Z dzieckiem do pracy: Młoda mama w Europarlamencie!

Włoska euro poseł zaskoczyła wszystkich, gdy na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego pojawiła się z niemowlakiem.
Z dzieckiem do pracy: Młoda mama w Europarlamencie!
27.09.2010

Jeśli nie raz przemknęła ci przez głowę myśl „nie mam z kim zostawić dziecka w domu”, nie bój się poprosić szefa o zgodę na przychodzenie z maluszkiem do pracy. Dziecko w biurze to nie grzech, a przy odrobinie zrozumienia ze strony współpracowników, na pewno poczujesz ulgę, że równocześnie możesz być świetną mamą i doskonałym pracownikiem!

Ostatnio łączenie pracy z macierzyństwem staje się coraz modniejsze w kręgu gwiazd. Modelki przychodzą z dziećmi na backstage pokazów, a pociechy aktorów towarzyszą swoim rodzicom na planach zdjęciowych.

Podobny trend pojawił się w Europarlamencie. Kilka dni temu włoska europosłanka Licia Ronzulli pojawiła się na posiedzeniu ze swoją niedawno urodzoną córeczką Vittorią. Dziewczynka przyszła na świat zaledwie miesiąc temu, a jej mama już kilka dni po porodzie wróciła do swojego poselskiego biura w Strasburgu.

Mimo że Włoszka nie skorzystała z prawa do urlopu macierzyńskiego, nie zamierza rozstawać się na czas pracy z córką. Uważa, że kontakt z dzieckiem w pierwszych latach życia jest niezwykle ważny i dlatego postanowiła przychodzić do parlamentu z córeczką.

Nina Drzewiecki

Zobacz także:

Kiedy powiedzieć szefowi o ciąży?

I jak przygotować się do urlopu macierzyńskiego? Połączenie ciąży i kariery zawodowej nie jest łatwe, ale możliwe!

Jak rozpoznać ADHD u dziecka?

Samodzielna próba odpowiedzenia na pytanie, czy to rzeczywiście ADHD, może być błędna lub krzywdząca. Nie należy jednak bagatelizować niepokojących objawów charakterystycznych dla ADHD.

Polecane wideo

Komentarze (54)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.09.2010 08:56
ale mi Cie żal człowieku...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.09.2010 16:36
Nie wyobrażam sobie iść do pracy z dzieckiem. Ale w ogóle to co to za przypadki tu zostały opisywane? Aktorki, modelki? A co ma zrobić nauczycielka, fryzjerka czy prawniczka? Do sądu z dzieckiem?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.09.2010 00:27
a gdzie ojciec? jak zwykle faceci maja w d.. zajmowanie sie dzieckiem i innymi obowiazkami. A my kobiety musimy pracowac normalnie i jeszcze zajmowac sie domem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.09.2010 23:48
Fajnie,że chustuje malutką,ale wiązanie jest gorzej niż tragiczne...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.09.2010 22:46
moja nauczycielka od angielskiego tez czasem przyprowadzała synka i cała lekcje grzeczniutko cos sobie rysował, nam nie przeszkadzał;]
odpowiedz

Polecane dla Ciebie