„Brakuje mi beztroski, męskiej adoracji, ciszy”. Za czym najbardziej tęsknią mamy?

Realizują się w roli rodzica, ale czego z dawnego życia brakuje im najbardziej?
„Brakuje mi beztroski, męskiej adoracji, ciszy”. Za czym najbardziej tęsknią mamy?
Fot. iStock
06.02.2023

Dziecko wywraca życie do góry nogami. W pozytywnym sensie. Na każdym kroku słychać gaworzenie malucha, jego śmiech lub tupot. Bywa wesoło, bywa też stresująco, ale dla rodziców jest to na ogół piękny, choć niełatwy czas. Nowy członek rodziny to wiele obowiązków i wyzwań, ale nagroda jest bezcenna: miłość.

Za czym jednak zdarza się najbardziej tęsknić mamom, jeśli chodzi o życie sprzed ciąży i porodu? Poszperałyśmy na polskich i zagranicznych forach interenetowych i już znamy odpowiedź na to pytanie.

Przeczytajcie!

Polecamy także: Spirala antykoncepcyjna nie zapobiegła ciąży. Dziecko urodziło się... trzymając ją w rączce

Za czym najbardziej tęsknią mamy?

„Nie będę oryginalna, jeśli napiszę, że najbardziej tęsknię za ciszą. Po tym, jak urodziłam dzieci, w moim domu jest ciągły hałas. Oczywiście poza momentami, kiedy śpią, ale wtedy ja również próbuję odsypiać. Cisza, filiżanka kawy i dobra książka… Jak mi tego czasem brakuje!”

„Tęsknię za intymnością w łazience. Za tym, że kiedy się kąpię lub korzystam z toalety, nikt mi nie wchodzi i nie krzyczy: Mamo, chodź! Mamo, gdzie moja zabawka! Mamo, mamo, mamo! Nie mam czasu nawet na 15 minut sam na sam ze sobą…”

„Brakuje mi czasem beztroski. Chciałabym nieraz po prostu wyjść na całonocną imprezę i nikomu się z tego nie tłumaczyć. Teraz, kiedy jestem mamą, jest to oczywiście niewykonalne. Muszę siedzieć w domu z dzieckiem, co bardzo mi na ogół odpowiada, ale w niektóre weekendy chciałabym wyjść, napić się, potańczyć, tak jak dawniej”.

„Tęsknię za byciem adorowaną przez facetów, za komplementami, za flirtem. Teraz tylko pieluchy, zupy, sprzątanie. Czasem chciałabym się poczuć jak kobieta, a nie tylko jak mama”.

„Brakuje mi biegania. Od kiedy zostałam mamą, zupełnie nie mam na to czasu. Muszę zajmować się dzieckiem, domem, mężem. Odsypiam w każdej wolnej chwili. Na sport brakuje i czasu, i energii, a kiedyś uwielbiałam przebiegać długie dystanse i oczyszczać w ten sposób umysł”.

„Brakuje mi bezstresowego życia, kiedy musiałam być odpowiedzialna tylko za siebie. Teraz mam małą istotkę, o którą muszę się troszczyć i na którą muszę uważać. Ona jest ode mnie zależna, każdą decyzję podejmuję z myślą o niej. Kiedyś brałam pod uwagę wyłącznie to, co dobre dla mnie”.

„Tęsknię za studiami. Zaszłam w ciążę na pierwszym roku i musiałam zrezygnować z edukacji, żeby zająć się dzieckiem. Zawsze dobrze się uczyłam, lubiłam zdobywać wiedzę. Chciałabym się rozwijać w kierunku, który mnie interesuje, ale jeszcze trochę będę musiała z tym zaczekać…”

„Brakuje mi czasów, kiedy mogłam jeść wtedy, gdy byłam głodna. Teraz łapię jakieś posiłki od przypadku do przypadku, kiedy mała akurat uśnie lub jest zajęta zabawą. Jem szybko, cokolwiek, nie ma w tym ani odrobiny przyjemności”.

A Wy za czym najbardziej tęsknicie, drogie Mamy?

Polecamy także: To imię nosi najwięcej osób na świecie. Nie ma sobie równych także w Polsce

Polecane wideo

10 zawodów, w których najczęściej pracują psychopaci
10 zawodów, w których najczęściej pracują psychopaci - zdjęcie 1
Komentarze (20)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.05.2023 23:44
Oddałam dziecko do żłobka i mogę robić co chce. Jak dziecko wraca to zajmuje się nim mąż, bo zawsze jest stęskniony jak wraca po pracy. W weekendy wpadają dziadkowie, którzy również są stęsknieni. Ja zajmuje się praniem ubranek, organizowaniem jedzenia dla dziecka, kupowaniem ubranek w internecie. Ogólnie fajnie mi się żyje.
odpowiedz
Iga (Ocena: 5) 13.02.2023 21:29
Ja tęsknię za odpoczynkiem i czasem dla siebie. Niby mam roombę do ogarniania domu, zmywarkę czy pralkosuszarkę, więć obowiązki domowe to nie problem, ale synek bardzo częśto się budzi i muszę przy nim czuwać, co jest dość męczące. Mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.02.2023 15:26
A na co te kobiety liczyły?
zobacz odpowiedzi (1)
Kg (Ocena: 5) 09.02.2023 09:15
Jprdl, co za problemy, faktycznie... wlasnie poronilam i chcialabym miec takie problemy, jak w artykule...
odpowiedz
Tupi (Ocena: 5) 06.02.2023 21:32
Dzieci oczywiście najlepiej jak się kocha i chce ale zajmowanie się nimi to ciężka harówka nie ma co słodzić zwłaszcza jak kobieta nie ma przy tym pomocy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie