SONDA: Jak wysokie powinno być kieszonkowe nastolatka?

Wyliczono, że polskie dzieciaki otrzymują od rodziców średnio 56 złotych miesięcznie. Niestety niektóre mamy i ojcowie wciąż nagradzają swoje pociechy pieniędzmi za dobre stopnie…
SONDA: Jak wysokie powinno być kieszonkowe nastolatka?
04.03.2010

Każdy, kto okres bycia nastolatkiem ma już za sobą, wie, że choć odrobina finansowej wolności jest wówczas niezbędna, by czuć się w gronie znajomych w pełni komfortowo. Niestety, nie każde dziecko może liczyć na dość zaufania ze strony rodziców, by otrzymywać od nich kieszonkowe, choćby minimalne.

Regularne kieszonkowe wypłaca swoim pociechom niecałe 30 % polskich rodziców. Młodzież w wieku 15 – 18 lat może liczyć na około 82 złote miesięcznie, młodsze nastolatki na około 43 złote, a dzieciaki w wieku przedszkolno-wczesnoszkolnym na około 21 złotych.

Na co dzieci wydają pieniądze? Najczęściej kupują słodycze (już wiadomo skąd powszechna nadwaga), napoje (jak mniemamy gazowane), gazety oraz karty telefoniczne.

 

Zachęcamy was do oddania głosu w naszej sondzie: Jak wysokie powinno być kieszonkowe?

Natasza Lasky

Zobacz także:

Jak z klasą wręczać pieniądze na ślubie?

Jeżeli ktoś ma dość kopert wypchanych banknotami i wręczając je, czuje się nieswojo, może pokusić się o jakieś inne oryginalne opakowanie.

Wasze listy: „Wyszłam za mąż dla pieniędzy!”

Karolina opisała nam swoją historię – historię o miłości i macierzyństwie… z kontem bankowym w tle…

Polecane wideo

Komentarze (269)
Ocena: 4.97 / 5
arek cebula (Ocena: 5) 13.06.2019 16:35
ja nie dostaje za nic i
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 13.09.2016 20:52
Ja mam 11 lat, chodzę do 5 klasy i mam 20 zł/mies
odpowiedz
Gość (Ocena: 4) 11.08.2016 14:38
Mysle że nastolatkowie w wieku ok.11-15 lat powinni dostawać ok.150 zł ponkeważ np. U dziewczynek moze byc tak ze wstydzą się czegoś poprosić rodziców i tak jest i u chłopców. Moim zdaniem to dobra kwota na ten wiek ale trzeba wiedzieć czy dziecko nie wydaje wszystkiego naraz i czy wydaje na potrzebne rzeczy czy na np. słodycze.
odpowiedz
V-gent (Ocena: 2) 19.02.2016 15:54
Wg mnie dla nasolatków nigdy nie dawać żadne drobne kwoty np. 2 zł...5 zł itp. - jest wiele oczywistych powodów: 1. Nastolatkowie są takie cwani - potrafią wykombinować o to, jak zdobyć pewna sumę na wydatki:na papierosy, na napoje alkoholowe, nawet na dopalacze... 2. Są najczęstsze przypadki, że nastolatkowie najczęściej kłamią i manipulują ukrywając sobie prawdziwe motywy na wydatki na coś niezgodnie z myślą rodziców 3. Przeważnie większości nastolatki, nawet 14 latki umieją uzbierać pewne kwoty na wydatki na kosmetyki poprawiające swoje wyglądy - wymalowane nastolatki są swoistymi "wabikami" do prowokowania gwałtów wsród młodzieżowców, nawet muzlimów. Proszę do rodziców: przenigdy nie dawać ani 1 zł dla swych dzieciom w nastoletnim wieku- powyższe co podałem pewne garsci faktów to przestrogą dla rodziców mających tych dzieci.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 26.03.2015 00:30
Ja mam 16 lat, jedną z najlepszych średnich w klasie (od zawsze), bogatych rodziców, a NIGDY nie dostałem od nich nawet złamanego grosza. Od dawna szukam pracy ( nigdzie nie ma) a naprawde potrzebuję tych pieniędzy. Mój młodszy brat uczy się beznadziejnie, nie umie nic zrobić w domu ( i nie robi, bo ja robię wszystko) a dostaje co tylko zechce. Zawsze gdy poruszam ten temat to oni mówią, że gdybym był przykładnym synem to bym dostał kilka groszy. Co k***a? Nie wiem co mam zrobić, po zapożyczałem się u wszystkich kolegów i nie mam im nawet z czego oddać. Dlatego cholera mnie bierze gdy słyszę jak jakaś 10- ciolatka mówi, że 50 zł mies. jej nie starcza :
odpowiedz

Polecane dla Ciebie