Odchudzasz się? W ciąży przytyjesz więcej!

Drakońska dieta może doprowadzić do bezpłodności albo nadmiernego przyrostu wagi w czasie ciąży!
Odchudzasz się? W ciąży przytyjesz więcej!
03.11.2010

Kobiety, które są na regularnej diecie mogę mieć problemy z płodnością, a w czasie ciąży tyją na potęgę! Przybieranie na wadze podczas ciąży to w pełni normalny, zdrowy objaw. Jak jednak alarmuje dr Anna Maria Siega-Riz z Uniwersytetu Północnej Karoliny, kobiety, które są stale na diecie, w błogosławionym stanie tyją więcej niż ich niedbające o perfekcyjne wymiary koleżanki.

Grupa amerykańskich badaczy przez 9 miesięcy obserwowała 1223 kobiet, porównując ich sposób odżywiania przed ciążą oraz w jej trakcie. Ankietowane musiały m.in. odpowiedzieć na pytania o codzienne nawyki żywieniowe, wahania wagi oraz stosowanie ewentualnej diety.

Okazało się, że kobiety, które chociaż raz w życiu doświadczyły efektu jo-jo (sprawdź, na czym on polega), w ciąży tyły średnio 2 kg więcej. Co ciekawe, ta zależność niekoniecznie dotyczy szczupłych kobiet, a pań, które marzą o smukłej sylwetce. W rezultacie ciągle się odchudzają, a w odmiennym stanie tłumaczą się zdrowiem maluszka i… odbijają sobie okres katorżniczych diet, jedząc za dwoje.

Nierozsądna, źle zbilansowana dieta odchudzająca, którą rozpoczyna się „od następnego poniedziałku”, „nowego roku” albo „po wakacjach” może również negatywnie wpływać na kobiecą płodność. Panie, które regularnie podejmują próby odchudzania i szybko z nich rezygnują, często sięgają po dietetyczne produkty, na przykład jogurty i twarożki w wersji light.

Naukowcy z Wydziały Żywienia na Harvardzie udowodnili, że kobiety jedzące 2 porcje niskotłuszczowego nabiału dziennie, są o 85% bardziej narażone na problemy z zajściem w ciążę niż panie  spożywające niskotłuszczowe sery i jogurty raz w tygodniu. Okazało się bowiem, że pełnotłusty nabiał sprzyja jajeczkowaniu i u badanych, które jadły go regularnie ryzyko zaburzeń owulacji spadało o 27%!

Gabriela Mostowicz-Zamenhoff

Zobacz także:

Poród dziś i 20 lat temu. Co się zmieniło?

Czy warunki porodu w ciągu ostatnich lat uległy zmianie? Jak zabieg wygląda dziś, a jak jego proces przebiegał kilkanaście lat temu? Czy połogu wciąż należy się obawiać?

Zaprogramuj sobie dziecko!

Seks przyszłości: pigułki na lepszy orgazm i zerowe ryzyko wpadki. Jak będą kochać się i rodzić następne pokolenia?

Polecane wideo

Komentarze (21)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.06.2012 18:47
W moim przypadku to sie zgadza... Przed ciaza bylam na diecie i schudlam 8kg, nie planowalam ciazy i w ciazy przytylam 30kg....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.08.2011 11:11
NIE PRAWDA JA PRAKTYCZNIE ZAWSZE STOSOWAŁAM DIETE NISKOKALORYCZNA A W CIĄZY PRZYTYŁAM 7.890 KG I JESTEM JUZ 2 MSC PO PORODZIE I WAZE MNIEJ NIZ PRZED CIĄŻĄ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.11.2010 18:50
ja jestem 2 tygodnie po porodzie i teraz mam 3 kg więcej niż przed ciążą a w trakcie ciąży przytyłam ok. 10 kg i urodziłam 3kg dziewczynkę
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 03.11.2010 13:50
za dwóch. za siebie i malca
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.11.2010 12:51
tłumacząć sobie że to dla maluszka. się je dla dwóch a nie za dwóch.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie