Kamasutra podnosząca płodność

Ostatnio pisaliśmy, że seks to najlepsza metoda walki z bezpłodnością. Dziś prezentujemy sprawdzone pozycje, które pomogą ci zajść w ciążę. Przekonaj się, jak można w najkrótszym czasie sprowadzić na świat upragnionego dzidziusia.
Kamasutra podnosząca płodność
20.08.2008

Jeśli bezskutecznie staracie się o dziecko, pociesz się, że aż 20% kobiet zabiegało o nie minimum rok. Staraj się korzystać z naturalnych sposobów zwiększających szanse na potomstwo. Zobacz, co warto robić, a czego należy się wystrzegać.

Dowiedziono naukowo, że zbyt duża ilość seksu zmniejsza szanse na maluszka. Pamiętaj, że nasienie mężczyzny z każdym kolejnym wytryskiem ma mniej plemników. Dlatego nie powinniście kochać się zbyt często. Najlepiej wstrzymajcie się od uprawiania seksu przez 5 dni przed twoim okresem płodnym. Ważne również, abyś przy każdym zbliżeniu przeżywała orgazm. Szczytowanie powoduje skurcze w okolicach pochwy i macicy, co ułatwia plemnikom dotarcie do jajeczka. Zajściu w ciążę sprzyja zatem długa gra wstępna oraz twoje ulubione pieszczoty i pozycje.

W czasie starań o dzidziusia nie używaj żeli i płynów do higieny intymnej, ponieważ zakwaszają one środowisko pochwy. Plemniki najdłużej żyją w środowisku zasadowym. Abyś jednak czuła się czysto i świeżo, możesz stosować delikatne płyny dla niemowląt (np. Nivea, Johnson’s Baby). Lekarze zalecają również, abyście w tym czasie wybrali się na urlop. Statystyki dowodzą, że najwięcej dzieci rodzi się na wiosnę, a więc poczęte zostały w sezonie wakacyjnym.

Codzienne problemy i pośpiech sprawiają, że gwałtownie wzrasta poziom prolaktyny w organizmie, substancji wyraźnie obniżającej libido. Czasami zbyt duża ilość hormonów stresu i prolaktyny powoduje cykle bezowulacyjne. Zapomnij również o dietach – estrogeny, czyli hormony odpowiedzialne za płodność, produkowane są przez tkankę tłuszczową.

Na koniec, kup mężowi bokserki. Noszenie obcisłych slipek utrudnia krążenie powietrza wokół jąder, przez co podnosi się w nich temperatura (a zbyt wysoka jest zabójcza dla plemników).

Jak wiesz, owulacja przypada w połowie cyklu. Z pęcherzyka Graffa uwalnia się wtedy jedno jajeczko (albo więcej), gotowe do zapłodnienia. W pełni dojrzały pęcherzyk ma około 22 mm średnicy. Nie czekaj jednak, aż osiągnie taką wielkość – plemniki mogą mieć za mało czasu, aby dotrzeć do komórki jajowej. Najlepiej, abyście uprawiali seks jeden dzień przed owulacją, czyli wtedy, gdy pęcherzyk ma 18 - 19 mm. Wówczas plemniki znajdą się w jajeczku w odpowiednim momencie. Aby dokładnie określić, kiedy przypada owulacja, zrób specjalne badanie USG. Wykonany przez pochwę pomiar pozwala precyzyjnie ustalić wielkość pęcherzyka – nawet do pół milimetra.

Po każdym zbliżeniu, przez jakiś czas leż nieruchomo. Możesz wtulić się w ukochanego i zasnąć. Plemniki będą miały wtedy większą szansę powędrować do komórki jajowej. Unikaj również kolejnego stosunku, który mógłby przemieścić nasienie. Jak ognia wystrzegaj się też seksu pod koniec cyklu. Może on wywołać wczesne poronienie (jeśli udało ci się zajść w ciążę). Zapłodnione jajeczko zostanie wtedy wydalone z macicy przez skurcze.

Pamiętaj, że poczęciu dziecka sprzyjają pozycje, w których penis znajduje się głęboko w pochwie i nasienie trafia w okolice sklepienia pochwy. Głębokie pozycje, ułatwiające plemnikom drogę do jajeczka, to: na jeźdźca (1), misjonarska (2), siedząca na kanapie (3) i z uniesionymi nogami (4).

Jeżeli marzy wam się córeczka, syn albo bliźniaki, zawsze możecie spróbować dopomóc szczęściu. Poczęciu dziewczynki sprzyja seks 1 - 2 dni przed owulacją. Plemniki z chromosomem X są cięższe, poruszają się wolniej i potrzebują więcej czasu na dotarcie do komórki jajowej. W przypadku gdy staracie się o syna, kochajcie się w dniu, kiedy dojrzewa komórka jajowa. Plemniki Y szybciej się przemieszczają i istnieje duża szansa, że wyprzedzą X. Ciążom mnogim sprzyja branie tabletek antykoncepcyjnych. Po ich odstawieniu występuje zjawisko nadpłodności - hamowane przez długi czas jajniki produkują wtedy więcej jajeczek.

Polecane wideo

Komentarze (70)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 31.03.2011 12:19
ale bzdury pozycje w sexie zależa od płodności, wczesniej czytałam że jazda na rowerze i jedzenie ryb prowadzą do bezplłodnosci itd to może za niedługo napiszecie że osoby które nie myśla logicznie maja szanse zajść w ciąże i co niektóre inaczej mądre w to uwierzą i świat się przeludni głupota
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.07.2010 15:48
JAK ZACZYNA SIĘ OKRES TO I SIĘ ZACZYNA OWYLACJE TO DO JEDNEJ PANY CO MUI ZE MA 17LAT A GUW SIĘ ZNA TO MOŻE TY NIE DZIEWCZYNA JAK NIE WIESZ ŻE OKRES TYLKO POKAZUJE ZE NASZ ORGANIZM DORUSŁ I ZACZOŁ OWULOWAĆ I JEST GOTOWY DO ROBIENIA I RODZENIA DZIECI
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.07.2010 15:43
LUDZIE WY DALEJ O TEJ TEORI Z KSIĄŻEK A ŻYCIE SWOJE SORY ALE MNIE ŚMIESZYCIE 11LATEK NIE MOŻE ZROBIC DZIECKA ANI URODZIC CO WY WIECIĘ O ŻYCIU MOJA KOLEZANKA 10LAT TEMU CZYLI MIAŁA 10LAT MIAŁA PIERSI JAK NIE JEDNA PANA CO MA 30 A MUJ KUMPEL MIAŁ JUSZ ZAROST W WIEKU 12LAT I SIĘ MUSIAŁ GOLIC WIEKSZOŚĆ NIE UWIEŻy BO BIERZE SWOJOM TEORIE Z KSIĄŻEK A NIE Z ŻYCIA A POWIEM WAM 1 PRAKTYKA I ZNAJOMOŚĆ GENETYKI CZŁOWIEKA Z KŚIĄŻEK ŚIĘ TEKO NIE DOWIECIE 3 POSTY MOJE TYLE NIEZNAJĄCE SIĘ NIEDOWIARKI WYCIĄGCIE NOSY Z KSIĄŻKI I ZOBACZCIE ŻYCIE I ŚWIAT WOKU WAZ
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.07.2010 15:38
ODPOWIADAM TU 1OSOBIE W JAJNIKACH NIE MA OKREŚLONEJ ILOŚCI JAJECZEK ONE TWORZA SIĘ OD POCZONTKU DOJRZEWANIA DZIEWCZYN ASZ DO KONCA CZYLI DO PRZEKWITANIA DO OKOŁO 55ROKU ŻYCIA A U FACETUW W JONDRACH NIE MA OGRANICZONEJ ILOŚCI PLEMNIKÓW TWORZOM SIĘ OD DOJRZEWANIA MĘŻCZYZNY A KONCZĄ SIE DOPIERO WRAZ Z SMIERCIĄ OSOBY STAREJ I TYLE OPISANE
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.07.2010 15:32
MOŻĘ DZIEWCZYNKA 6LETNIA ZAŚĆ W CIĄŻĘ TAK SAMO JAK FACEIC ŻE DOPIERO DOJŻEWAJĄ OD 12ROKU ŻYCIA I NIBY WCZEŚNIEJ NIE ZROBIOM DZIECI A GUW PRAWDA PRZYKŁADY KSIĄŻKOWE SOM NICZYM W PORUWNANIU DO ŻYCIA I LUDZKIEJ NATURY TAK SAMO JAK KOBIETA PO 50ROKU ŻYCIA PRZESTAJE MIEĆ OKRES A CO ZA TYM IDZIE JEST BEZPŁODNA A WIELE KOBIET JEST CO PO 60 RODZOM DZIECI CZYLI DO NIEDOWIARKUW TEORIA SWOJE A PRAKTYKA SWOJE ŻYCIE PISZE SIĘ SWOIMI PRAWAMI A NIE TRZYMA SIE TEORI Z KSIĄŻEK
odpowiedz

Polecane dla Ciebie