Sprawdź, ile w Polsce kosztuje wyprawka szkolna!

Współczesne dzieciaki nie zważają na ceny - ważne, aby szkolne akcesoria były ozdobione ich ulubionymi postaciami z bajek i filmów.
Sprawdź, ile w Polsce kosztuje wyprawka szkolna!
14.08.2010

Na pierwszym miejscu jest Hannah Montana. Bardzo popularne są także zwierzątka. High School Musical umarł. Barbie i Myszka Miki wypadły z gry. – tak szkolną wyprawkę ocenia gazeta Metro.

Dziennik przyjrzał się także cenom szkolnym przyborów takich jak długopisy, zeszyty, bloki, farby, kredki, piórniki czy plecaki. Najdroższa wyprawka kosztuje prawie 800 zł, zaś najtańsza wersja to wydatek rzędu 4O zł, ale bez nowego plecaka.

W dziecięcym świecie, podobnie jak wśród dorosłych, panują różne trendy, za którymi podążają już kilkulatki. Nie chcą mieć zwykłych i tanich przyborów, gdyż to poprostu „nie wypada”. Na okładkach zeszytów i plecaków muszą się znaleźć bohaterowie ulubionych kreskówek czy filmów.

Tymczasem chociażby piórnik bez wyposażenia można mieć za 20-30 zł. Podobny, ale z rysunkiem z Toy Story 3 jest nawet trzy razy droższy. Tak jest ze wszystkimi produktami szkolnymi. – zauważa dziennik.

Wśród chłopców największą popularnością cieszą się nadruki ze sportowcami. Dziewczynki preferują Hannah Montanę lub zwierzątka z bajek.

Kinga Walczak

Zobacz także:

Sprzedają zbyt krótkie spódniczki dla 9 – latek!

Minispódniczki dla 9-latek są wyjątkowo krótkie. Rodzice protestują i nie zgadzają się, aby ich córki chodziły w nich do szkoły.

Ochroń swoje dziecko przed internetowym pedofilem!

Małego internautę trzeba odpowiednio przygotować do korzystania z dobrodziejstw sieci.

Polecane wideo

Komentarze (123)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.03.2011 15:58
4 + 4 ale łatwe ja to najlepiej z klasy potrafie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.09.2010 19:47
Ja jestem w 3 technikum i kazdy w klasie ma markowy plecak ,ale to w zwykłym sklepie sportowym cena waha sie mnie 70-100 zł , książki kupuje sie od starszych znajomych i nie ma problemu,
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.08.2010 15:44
Ja za same książki córki do 1 gim zapłaciłam ponad 600 zł. A jeszcze nie podano książek do nauki języków . Do tego plecak 150zł, piórnik 45zł, zeszyty ok. 30 zł, przybory szkolne ok. 40 zł . Ale niektóre szkoły przesadzają . Syn mojej koleżanki również idzie do 1 gim i ma podręcznik do wf'u !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.08.2010 12:54
I tam się teraz dzieje... Wszyscy chcą być lepsi, a jak ktoś z klasy jest ubierany w Adidasie, ma super zeszyty, plecak za 200 zł to już w klasie się liczy, a jak kogoś nie stać na takie wydatki i ubiera sie w ciuchlandzie, ma zeszyty i plecak z TESCO to już się w klasie nie liczy... Już teraz nawet dzieci się kłócą o to, że ktoś ma jakiś tam ciuch ze sklepu po pięć złoty, a ktoś ma ciuchy Lacosty i jest trendy !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.08.2010 11:57
Oni trochę przesadzają, jak chcą na wf ubrać dzieciaka w adidasa i wszystkie artykuły skzolne firmowe to niech się nie dziwią ile zapłacą. Ja mam ciuchy przez kilka lat, a długopisy po złotówki i stary pi.órnik. Jedynie na podręczniki trzeba pieniądzę wydać, bo nowa podstawa programowa.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie