5 męskich imion, które przynoszą szczęście

Mają magiczną moc, a ich właściciele są podobno skazani na pomyślny los.
5 męskich imion, które przynoszą szczęście
Fot. Unsplash (helena Lopes)
04.08.2022

Ludzie dzielą się na zwolenników teorii, że imię to tylko element danych osobowych, który nie ma większego wpływu na nasze życie. Oraz na tych, dla których tych kilka liter w akcie urodzenia determinuje wszystko, co wydarzy się później. Spór ten postrzegany jest jako starcie zdrowego rozsądku z zabobonami. Ale to nie do końca prawda.

Nie musisz wierzyć w magiczną moc imienia, żeby zdawać sobie sprawę z jego znaczenia

- przekonuje cytowana przez „Daily Star” konsultantka, która pomaga podjąć rodzicom tę ważną decyzję. Według niej nieprzemyślany wybór może się bardzo negatywnie odbić na funkcjonowaniu pociechy w dorosłym życiu. Jeśli się postaramy, efekt może być odwrotny - imię sporo ułatwi.

Serwis gazeta.pl wymienił 5 męskich imion, które według legend i wierzeń są „skazane na pomyślny los”. Oto one.

Polecamy także: To zapomniane imię dla dziewczynek zyskuje na popularności. Jego znaczenie jest wprost anielskie

Jakie męskie imiona przynoszą szczęście?

Edmund

Imię germańskie, pochodzące od słów ed- majątek, dziedzictwo; -mund- opieka. Imię Edmund można zatem tłumaczyć jako „opiekun dziedzictwa”. W Polsce imię to występuje od XIV wieku.

Edmund to romantyk i osoba o wrażliwym sercu. Kieruje się dobrem innych, egoizm jest mu obcy. Wszystko, o czym marzy, zdobywa z łatwością dzięki wrodzonemu optymizmowi.

Aleksander

Pochodzi od greckiego słowa aleksandros, składającego się z dwóch członów: alekso (bronię się, odpieram atak) i andros (mężczyzna, mąż). Imię to oznacza: obrońca ludzi, troszczący się o mężów lub odpierający wrogów.

Aleksander jest wytrwały, zdeterminowany, wrażliwy. Budzi zaufanie innych, trafnie odczytuje cudze intencje. Oddany rodzinie i przyjaciołom.

Ryszard

Jest to imię o pochodzeniu germańskim. Wywodzi się od słów richi (bogaty, potężny) i hart (silny, mocny). Imię to oznacza tego, który jest potężny, bogaty i sprawuje silną władzę.

Ryszard jest zdeterminowany. Woli działać, niż stać w miejscu. Jest osobą niezależną, lubi osiągać sukcesy. Te motywują go do dalszej pracy nad sobą.

Jerzy

Wywodzi się od greckiego słowa geos (ziemia) oznaczające rolnika uprawiającego rolę.

Jerzy jest urodzonym strategiem, który ma niesamowitą intuicję. Jest pełen zapału i ma wielką wyobraźnię. To osoba o bystrym umyśle i wszechstronnych zainteresowaniach.

Feliks

Imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa felix (szczęśliwy, życzliwy) i oznacza człowieka szczęśliwego lub życzliwego w stosunku do innych.

Feliks ma niebywałe szczęście w życiu i potrafi unikać kłopotów, jak mało kto. Jest przezorny i charakteryzuje się analitycznym umysłem. Wie, jak rozmawiać z innymi dyplomatycznie.

Które z tych imion podoba się Wam najbardziej?

Polecamy także: Imiona, które były zakazane 100 lat temu: Agata, Maciej, Katarzyna… Jakie jeszcze?

Polecane wideo

Te znaki zodiaku w sierpniu będą mogły liczyć tylko na dobre wibracje. To będzie ich szczęśliwy czas
Te znaki zodiaku w sierpniu będą mogły liczyć tylko na dobre wibracje. To będzie ich szczęśliwy czas - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Twój stary (Ocena: 5) 30.01.2023 20:45
Jprdl
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 04.08.2022 17:27
Edmund i Feliks to ładne imiona. Ale wszyscy i tak będą wołać Mundek i Felek.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie