Młode matki kłamią na potęgę - ubarwiają opowieści o wychowaniu!

Każda mama chce uchodzić za najlepszą na świecie. Presja środowiska zmusza ją do opowiadania kłamstw na temat własnej pociechy.
Młode matki kłamią na potęgę - ubarwiają opowieści o wychowaniu!
22.11.2010

Według najnowszych badań najwięcej kłamstw dotyczy ilości przespanych godzin. Mamy opowiadają wszem i wobec, że ich dzieci grzecznie zasypiają i nie budzą się całą noc, tymczasem rzadko której udaje się przeleżeć kilka godzin w spokoju. 

Mamy wybierając pewne wersje prawdy, zamiast całości, starają sie zachować twarz i pozory rodzica doskonałego dziecka. Zmyślają historie o pierwszych słowach, o raczkowaniu i zasypianiu zaraz po kąpieli, oczywiście przy książce oraz bez butelki. Tylko, że z doświadczeń neonatologówi pediatrów, jasno wynika, że wśród  małych pacjentów nie ma ideałów. Udawanie, że może być inaczej jest niepotrzebne, ponieważ nie ma niczego niezwykłego w problemach z maleństwem.

Często zdarza się odwrotnie: panie, które niedawno urodziły, przedstawiają sprawy gorzej, niż nimi są w rzeczywistości. Są nieszczere, gdy mówią o niemożliwym do uśpienia niemowlęciu lub długiej depresji poporodowej. Te białe kłamstwa służą ujarzmieniu strachu przed odrzuceniem. Kobiety boją się, że nie będą zaakceptowane przez inne młode matki, jeśli zdradzą, że nieźle sobie radzą.

Badania przeprowadzone przez australijskie Centrum Pomocy Rodzinie, ukazało przy okazji inny poważny problem jakim jest permanentne niedosypianie wśród rodziców maluszków. Rodzina, a przede wszystkim lekarze powinni radzić jak przetrwać pierwsze lata, co robić, żeby skutecznie zwalczyć zmęczenie i przesypiać pełne noce. Służą temu odpowiednie techniki efektywnego wypoczynku, o których powinni uczyć już w szkole rodzenia. 

Maja Kostrzewa

Zobacz także:

Chciałaś chłopca, a wyszła dziewczynka? Aborcja na życzenie

Jedna trzecia 20-latek z Danii ma za sobą nawet kilka zabiegów usunięcia ciąży!

Poród dziś i 20 lat temu. Co się zmieniło?

Czy warunki porodu w ciągu ostatnich lat uległy zmianie? Jak zabieg wygląda dziś, a jak jego proces przebiegał kilkanaście lat temu? Czy połogu wciąż należy się obawiać?

 

Polecane wideo

Komentarze (17)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.06.2015 15:36
Napisz komentarz...Sprzedam zestaw z Women On Web, zestaw sklada sie z 1 tab Mifepristonu + 8 tab Misoprostolu Zestaw sprzedam za 390zł, mozliwa jest wysylka kurierska lub poczta polska lub odbior osobisty! Moj numer to 697564trzy10
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.02.2015 17:08
Mam do zaoferowania zestaw tabletek wczesnoporonnych z Women On Web, kazdy jesten zestaw zawiera 1 tab Mifepristonu+ 8 tab Misoprostolu. cena za zestaw jeden to 380zł z wysylka w pl zestawy sa orginalne nie otwierane Zapraszam! 607095810
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.01.2015 15:38
Napisz komentarz..WITAM, sprzedam zestaw WOW złozonego z Mifepristone i Misoprostol . Miferpistone blokuje wydzielanie hormonu progesteronu, który warunkuje utrzymanie ciąży. Bez tego hormonu przerywa się więź między zarodkiem a ścianą macicy, wystepują skurcze. Misoprostol natomiast wzmacnia skurcze, pomagając wydalić produkty ciąży z macicy. W przypadku zamówienia środków ze strony women on web wpłącasz pieniądze na konto a paczki w 90% przechwytywane są na granicy kraju przez urząąd celny. Wynikiem tego jest znaczne opóźnienie (około 6 tygodni) lub niedostarczenie przesyłki - na co nie można pozwolić gdyż każdy DZIEŃ PRZY TAKIEJ KURACJI JEST ISTOTNY. Środki sprowadzane są z jednej z hurtowni medycznych na terenie Holandii. Wysyłam je z Polski więc paczka dotrze do Ciebie na 100%, nie będzie obaw o przechwycenie jej za granicą. W ciągu dwóch dni roboczych otrzymasz przesyłkę. Z swojej strony udzielam dokłądnych informacji o kuracji po trzymaniu paczki. Zawartość przesyłki: 1x Mifepristone 8x Misoprostol Instrukcja dawkowania Tanio!! KONTAKT: 726dwa98532.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.07.2011 22:08
WSZYSTKIE DZIECI SĄ PIĘKNE BEZ WYJĄTKU!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2011 16:48
ble obrzydliwe te niemowle małe brzydkie sra i beczy i pomarszczone jak staruch
odpowiedz

Polecane dla Ciebie