Męskie i żeńskie imiona, które przynoszą pecha

Właściciele tych imion zawsze mają pod górkę. Prześladuje ich pech. Oni najlepiej wiedzą, co to jest fatum.
Męskie i żeńskie imiona, które przynoszą pecha
Fot. Unsplash (Jorge Bermudez)
22.08.2022

Każdemu z nas zdarza się od czasu do czasu przysłowiowo wstać z łóżka lewą nogą. W takie dni nic nam nie wychodzi, wszystko się komplikuje i mamy wrażenie, że ktoś na każdym kroku rzuca nam kłody pod nogi.

Zobacz również: Imiona trudnych mężów. W małżeństwie myślą przede wszystkim o sobie

Jednak dla niektórych osób taki stan rzeczy jest wręcz permanentny. Za nic nie są w stanie pozbyć się ciążącego nad nimi fatum. Okazuje się, że pech prześladuje zwłaszcza właścicieli pewnych konkretnych imion, a to za sprawą znaczenia jakie się za nimi kryje.

Pechowe imiona męskie

Aleksander

Mężczyzna o tym imieniu w życiu ceni sobie przede wszystkim wygodę. Kiedy zajdzie taka potrzeba zakasuje rękawy i bierze się do pracy, ale na co dzień jest... raczej leniwy. Liczy na to, że mu się upiecze, ale niestety często okazuje się inaczej i Aleksander wpada w poważne tarapaty. Można powiedzieć, że sam ściąga na siebie pecha.

Gracjan

Gracjan lubi otaczać się w życiu pięknymi i luksusowymi przedmiotami. Dobra materialne są dla niego bardzo ważne i uważa je za wyznacznik statusu społecznego, a mężczyzna o tym imieniu aspiruje naprawdę wysoko. Niestety w związku z takim podejściem Gracjan bywa rozrzutny i żyje ponad stan. Często wpada w długi, z których długo nie może się wygrzebać.

Jarosław

Mężczyzna o imieniu Jarosław daje się poznać jako osoba niezwykle pewna siebie, ale niestety szybko okazuje się, że w wielu przypadkach ta pewność siebie przechodzi w zwykłą arogancję. Jarosław uważa się za lepszego od innych i często daje im to odczuć, a to nie przysparza mu przyjaciół. Wręcz przeciwnie – wiele osób obgaduje go za plecami i życzy mu źle.

Maksymilian

Maks jest urodzonym cholerykiem. Byle błahostka jest w stanie wyprowadzić go z równowagi i niełatwo go uspokoić. Z tego powodu trudno z nim wytrzymać i szybko traci przyjaciół. Znajomi odwracają się od niego jeszcze z innego powodu – Maksymilian chętnie manipuluje ludźmi dla swoich osobistych korzyści i wyręcza się innymi na każdym kroku.

Przemysław

Przemysław jest na ogół bardzo lubiany. Otacza się wianuszkiem znajomych, nie może też narzekać na brak powodzenia u płci przeciwnej. Mężczyzna o tym imieniu jest znany również z tego, że ma gest. Niestety jako że jego krąg znajomych jest wyjątkowo szeroki Przemysław często sam zostaje bez grosza przy duszy.

Stanisław

Mężczyzna o tym imieniu nie znosi bezczynności. Zawsze musi znaleźć sobie jakieś zajęcie. A kiedy już wywiąże się ze wszystkich swoich obowiązków zaczyna ingerować w sprawy innych. Niestety nie dociera do niego, że wtrąca nos w nie swoje sprawy i jest zwyczajnie nachalny. Z czasem inni zaczynają unikać jego towarzystwa.

Tadeusz

Tadeusz jest przekonany o tym, że jego poczucie humoru jest jedyne w swoim rodzaju. Jednak inne osoby mają na ten temat zupełnie odmienne zdanie – i mają dużo racji. W rzeczywistości Tadeusz zbyt często pozwala sobie na złośliwe docinki pod adresem innych ludzi i tylko on uważa je za żarty. Takie zachowanie zdecydowanie nie przysparza mu fanów.

Zobacz także: 5 żeńskich imion, które przynoszą szczęście

Pechowe imiona żeńskie

Adrianna

Kojarzycie słynny, przedwojenny film “Ada! To nie wypada!” oraz towarzyszący mu szlagier? Fabuła tej produkcji mówi sama za siebie. Tytułowa Ada jest niesamowicie temperamentna, przez co zawsze pakuje się w kłopoty. Tak samo jest z innymi właścicielkami tego imienia. To dlatego, że Adrianna nie znosi krytyki, na punkcie której jest wręcz przewrażliwiona. Jeśli ktoś z nią zadrze, na zawsze skreśla go ze swojego życia. Przez to wiele osób życzy jej źle, co często się sprawdza.

Elżbieta

Na pierwszy rzut oka Elżbieta wydaje się wyniosła i chłodna oraz trzyma innych na dystans. Jednak przy bliższym poznaniu okazuje się, że potrafi bardzo sprytnie manipulować ludźmi w taki sposób, aby osiągnąć swoje cele – nawet po trupach. W dodatku uwielbia plotkować. To często pakuje ją w kłopoty, zwłaszcza gdy wyda się, kto jest źródłem sensacyjnych doniesień.

Izabela

Izabela jest z natury bardzo spokojna, by nie powiedzieć płochliwa i bojaźliwa. Bardzo boi się wszelkich zmian i nigdy nie podejmuje ryzyka, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Z tego powodu wiele traci, a potem żałuje, że nie odważyła się czegoś zrobić. Jeśli jednak już osiągnie jakiś sukces będzie chwalić się tym aż do znudzenia, co zdecydowanie nie przysparza jej sympatyków.

Patrycja

Patrycja zawsze musi być w centrum zainteresowania. Ma skrajnie ekstrawertyczną osobowość przez co z łatwością nawiązuje kontakty, ale z drugiej strony staje się to źródłem jej życiowych problemów. Patrycja jest uparta do bólu i do utraty tchu broni swojej racji. To sprawia, że zazwyczaj zawsze jest z kimś skłócona.

Sylwia

Sylwia to urodzona choleryczka, a to wróży tylko jedno – problemy! I to naprawdę na każdym kroku. Sylwia nie potrafi powstrzymać nerwów na wodzy ani w życiu prywatnym, ani zawodowym. Awantura to jej drugie imię. Wystarczy naprawdę drobna błahostka, aby wyprowadzić ją z równowagi.

Weronika

Kobieta o tym imieniu to mieszanka wybuchowa. W jednej chwili wydaje się słodka i cicha, by w następnej wybuchnąć gniewem i pokazać pazurki. Ta dwoista natura nie pomaga jej w życiu. Wiele osób nie jest w stanie poradzić sobie z jej dwoistą osobowością. Nie lepiej jest w miłości, ponieważ gdy Weronika kocha, jest bardzo zaborcza. Nie każdy mężczyzna to wytrzyma.

Zuzanna

Zuzanna najpierw działa, a potem myśli... a to gotowy przepis na katastrofę. Właścicielka tego imienia jest wyjątkowo chaotyczna i nigdy nie potrafi usiedzieć w miejscu. Niestety przysparza jej to kłopotów, zwłaszcza w życiu zawodowym. Zuzanna nie potrafi się skupić i na spokojnie przeanalizować wszystkich danych, przez co często popełnia błędy, których łatwo mogła uniknąć.

Zgadzacie się z tym? Czy wasze imiona znalazły się na liście?

Zobacz także: Imiona, które były zakazane 100 lat temu: Agata, Maciej, Katarzyna… Jakie jeszcze?

Polecane wideo

Miłosny algorytm zgodności: Oblicz, czy Ty i Twój facet do siebie pasujecie
Miłosny algorytm zgodności:  Oblicz, czy Ty i Twój facet do siebie pasujecie - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 3.86 / 5
Katarzyna (Ocena: 5) 25.11.2022 18:03
Zgadzam się z tym artykułem.
odpowiedz
[email protected] (Ocena: 1) 13.09.2022 11:34
Spotykałem się z wieloma kobietami o tych imionach i powiem szczerze że większość w tym artykule napisane to bzdury.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.08.2022 15:57
Ja miałem kolegę Maksa no i wiecie co było dalej...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.08.2022 02:46
Kiedy Wudz Narodu nosi imiona Jarosław Aleksander.....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.08.2022 12:45
A to dziwne, moja mama to Elżbieta i miała i ma szczęśliwe życie. Wszystko jej się poukładało w życiu tak, jak tego chciała. Trochę wam ta ściema nie wyszła.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie