Czy on nadaje się na ojca?

Masz u swojego boku mężczyznę, w którym upatrujesz ojca swoich dzieci? Zanim stworzycie rodzinę, weź go pod lupę i przekonaj się, czy to odpowiedni kandydat!
Czy on nadaje się na ojca?
31.05.2010
>

Jeśli kochasz, jesteś kochana i wydaje ci się, że znalazłaś miłość swojego życia, a tym samym, kandydata na ojca twoich przyszłych dzieci, gratulujemy. Zanim jednak naprawdę postanowisz urodzić uroczą gromadkę, dokładnie prześwietl ukochanego. Podpowiadamy ci, po czym poznasz, że on nadaje się na ojca, oraz co już teraz powinno cię zaniepokoić. 

Będzie świetnym ojcem, jeśli... 

Szanuje ludzi

To podstawowa zasada, która odróżnia poważnych, dojrzałych mężczyzn od niedorosłych chłopaków. Nie chodzi tutaj o kłanianie się w pas każdej spotkanej kobiecie i przepuszczanie wszystkich dziewczyn w kilometrowej kolejce. Szacunek do innych to cecha wrodzona, której nie da się nauczyć. Chodzi tutaj o sposób traktowania bliskich, swoich podwładnych czy przełożonych. Posłuchaj go – czy wiesza psy na swoim szefie, wyzywając go od najgorszych, a do tego używa wulgarnych słów? A może znajduje się na stanowisku dyrektora? Wtedy przyjrzyj mu się, jak odnosi się do osób, którymi zarządza. Jeżeli z klasą i spokojem, nawet w sytuacjach, gdy puszczają mu nerwy, będzie z niego świetny ojciec, bo w kontaktach z dziećmi, a zwłaszcza własnymi, szacunek to jedna z najważniejszych cech. 

ciaza i dziecko
>

Ma dobre kontakty w własnymi rodzicami

Złe wzorce wyniesione z domu rodzinnego czy traumatyczne dzieciństwo nie pozostają bez wpływu na przyszłe  życie. Zwykle nasze problemy w kontaktach międzyludzkich, kłopoty z założeniem rodziny czy wychowaniem dzieci, mają źródło w latach dziecięcych. Ale jeżeli ten mężczyzna wyszedł ze spokojnego domu, w którym była zachowana hierarchia i – co jest bardzo ważne – jego rodzice szanowali się, na pewno przeniesie to do własnego domu. Zwróć uwagę, jak rozmawia z własną mamą, a jak z tatą. Nie chodzi o to, żeby biegł do nich z każdym błahym problemem, bo maminsynek jest ostatnim typem faceta, którego potrzebujesz. Jednak czułość i chęć pomocy w stosunku do własnej mamy oraz podziw i uznanie dla taty, to cechy, jakich powinnaś szukać u kandydata na ojca swoich maluchów. 

Lubi dzieci

Po prostu. Jednak wbrew pozorom o tym, czy on ma słabość do szkrabów, nie jest tak łatwo się przekonać. Bo przecież facet może mówić, że kocha dzieciaczki i nie wyobraża sobie bez nich życia, ale tak naprawdę może być to wyłącznie gra pozorów, która nijak się ma do rzeczywistości. Jak to sprawdzić? Obserwuj jego zachowanie, gdy w pobliżu znajdują się maluchy. Czasem wystarczy jedno rodzinne spotkanie, żeby się przekonać, jaki ten facet ma stosunek do najmłodszych członków rodziny. Zwróć uwagę także na to, jak odnoszą się do niego same dzieci. Nie jest tajemnicą, że maluchy świetnie znają się na ludziach i wyczuwają u nich fałsz. Jeśli żadna pociecha nie chce bawić się z twoim ukochanym, niech ci się zapali światełko ostrzegawcze. 

Niestety, to może być czarujący, przystojny, przebojowy mężczyzna, dla którego straciłaś głowę, ale do roli ojca może się w ogóle nie nadawać. Zdejmij różowe okulary i spójrz na niego krytycznym okiem. 

Będzie fatalnym ojcem, jeśli... 

Nie możesz na nim polegać

Kilka razy się na nim zawiodłaś? Dawał ci słowo, a potem go nie dotrzymywał? Obiecywał  gruszki na wierzbie, a skończyło się jak zawsze? Jeśli tak, miej się na baczności. Pamiętaj, że dorośli faceci bardzo rzadko się zmieniają – ich osobowość jest już bardzo mocno w nich zakorzeniona, a im mężczyzna starszy, tym trudniej będzie pozbyć mu się paskudnych cech charakteru. Dlatego jeżeli już nie raz było tak, że się na nim zawiodłaś i to w istotnych sprawach, ciężko upatrywać w nim ojca twoich dzieci. Przede wszystkim zabraknie ci kluczowego poczucia bezpieczeństwa i spokoju, a poza tym padniesz ze zmęczenia, bo wszystko będzie na twojej głowie. Doprawdy, zakładanie rodziny z kimś takim to nienajlepsze rozwiązanie. 

psychotesty
>

Szybko wpada w furię

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób nie potrafi sobie poradzić ze stresem. Jednak nerwy związane z intensywnym trybem życia, wieloma obowiązkami i trudną pracą to jedno, a wpadanie we wściekłość i nieumiejętność zapanowania nad własnymi emocjami to coś zupełnie innego. Jeżeli ten mężczyzna jest nerwusem, który potrafi obrzucić wyzwiskami panią w sklepie, bo podała mu zły produkt, albo gdy się zdenerwuje, najchętniej przeszedłby do rękoczynów, lepiej już teraz sobie odpuść związek z tym panem. Wychowanie dziecka to sztuka cierpliwości i spokoju. Maluch, zwłaszcza w pierwszych miesiącach po urodzeniu, naprawdę daje rodzicom w kość. Nerwowy facet nie zniesie ciągłego płaczu czy problemów zdrowotnych z pociechą. W końcu zaczną się między wami awantury, które wpłyną na waszą rodzinę destrukcyjnie. Jeśli możesz, zawczasu sobie tego oszczędź. 

Pieniądze się  go nie trzymają

Być może teraz żyjecie na niezłym poziomie, ale gdy pojawi się dziecko, życie zweryfikuje wszystko. Wychowanie malucha pochłania masę pieniędzy, z czym rodzice często nie są sobie w stanie poradzić. Nawet jeśli on teraz nieźle zarabia, ale nie ma żadnych oszczędności i wydaje pół pensji na głupoty, to bardzo zły znak. Lepiej zarabiać mniej, ale umieć odłożyć parę złotych – świadczy to o przedsiębiorczości i umiejętności zarządzania budżetem. Szukasz sposobów na bezbłędne zarządzanie domowym budżetem? Zajrzyj do osobnego tekstu. Dlatego jeśli pieniądze absolutnie się go nie trzymają, a jego wydatki równają się zarobkom, otrzeźwiej. dziecko nie zrozumie, że czegoś nie może mieć. Kasa po prostu będzie wam potrzebna jak nigdy dotąd, a przecież wy również chcecie żyć na przyzwoitym poziomie. 

Kiedy na świecie pojawia się  dziecko, rodzice są wniebowzięci, choć są również tacy, którzy dzieci mieć nie chcą (sprawdź dlaczego). Dopiero gdy euforia opada, okazuje się, że wszystko jest nie tak, jak miało być. Żeby sobie oszczędzić tego rozczarowania, zastanów się dwa razy, zanim zdecydujesz się na dziecko z tym, a nie innym facetem. Bo to jeden z najważniejszych wyborów w twoim życiu, dlatego powinien być przemyślany. 

Julia Wysocka 

Zobacz także: 

Porzucone maleństwo nigdy nie pozna swojej mamy! 

Malutki chłopczyk został oddany do „okna życia” w Gliwicach. 

„Żona od lat sypia z naszym synem!” 

Ta patologiczna to realia w jednego z miejscowości na Opolszczyźnie, gdzie mężczyzna odkrył romans pomiędzy własną żoną a ich synem. 

Polecane wideo

Komentarze (35)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.07.2012 15:26
Tutaj wpisz treść komentarza do Czy on nadaje się na ojca?...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.06.2010 19:00
papilot to najglupszy portal
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 02.06.2010 14:06
wychodzi na to, ze moj bylby idealnym ojcem ;) a artykul dobry i prawdziwy.. bylam kiedys z kims na kogo nie moglam liczyc i nie dotrzymywal slowa.. nie polecam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.06.2010 13:31
lame
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.06.2010 14:51
TO JEST ŚWIĘTA RACJA!!!! wszystko sie zgadza!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie