Wycofują Happy Meale z zabawkami!

Chcą w ten sposób walczyć z otyłością wśród dzieci. Specjaliści uważają, że dzieci sięgają tak często po fast foody, bo chcą dostać modny gadżet.
Wycofują Happy Meale z zabawkami!
02.05.2010

Gazowane napoje, siedzący tryb życia i… fast foody– to najczęstsze z przyczyn otyłości wśród dzieci. Aby ograniczyć nadwagę wśród najmłodszych, władze okręgu Santa Clara w Kalifornii wprowadziły zakaz sprzedaży dziecięcych zestawów z zabawkami w barach szybkiej obsługi. Oznacza to między innymi, że w tym rejonie ze wszystkich restauracji McDonald’s znikną kultowe już Happy Meale. Prezenty nadal będą mogły być wydawane wraz ze zdrowymi posiłkami nieprzekraczającymi 485 kalorii. 

Eksperci argumentują swoją decyzję rosnącym w zatrważającym tempie odsetkiem otyłych dzieci w USA. W rejonie Kalifornii na tę przypadłość cierpi już co czwarty uczeń podstawówki! Główną winę za taki stan rzeczy ponoszą właśnie fast foody, które kuszą najmłodszych zestawami z modnymi gadżetami. Władze okręgu Santa Clara mają nadzieję, że dzięki nowym regulacjom, dzieci będą rzadziej sięgać po niezdrowe jedzenie.

Nina Drzewiecki

Zobacz także:

Czy to prawda, że w fast foodach plują do hamburgerów?

Okazało się, że restauracje szybkiej obsługi faszerują swoich klientów nie tylko tłuszczem i pustymi kaloriami, ale również… śliną.

Czy hamburger może być dietetyczny?

Może! Poznaj domowe przepisy na dietetyczne hamburgery i hot dogi, które smakują lepiej niż w barze szybkiej obsługi!

Polecane wideo

Komentarze (65)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.05.2010 18:09
hahahahahhahahah ja taknie chce <becz><płacze>
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2010 18:24
Ja mam 13 lat, i jeszcze 5 lat temu byłam fanką mcdonalda. Zjadałam cały happy meal, a teraz nie cierpię na nadwagę. Wręcz przeciwnie, jestem bardzo szczupła :D myślę, że wręcz, ąz zbyt szczupła :D, a dodam, że nie biegałam, i nadal nie biegam na podwórku, wprawdzie w ogóle nie wychodzę na dwór, gdyż mieszkam na... chorym osiedlu :D
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2010 19:33
i dobrze, u nas powinni też to wycofać, rodzice zgadzają się na wszystko, a potem mają otyłe dziecko i głowią się, jak do tego doszło...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.05.2010 23:34
jak byłam mała to chciałam głównie zabawkę a hambuksa oddawałam mamie albo tacie, dlatego zawsze byłam szczupła i zdrowa (na ciele, no na umysł to już inna kwestia xD) dlatego mówie dzieci bierzcie zabawki a hamburgierki mamci lub tacie oddac ewentualnie bratu/siostrze (co tam), może byc i bezdomny pod wejsciem moze nawet coś zaśpiewa w zamian albo zagra na fujarce.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.05.2010 23:30
dobra to w Stanach, u nas zabawki były, są i będą xD o. bo nasze dzieci nasze są, na naszych podwórkach bawią sie i spalaja kalorie nie to co amerykanskie spaślaki
odpowiedz

Polecane dla Ciebie