Gdy przyszła mama krwawi…

Plamienia podczas ciąży mogą zdarzyć się w dowolnym okresie jej trwania i o zróżnicowanym nasileniu. Przyczyn ich występowania jest wiele. Jedne są groźne dla życia matki i dziecka, drugie niekoniecznie. Jednakże żadnego krwawienia nie wolno lekceważyć.
Gdy przyszła mama krwawi…
06.08.2008

Krwawienia podczas ciąży mogą zdarzyć się w dowolnym okresie jej trwania i o zróżnicowanym nasileniu. Przyczyn ich występowania jest wiele. Jedne są groźne dla życia matki i dziecka, drugie niekoniecznie. Jednakże żadnego krwawienia z dróg rodnych nie wolno lekceważyć.

Lekkie krwawienie z szyjki macicy może być spowodowane poziomem estrogenów. Występuje również wtedy, gdy kobieta powinna była mieć miesiączkę. Takie krwawienie nie ma wpływu na płód. Zaleca się spokój i odpoczynek. Jednak we wczesnych tygodniach ciąży może być ono również oznaką poronienia.

Przyczyną krwawienia w ciąży może być także łożysko. Takie krwawienia są bardzo niebezpieczne zarówno dla matki, jak i dziecka. Mogą one wystąpić w różnych okresach ciąży, w dwóch wypadkach: przy tzw. łożysku nisko schodzącym (zlokalizowane w pobliżu ujścia wewnętrznego macicy) lub przodującym (pokrywającym ujście wewnętrzne macicy częściowo). Krwawienie może wystąpić też na skutek przedwczesnego (w trakcie trwającej ciąży) odklejania się łożyska od ściany macicy. Wówczas jasnoczerwonemu krwawieniu towarzyszy zazwyczaj także ból brzucha.

Każde plamienie podczas ciąży musi być jak najszybciej skonsultowane z lekarzem. Przeprowadzając odpowiednie badania, może on ocenić stopień zagrożenia. Nie wolno tego lekceważyć!

Polecane wideo

Komentarze (21)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.03.2009 18:31
jestem w 2 ciazy w 7 miesiacu do tej pory ciaza przebiegala prawidlowo do dzis zaczelam odczowac bol przy oddawaniu moczu w dodatku zaczelam chyba krwawic nie jestem pewna bo kolor plam na wkladce nie byl czerwony lecz jasno pomaranczowy . CO ROBIC ? CZY POWINNAM UDAC SIE JAK NAJSZYPCIEJ DO SZPITALA?? I CZY JA ZECZYWISCIE KRWAWIE????? CZY MOZLIWE JEST ZE PRZEZIEBILAM PECHEZ ? RATUJCIE PROSZE ODCHODZE OD ZMYSLOW!!! Z GORY DZIEKUJE
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.11.2008 13:06
tez krwawiłam, poroniłam niestety nie dało się już nic zrobić.. :(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2008 11:28
Ja miesiąc temu przez to przeszłam - za późno zgłosiłam się do lekarza i niestety poroniłam - nauczka na przyszłość nie tylko dla mnie, ale i dla Wasz dziewczyny !!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.08.2008 01:20
Mama mojej koleżanki, jest w piątym miesiącu ciąży i ostatnio zauważyła u siebie krwawienie. Kiedy poszła z tym do lekarza, okazało się, że łożysko się przesunęło i teraz musi leżeć w szpitalu już do końca ciąży czyli cztery miesiące ;/ Masakra...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.08.2008 22:35
Ja jestem w 6 tygodniu ciazy i mam nadzieje ze mnie to niespotka poniewaz to juz moja druga ciaza...pierwsza niestety skonczyla sie krwawieniem i stracilam dzidzie teraz sie modle zeby tego niebylo:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie