Będą sprzedawać mundurki szkolne w rozmiarze XXL!

Problemy z otyłością mają coraz młodsze dzieci. Niektóre z nich są tak grube, że nie mieszczą się w standardowe mundurki szkolne…
Będą sprzedawać mundurki szkolne w rozmiarze XXL!
28.07.2010

W Wielkiej Brytanii już kilkulatki, a właściwie ich rodzice, borykają się z groźną dla życia i zdrowia nadwagą. Specjaliści alarmują, że niektóre z dzieci są tak otyłe, że gdy idą do pierwszej klasy, nie mogą znaleźć odpowiedniego rozmiaru mundurka szkolnego.

W rezultacie, 4-letni uczniowie muszą nosić uniformy dla ośmiolatków, a wśród starszych dzieci ogromnym powodzeniem cieszą się  ubrania w rozmiarze 18 (czyli 46 według polskiej rozmiarówki).

– Fakt, że jest zapotrzebowanie na odzież szkolną w takich rozmiarach świadczy o poważnym problemie, jakim jest otyłość wśród najmłodszych – uważa Tam Fry z National Obesity Forum, brytyjskiej organizacji zajmującej się przeciwdziałaniem nadwadze.

Ręce zacierają za to producenci ubrań. Marks&Spencer jest pierwszą marką, która wprowadziła na rynek większe rozmiary mundurków szkolnych. W rozmiarze XXL! Na razie uniformy dla puszystych uczniów są dostępne jedynie w sprzedaży internetowej, ale rzecznik firmy nie wyklucza, że mundurki w rozmiarze 18 trafią również na półki sklepowe.

Kinga Walczak

Zobacz także:

Zakażą sprzedaży Fast foodów nieletnim!

Najpierw chcieli wprowadzić podatek dla otyłych, teraz proponują wprowadzenie kolejnych ograniczeń. Jak niemieccy politycy chcą ograniczyć otyłość wśród dzieci?

Przeciętne dziecko zjada 14 kg mięsa rocznie!

Prawie 6 kilogramów herbatników i tyle samo parówek. Wszystko obowiązkowo popite 32 litrami soku. To nie jadłospis żołnierza, tylko przeciętnego kilkulatka.

Polecane wideo

Komentarze (47)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.07.2010 23:04
Co ma nadwaga do m mundurków szkolnych!?! rzeczywiscie mają z czego robić takie sensacje a przez to artykuły ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.07.2010 17:59
horomony powodują przyrost wagi..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.07.2010 13:23
Hmm. Ja jestem dość gruba i mam 21 lat, a noszę rozmiar (przekładając na angielską rozmiarówkę) 14sty. Jakoś nie chce mi się wierzyć w ten rozmiar 18ście.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 28.07.2010 21:02
żeby dziecko powiedzmy ośmioletnie nosiło ''dorosłe'' ubrania musi być grube. skoro normalna kobieta nosi ok 38-40 to brakuje nadal sześciu rozmiarów do rzeczonego 46.. więc albo problem dotyczy starczych dzieci np. wyrośnietych 12-14 latków albo ktoś brednie plecie
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 28.07.2010 19:54
Ok. A dlaczego nie piszesz o karze dla rodziców, których dzieci są chude? Nie ważne czy z niedożywienia, czy po prostu takie są. Dlaczego nie piszesz o takich karach?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie