Lekarka pokazała w Sieci, jak naprawdę wygląda brzuch dzień po porodzie: „To jest zupełnie normalne”

To niestety wciąż temat tabu.
Lekarka pokazała w Sieci, jak naprawdę wygląda brzuch dzień po porodzie: „To jest zupełnie normalne”
Katarzyna Woźniak, fot. IG @mama.i.stetoskop
19.05.2024

Choć coraz więcej mówi się o ciemniejszych stronach macierzyństwa i błogosławionego stanu, dla wielu jest to wciąż temat tabu. W związku z tym nadal istnieje wiele młodych kobiet – przyszłych mam, które nie do końca wiedzą, jak wszystko przebiega i co jest „normalne”, a co powinno martwić.

Jedną z kobiet, która chce uświadamiać dziewczyny i pokazywać rzeczywistość jest Katarzyna Woźniak. Lekarka – influencerka, którą możesz kojarzyć z profilu @mama.i.stetoskop. Kasia niedawno została kolejny raz urodziła dziecko. Teraz zdecydowała się zaprezentować w sieci, jak naprawdę wygląda brzuch tuż po porodzie.

Przeczytaj też: Internauci dopytują Rzeźniczaków o zdrowie córki: „Nie martwią was zaciśnięte piąstki?”

Influencerka pokazuje, jak naprawdę wygląda brzuch dzień po porodzie

Wiele kobiet wyobraża sobie, że od razu po urodzeniu maluszka, brzuch wraca do poprzedniego stanu. A gdy tak się nie dzieje lub gdy trzeba poczekać na to dłuższą chwilę, wpadają w smutek. W związku z tym lekarka-mama postanowiła pokazać prawdę, prezentując swój – jeszcze mocno zaokrąglony - brzuch dzień po porodzie.

Tak wygląda brzuch dzień po porodzie i to jest zupełnie NORMALNE. Tak ma być. Po pierwszym porodzie byłam dosłownie załamana jak to wygląda, teraz wiem że to normalne i po prostu potrzeba trochę czasu. Niestety mało kto o tym mówi, a jeszcze mniej osób to pokazuje – tłumaczy Kasia Woźniak.

Co ciekawe, pod jej postem, pojawiła się wypowiedź pewnej innej młodej mamy, również pani doktor. Według @mloda.lekarka wygląd brzucha po urodzeniu pociechy to dość indywidualna kwestia. U jednym będzie on większy, u drugich mniejszy i szybciej „wróci do formy”.

Wszystko zależy indywidualnie od rodzącej - są kobiety, których macica jest tak duża jak u Ciebie na zdjęciu i wymaga więcej czasu, a są kobiety u których ten brzuch po porodzie aż tak nie szokuje – dodała.

Tutaj również pojawił się głos kolejnych ekspertek, potwierdzający, że „normalny” brzuch po porodzie może być zarówno większy, jak i mniejszy. Niemniej warto edukować kobiety, że żadna z opcji nie jest powodem do niepokoju.

Przeczytaj też: Hilary Duff urodziła czwarte dziecko! Aktorka podzieliła się z fanami niezwykłym zdjęciem

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Katarzyna Woźniak (@mama.i.stetoskop)

Polecane wideo

Kylie Jenner pochwaliła się zdjęciami dzieci. Podobne do słynnej mamy?
Kylie Jenner pochwaliła się zdjęciami dzieci. Podobne do słynnej mamy? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie