalało bezrobocie! nie zmalało tylko ludzie uciekli bo tutaj by umarli z głodu! Pamiętacie jak kiedys LPR gęgał żeby robić dzieci? Tak, ale jak pan polityk da chociaż pół swojej pensji na wychowanie tych dzieci to ok. Nic tylko się rozmnażajcie a rząd i tak na was wypnie swoją owrzodzoną du**!!! Ludzie po studiach robią na kasie w markecie albo siedzą na słuchawach i wciskają kit przez telefon. Nie ma przyszłości, cokolwiek nie skończysz, to i tak wylądujesz jako sprzedawca! Nie chcę urazić sprzedawców bo wiem jaka to ciężka harówa ale chodzi o to że nie kązdy ma predyspozycje by pracować w tej branży i co wtedy? G****! albo jesteś psem i zasuwasz na śmieciową umowę zlecenie czy o dzieło za 1000 zł netto, a do tego są miechy że w ogóle ci firma nie zapłaci bo ściemnia że nie wyrobiłeś normy. C H** im w D**Y!!!! a miało byc tak pieknie, pracy full w różnych branżach, 3 miliony mieszkań, piekne drogi/ autostrady, a jest jedno wielkie bagno! Nie wiadomo na kogo głosowac, bo co za różnica który knur nas dy ma!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo