Bogate nastolatki są leniwe i wiecznie pijane!

Rozpieszczone gimnazjalistki z zamożnych rodzin częściej niż ich ubogie koleżanki sięgają po alkohol. W dodatku, nie potrafią uruchomić żelazka czy odkurzacza…
Bogate nastolatki są leniwe i wiecznie pijane!
28.06.2010
>

Jak donosi „The Guardian”, nie jest prawdą, że najwięcej pije młodzież z biednych rodzin. Badania pokazują, że suto nakrapiane imprezy są atrybutem bogatych nastolatków z tzw. dobrych domów. Specjaliści tłumaczą, że zamożni uczniowie inicjację alkoholową przeżywają w domu, próbując trunków z barku rodziców. Raport National Centre of Social Research, na który powołuje się gazeta, ujawnił również inne niepokojące statystyki. Okazało się, że ponad połowa 14-letnich Brytyjczyków piła już alkohol, a wśród 17-latków do spożywania trunków przyznaje się aż 86% ankietowanych.

Oliwy do ognia dolewają wyniki badań przeprowadzonych przez organizację The Children’s Society. – Brytyjska młodzież nie pomaga w domowych obowiązkach. Nie wie nawet jak uruchomić żelazko – informuje „The Daily Express". Tylko 1/4nastolatków w wieku od 11 do 16 lat potrafi włączyć pralkę, a aż 63% z nich nigdy nie prasowało koszuli czy spodni. Co ciekawe, uczniowie deklarują również, że nigdy sami nie gotują i nie robią domowych zakupów.

Czy w Wielkiej Brytanii rośnie pokolenie leniwych alkoholików? Mamy nadzieję, że trendy te nigdy nie dotrą do Polski. A może… już dotarły?

Natasza Lasky

Zobacz także:

Zgadnij, w jakim wieku Twoje koleżanki straciły dziewictwo!

Później niż Niemki i Czeszki, ale wcześniej niż Turczynki. W jakim wieku Polki idą pierwszy raz do łóżka?

Czy okulary dodają inteligencji?

W szkole okularnice mają łatkę kujona, a w pracy zawodowej uchodzą za inteligentniejsze i bardziej błyskotliwe. Jak wielka jest siła stereotypów?

Polecane wideo

Komentarze (169)
Ocena: 5 / 5
Mateusz (Ocena: 5) 01.08.2014 22:38
Hym,ale że internetu i mnie piszą? Xd może i nie pije ale pralki tez nie potrafię włączyć xd sweter 15 hahahah
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2011 18:01
tak jeszcze czego ja mam dzianych starych i jakoś nie jestem pijana to co tu w tym artykule pisze to same kłamstwa
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.01.2011 17:40
N cóż, nie zgadzam się. Jestem nastolatką, mam 16 lat i gotuje sobie sama bez problemu już ze dwa lata, odkurzam, sprzątam. Umiem coś sobie wyprać, wyprasować i nie jestem z biednej rodziny. TO TYLKO STEREOTYPY, ludzie. Tak, pije i popalam ale nie będe się tego wstydzić bo wszystko jest dla ludzi, to tylko mój wybór. Nie szufladkujcie wszystkich nastolatków.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.01.2011 22:58
nie wiedziałam, że jestem bogata
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.01.2011 22:20
te ze zdjęcia rzeczywiście wyglądają na grubo nadziane
odpowiedz

Polecane dla Ciebie