Facebook przekazał policji prywatne wiadomości nastolatki, która dokonała aborcji

Dziewczyna i jej matka usłyszały zarzuty.
Facebook przekazał policji prywatne wiadomości nastolatki, która dokonała aborcji
Fot. Unsplash (Kateryna Hliznitsova)
15.08.2022

Pochodząca z Nebraski 17-letnia Celeste i jej matka usłyszały zarzuty w związku z przeprowadzoną przez nastolatkę aborcją farmakologiczną. Szokujący jest fakt, że w tej sprawie policji posłużyły za dowód prywatne wiadomości wymieniane przez kobiety na Messengerze. Ich rozmowa została udostępniona organom ścigania przez koncern technologiczny Meta - właściciela Facebooka.

Kobiety oskarżone o przeprowadzenie aborcji

17-letnia Celeste dokonała aborcji farmakologicznej, będąc w 23. tygodniu ciąży. Prawo w Nebrasce, gdzie mieszka, pozwala jednak na aborcję do 20. tygodnia ciąży. Policja dowiedziała się o całej sytuacji z danych udostępnionych przez Facebooka. Do przeprowadzenia aborcji farmakologicznej kobiety wykorzystały tabletki zakupione przez internet.

Zobacz także: Skandaliczna treść w podręczniku do HiT. „Kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?”

Zarówno nastolatka, jak i jej matka usłyszały już zarzuty. Celeste została oskarżona o ukrycie martwego płodu, fałszywe zgłoszenie i ukrycie śmierci innej osoby. Z kolei jej matkę oskarżono o wykonanie aborcji powyżej 20. tygodnia oraz wykonanie aborcji bez posiadania licencji lekarza.

Koncern Meta broni swojej decyzji

Internauci oraz aktywiści pro-choice są oburzeni zaistniałą sytuacją. Działacze uważają, że przekazanie przez giganta technologicznego Meta informacji o aborcji świadczy o tym, że firmie nie zależy na ochronie praw aborcyjnych. Andy Stone – rzecznik firmy Meta powiedział:

W nakazie, który otrzymaliśmy od lokalnych organów ścigania nie wspomniano o aborcji. Dotyczył on zarzutów związanych z dochodzeniem karnym, a dokumenty sądowe wskazują, że policja w tym czasie badała sprawę dziecka, które urodziło się martwe, zostało spalone i pochowane, a nie decyzję o dokonaniu aborcji.

Jak na ironię, właściciel firmy Mark Zuckerberg powiedział kilka tygodni wcześniej na spotkaniu dla pracowników firmy, że ochrona prywatności ludzi jest wyjątkowo ważna.

Zobacz także: Pechowe perły i śmiertelny opal. Wszystko o biżuteryjnych przesądach

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 15.08. - 21.08.
Horoskop tygodniowy 15.08. - 21.08. - zdjęcie 1
Komentarze (27)
Ocena: 4.63 / 5
gość (Ocena: 5) 17.09.2022 13:34
No i bardzo dobrze, popełniły przestępstwo, zabiły dziecko, jeśli policja chce informacje dotyczące śledztwa to trzeba im je udostępnić
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.08.2022 23:09
Gratulacje dla babci roku. Pomogła zabić prawie 6 miesięczne wnuczę, a nie potrafiła iść z córką do ginekologa po tabletki lub kupić paczki prezerwatyw. Towarzystwo mogło się zgłosić po tabletkę "po" do 72 h od stosunku. Ale po co? Lepiej nażreć się proszków z internetu i niech dziecko się udusi. Ciężko się czyta takie teksty, kiedy samemu straciło się bliźnięta w 20 tygodniu ciąży.
odpowiedz
Monika (Ocena: 5) 18.08.2022 13:09
Jestem „pro choice” ale w 23 tygodniu ciąży to juz przesada. Jakieś granice musza być wytyczone. Panna czekała z aborcja do szóstego miesiąca? Naprawdę było tak trudno znaleźć klinikę która usunie ciąże pomimo ze jest to legalne do 20 tygodnia? A poczekam jeszcze się trzy tygodnie skoro brzucha nie widać. Dziecko w tym wieku bo to już nie jest tylko płód ma wykształcony system nerwowy. Takiej aborcji nie przeprowadziłabym na psie bo ciężko mi sobie wyobrazić przez co przechodziłaby te unormowane juz szczeniaki. Prawo aborcyjne w tym stanie i tak jest moim zdaniem zbyt liberalne bo aborcje nie wynikająca z uszkodzenia płodu powinno się wykonywać do 12 tygodnia. Myśle ze w trzy miesiące można się połapać czy się zaszło w ciąże czy nie, zwłaszcza jeśli się miało seks i noe zabezpieczało. Testy ciążowe są tanie, a aborcja w takim przypadku w USA nic nie kosztuje i jest kompletnie legalna wiec w czym problem? Czasu dziewczyna nie miała żeby sobie zorganizować usunięcie niechcianego dziecka?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 17.08.2022 11:30
A co kogo to obchodzi? Poza tym kobieta ma prawo dokonać aborcji, to ktoś wykonujący ją może beknąć, ale jeśli to jest za granicą, gdzie to jest legalne, to guzik mogą zrobić, bo liczy się prawo zagraniczne
odpowiedz
Panek (Ocena: 5) 15.08.2022 12:12
Kto myśli że FB nas nie śledzi.... ten głupi. Kto myśli że dba o nasze dobro ten ma ujemne IQ
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie