Zakażą sprzedaży fast foodów nieletnim!

Najpierw chcieli wprowadzić podatek dla otyłych, teraz proponują wprowadzenie kolejnych ograniczeń. Jak niemieccy politycy chcą ograniczyć otyłość wśród dzieci?
Zakażą sprzedaży fast foodów nieletnim!
24.07.2010

Gazowane napoje, siedzący tryb życia i… fast foody– to najczęstsze z przyczyn otyłości wśród dzieci. Aby ograniczyć nadwagę wśród najmłodszych, niemiecka parta FDP postuluje wprowadzenie zakazu sprzedaży fast foodów dzieciom.

- Jeśli rodzice nie są w stanie właściwie zadbać o zdrowie swoich pociech, do walki z problemem powinno przyłączyć się państwo – uważa Erwin Lottera, reprezentant FDP.

Jak informuje serwis Thelocal.de, niemieccy politycy chcą wprowadzić specjalny przepis regulujący wiek, w którym dziecko mogłoby jeść posiłki serwowane przez restauracje szybkiej obsługi. Zaproponowaną przez nich granicą wiekową są 16. urodziny. Takie rozwiązanie miałoby zapobiec rosnącej otyłości wśród dzieci, której leczenie staje się coraz bardziej kosztowne.

Na pomysł wprowadzenia tego rodzaju ograniczeń nie zgadzają się opozycjoniści. - To dyskryminacja. Stres wywołany słuchaniem niektórych polityków to dużo większe ryzyko ataku serca dla Niemców niż niezdrowe jedzenie – nie bez złośliwości komentuje Volker Beck z Zielonych.

I rzeczywiście, ma trochę racji, bo kilka dni temu niemieccy politycy zaproponowali wprowadzenie dodatkowego podatku dla otyłych…

Nina Drzewiecki

Zobacz także:

Najgrubsza kobieta świata karmi niemowlęta w McDonaldzie!

Leanne Salt najpierw trafiła na pierwsze miejsce rankingu najgrubszych kobiet świata, a teraz tuczy swoje ośmiomiesięczne dzieci w McDonaldzie!

Co jeść, żeby nie przytyć na wakacjach?

Czy smukłe ciało jest ci potrzebne tylko latem? Prawidłowa odpowiedź brzmi: NIE. Jeśli nie chcesz wrócić do wagi sprzed wakacyjnej diety, uważaj na pułapki czyhające na urlopie!

Polecane wideo

Komentarze (47)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.03.2011 21:21
Fast Food für ältere Menschen, Alkohol und Zigaretten illegal. Fast Foody dla starszych, to przynajmniej niech alkohol i papierosy będą nielegalne. Dobrze, ze nie urodziłam się w Niemczech, lepsza jest Białoruś.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.07.2010 13:51
a czy nikt nie pomyslal o tym ze ,, dla chcacego nic trudnego " jesli rodzice nie bede sie z tym zgadzac to sami pojda i kupia swoim dziecia fast food-y , przeciez nie zaloza czujnikow zeby sprawdzic kto zje zamowione jedzienie ,
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 26.07.2010 19:27
już wolę naszych polityków - kłócących się, ale bez takich idiotycznych i absurdalnych pomysłów :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.07.2010 01:20
a ja jestem za, toć to szkodzi niemniej niż fajany
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.07.2010 21:08
ciekawe czy w tym całym prawie o tym podatku dla otyłych zawarli coś o tym że nie dotyczy to osób chorych
odpowiedz

Polecane dla Ciebie