Które imiona zapewniają pieniądze i szczęście?

Rodzice prześcigają się w wymyślaniu oryginalnych imion dla swoich pociech. Zapominają jednak, że to dziecko będzie musiało borykać się z nim przez całe życie.
Które imiona zapewniają pieniądze i szczęście?
30.11.2010

Jak donosi  „Przekrój”Niektóre imiona wywołują skojarzenia z sukcesem, prestiżem. inne z uprzejmością, popularnością, a jeszcze inne budzą negatywne skojarzenia.

Nie należy natomiast zapominać, iż wybór imienia dla dziecka może mieć ogromny wpływ na jego dalsze życie. Może zarówno pomóc w odniesieniu sukcesu jak i zdeterminować kompletną porażkę.

Powszechnie uważa się, że najlepsze i najbezpieczniejsze są imiona tradycyjne. Poodbno im bardziej wydumane, tym ich właściciel będzie miał ciężej w życiu.

Naukowcy w tej dziedzinie zgodnie uważają,  że całą winę ponoszą rodzice, którzy idąc za modą wymyślają dziwaczne imiona, które niekoniecznie mogą być pomocne w przyszłości.

Zdaniem psychologa Alberta Mehrabianina – Ci, którzy wybierają dziwaczne imiona dla swoich dzieci są albo ignorantami, albo głupcami.

W Polsce to prawdziwa plagaCo rusz w piaskownicy spotykamy Vanessy, Rogerów, Nicole i Oskarów. A mimo prawnych restrykcji są też ludzie, których imiona mogą kompletnie zaskoczyć np. Pipa, Cipa, Zorro, Oralia, Pacyfik i Jad – pisze dalej gazeta.

Może nie warto zbytnio wysilać się nad wyborem imienia i dla dobra malucha postawić na Anię, Kasię, Piotrka czy Tomka.

Kinga Walczak

Zobacz także:

Najpopulaniejsze imona w Polse – damskie i męskie

Szukasz imienia dla dziecka? Sprawdź, których unikać, by nie było jednym z wielu!

Jak wybrać imię dla dziecka?

Wybór imienia dla pociechy to poważna decyzja. Nie dość, że musi podobać się obojgu rodzicom, to trzeba uważać, aby w przyszłości dziecko nie miało nam tego za złe. Często kierujemy się modą, choć ostatnimi czasy stawiamy na oryginalność…

Polecane wideo

Komentarze (262)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.08.2018 19:48
Moja córka ma na imię Laura a syn Arkadiusz, powiem wam, że często dziękują mi za nadanie im takich imion. Jeśli dziecku podoba się swoje imię to jest radość dla rodzica. Ja mam na imię Aleksandra i też uważam się za piękną od a do z :) Dziękuję kochanym rodzicom za to piękne imię. Pozdrawiam
odpowiedz
klara (Ocena: 5) 29.07.2014 22:42
Ja jestem Klara Kinga i cieszę się z tych pięknych imion.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.06.2012 01:47
moje dzieci to Antoni, Jozef, Wincent i za dwa miesiace urodzi sie Klara.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.03.2012 21:27
z polskich: to Marina, Marysia, Agata albo Piotr, Jacek, Wojtek zaś z duńskich(od mojego chłopaka) to : Karen, Marianne albo Niels, Mads
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.02.2012 15:46
Przy wyborze imienia można skorzystać z programu Imienniczek na Androida: market.android.com/details?id=pl.mardut.imienniczek na PC: m_dutkiewicz.republika.pl/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie