W jakim wieku najlepiej zajść w ciążę zdaniem Polek?

Młode obywatelki świata nie marzą już o mężu, o dzieciach oraz etacie kury domowej, ale o pięciu się po szczeblach kariery. Czy Polki także zmieniły priorytety?
W jakim wieku najlepiej zajść w ciążę zdaniem Polek?
kobieta w ciąży
04.03.2010

Z badań przeprowadzonych przez ForbesWoman.com oraz TheBump.com, których wyniki cytuje serwis Sfora.pl, wynika aż 75 % kobiet na całym świecie  uważa, że najlepszym czasem na urodzenie dziecka jest okres pomiędzy 25 a 34 rokiem życia.

Swoje opinie tłumaczą faktem, że dopiero po 25 roku, po obronie pracy magisterskiej zaczynają powoli układać swoje życie zawodowe, a ambicja nie pozwala odpuścić i „stanąć przy garach” z bobasem pod pachą i wałkami na głowie.

Jenna Goudreau z ForbesWoman.com wysunęła nawet śmiałą tezę, jakoby dla współczesnej kobiety najważniejsze były kariera i pieniądze. Aż 62 % młodych kobiet jest przekonanych, że posiadanie dziecka wpłynie na rozwój życia zawodowego niekorzystnie i nie przejmuje się tykaniem zegara biologicznego.

Co dziesiąta kobieta chce mieć tylko jedno dziecko albo wcale. Jedna trzecia pań wolałaby gromadkę trojga potomków, a połowa duecik.

A Waszym zdaniem, w jakim wieku najlepiej zdecydować się na pierwsze dziecko? Czy powszechne wśród kobiet po 40-stce ciąże są pozytywnym zjawiskiem? Czekamy na opinie.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Jak pogodzić wychowanie dziecka z nauką?

Kiedy na świat przychodzi wyczekane, ukochane – zwłaszcza to pierwsze – dziecko, szczęście rodziców zazwyczaj jest ogromne. Wszyscy wspólnie dzielą radość, jaką jest pojawienie się nowego człowieka.

REKORD: Najszybszy poród świata

Do szpitala dojechali około dwie godziny później. Rebeca zdążyła usiąść na wózku i wejść do windy wraz z mężem, pielęgniarką i przypadkową osobą.

Polecane wideo

Komentarze (249)
Ocena: 5 / 5
Olka (Ocena: 5) 28.06.2013 00:05
Dziewczyny moim zdaniem najlepsze wiek to od 25 - 28 zajsc w ciaze powinna kobieta ;-) pozdrawiam wszystkie czytelniczki *
odpowiedz
monia (Ocena: 5) 12.06.2013 10:05
mam 39 lat , zycie róznie się układało, dwa nieudane małzenstwa. Teraz mam partnera z którym będę mieć dzidzię, wcześniej i tak nie byłam gotowa, moim zdaniem odpowiedzialna matka to 33 lata:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.03.2013 08:50
a dodam ze czemu napisala taki wiek- mowie oczywiscie o sobie- uwazam ze juz wiem czego od zycia oczekuje, mialam czas na to zeby sie wyszalec, iteraz moge sie poswiecic w calosci mojemu szkrabowi.Nie wiem jakby to bylo gdybym urodzila 5 lat temu??!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.03.2013 08:47
Ja sama zaszlam w ciaze w wieku 27 lat, mysle ze to dobry czas -ani za wczesnie ani za pozno..........rodze za 2 m-ce i uwazam ze teraz moge najlepiej cieszyc sie swoim macierzynstwem. czas na ciaze 25-30(mowie tu o pierwszym dziecku)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.01.2013 17:09
Ja myślę że najlepszy czas na urodzenie pierwszego dziecka to 20-25 lat, osobiście chciałabym urodzić dziecko w wieku 23-25 lat, a mam teraz 21 :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie