Polki nie chcą rodzić w Polsce. Ekspert podaje przyczynę

Powód chyba nikogo nie zaskoczy.
Polki nie chcą rodzić w Polsce. Ekspert podaje przyczynę
Fot. Pexels.com (Janko Ferlic)
17.11.2022

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego jednym z powodów niskiego wskaźnika dzietności w naszym kraju jest nadużywanie alkoholu przez młode kobiety. O tym, jak bardzo dalekie od prawdy świadczy fakt, że Polki chętnie rodzą w innych krajach takich jak Wielka Brytania. Dlaczego więc nie chcą rodzić w Polsce? Ekspert wyjaśnia.

Zobacz także: Anna Lewandowska wyznała, że straciła ciążę. „Doświadczyłam poronienia”

Polki nie chcą rodzić w Polsce. Ekspert podaje przyczynę

Jak podaje brytyjski urząd statystyczny Office for National Statistics, Polki od wielu lat zajmują czołowe miejsc wśród kobiet rodzących w Wielkiej Brytanii. W 2022 roku kobiety z Polski urodziły w Anglii i Walii 13 373 dzieci. W rozmowie z WP Kobieta przyczyny tego, dlaczego Polki chcą mieć dzieci za granicą, a nie chcą w Polsce, wyjaśnił dr socjologii Paweł Kuczyński z Collegium Civitas. Ekspert powiedział:

Kluczowym czynnikiem w analizie tego zjawiska jest poczucie stabilności. Zasymilowana grupa Polek, pomimo brexitu i rosnącej inflacji wpływającej na mniejszą dzietność, może czuć się w Wielkiej Brytanii bezpiecznie. Polki wciąż chętnie rodzą na emigracji, ponieważ mogą liczyć m.in. na lepsze świadczenia socjalne i dobrą opiekę medyczną.

Paweł Kuczyński dodał:

Polska stała się krajem nieprzyjaznym kobietom, co można było zaobserwować już podczas czarnego protestu i Strajku Kobiet w 2021 roku. Młode Polki mają coraz częściej poczucie, że ich ojczyzna nie jest miejscem, w którym mogłyby założyć rodziny.

W Polsce współczynnik dzietności to zaledwie 1,4 dziecka na kobietę. Podczas gdy w Wielkiej Brytanii ten sam współczynnik dla Polek wynosi 2,03. Nawet kobiety, które na stałe mieszkają w Polsce, decydują się urodzić za granicą właśnie ze względu na powód podany przez eksperta, czyli lepszą opiekę medyczną.

Zobacz także: Jennifer Aniston o próbach zajścia w ciążę. „Robiłam, co mogłam”

Źródło: kobieta.wp.pl 

Polecane wideo

Najmłodsze matki na YouTubie. Wiele z nich nie skończyło 16 lat
Najmłodsze matki na YouTubie. Wiele z nich nie skończyło 16 lat - zdjęcie 1
Komentarze (35)
Ocena: 4.66 / 5
jolka (Ocena: 5) 19.11.2022 19:31
Ja mam nieregularne cykle i nie mogę zajść w ciążę... Zawsze jak są jakieś komplikacje warto zrobić szereg badań laboratoryjnych. A w domku płodność kontrolować na podstawie poziomu LH, pomocny może okazać się tester owulacyjny (osobiście korzystam z Afrodyty)
odpowiedz
Luna (Ocena: 5) 19.11.2022 19:24
Myślę, że każda kobieta powinna kontrolować swoje cykle, warto mieć stały zapis na komputerze cyklu Cyclotest MyWay
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.11.2022 19:11
Nie stać mnie na dziecko, wolę zabezpieczać się i nie mieć problemu, bo nikt mi nie pomoże. Używam diafragmy dopochwowej Caya jako antykoncepcję
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 18.11.2022 12:03
Ta baba na zdjęciu to bars napompowana.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.11.2022 08:55
I to cyniczne "Gdzie są te dzieci?". Ano w jajnikach, i tam zostaną. Wielkie zdziwienie, że kobiety nie chcą być hcodzącymi trumnami.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie