Sąd zabrał dziecko rodzicom, bo byli zbyt religijni!

Policja siłą odebrała małżeństwu dziecko, a sąd zawiesił prawa rodzicielskie. Wszystko dlatego, że maka chłopca miała religijne objawienia…
Sąd zabrał dziecko rodzicom, bo byli zbyt religijni!
19.08.2010

Jak donosi „Polska The Times”, znajomi Piotra i Renaty Dzikowiczów z Legnicy uważają, że to dobre i porządne małżeństwo. W ich domu nigdy nie nadużywało się alkoholu, nie dochodziło do aktów przemocy czy przypadków zaniedbania syna. Mimo to, w lipcu 2008 roku policja siłą odebrała im 11-letniego syna Pawła, a kilka miesięcy później sąd zawiesił małżeństwu prawa rodzicielskie.

Państwo Dzikowiczowie usłyszeli, że nie są w stanie dłużej wychowywać dziecka, ponieważ cierpią na psychotyczne zaburzenia, które mogą okazać się niebezpieczna dla emocjonalnego i społecznego rozwoju chłopca. Dowodem w sprawie były m.in. „religijne objawienia” pani Renaty, które kobieta przeżywa od 11. roku życia.

Mały Pawełek został umieszczony w Domu Dziecka, gdzie rodzice codziennie go odwiedzali. Małżeństwo zrobiło wszystko, aby syn do nich wrócił i znowu miał normalną rodzinę. W walce o dziecko wspierał ich Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak. 10 sierpnia sąd postanowił, że Paweł powinien wrócić do rodziców do czasu aż zapadnie ostateczny wyrok w sprawie o przywrócenie Dzikowiczom praw rodzicielskich. Końcowa rozprawa odbędzie się 28 sierpnia.      

Nina Drzewiecki

Zobacz także:

Dostają od państwa 150 tys. zł rocznie, bo mają dużo dzieci!

Aby otrzymać 30 tysięcy funtów rocznie i 5-pokojowe mieszkanie wystarczy urodzić jedenaścioro dzieci, a najlepiej by dwunaste było w drodze.

Udawała, ze ma raka, żeby pojechać do Disneylandu!

Zgoliła włosy i schudła kilkanaście kilogramów, aby wyglądać na chorą po chemioterapii. W ciągu kilku tygodni wyłudziła od ludzi dobrego serca 20 tysięcy dolarów!

Polecane wideo

Komentarze (67)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2011 13:59
to jest ciekawe sami zobaczcie www.youtube.com/watch?v=jfzCurAInjg
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.09.2010 23:06
Czytając niektóre komentarze dochodzę do wniosku że duża część społeczeństwa nie potrafi odnaleść się po upadku totalitaryzmu komunistycznego -lecz dziękuję Bogu że polska zachowała wiarę -ci którzy mordowali chrześcian teraz odnoszą się do tolerancji i dobrych ludzi krzywdzą. Pochowali się w różnych strukturach społecznych i rządowych odnosząc się do demokracji. Tylko współczuć tej rodzinie:) pozdrawiam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.08.2010 23:12
Może eee zapytać dziecko?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.08.2010 20:09
trzymam kciuki:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.08.2010 14:21
i bardzo dobrze, takim rodzicom prychucznym to powinno się tylko zabierac dzieci... bo jeszcze źle na nie wpłyną... jak mozna zyc religia, a nie tym co na prawde istnije i jest realne?? chore.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie