„Najdłuższy naturalny poród świata”. Kobieta rodziła aż przez…

Niewiarygodne, że trwało to AŻ TYLE.
„Najdłuższy naturalny poród świata”. Kobieta rodziła aż przez…
Fot. Unsplash (Janko Ferlic)
18.06.2022

Poród – zdaniem jednych najpiękniejsze uczucie na świecie. Zdaniem drugich – najgorsze. Nikt, kto nie doświadczył tego na własnej skórze, nie jest w stanie nawet sobie wyobrazić, z jakim natężeniem cierpienia się to wiąże.

Niektóre kobiety mają to szczęście, że wydawanie malucha na świat przebiega u nich książkowo. Po kilku godzinach tulą dziecko w ramionach i stopniowo dochodzą do siebie. Niestety w przypadku 17-letniej Amy Beck akcja porodowa trwała aż… 20 dni. Jak to możliwe?

Zobacz także: Dzień po porodzie przekłuła córce uszy. Oburzeni internauci: „To ją bolało!”

Najdłuższy poród na świecie

Pochodząca z Wielkiej Brytanii Amy Beck zaczęła odczuwać silne skurcze brzucha już w drugim trymestrze ciąży. Przestraszona sytuacją po kilku dniach postanowiła zgłosić się na kontrolę do szpitala. Tam pielęgniarki uznały jednak, że nie dzieje się nic niepokojącego i odesłały ją do domu. Przez kolejne dwa tygodnie skurcze jednak nie ustawały. Po 15 dniach wykończona 17-latka ponownie zgłosiła się po pomoc.

- Lekarze szybko zorientowali się, że dziewczyna rodzi, ale zachodziła obawa, że tak długi poród mógł doprowadzić do zakażenia organizmu. Na szczęście dziecko Amy przyszło na świat zdrowe. Dziś młoda mama czuje się bardzo dobrze, a maluchowi nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Lekarze dalej nie mogą zrozumieć, dlaczego przez 3 tygodnie nikt nie rozpoznał, co tak naprawdę działo się z ciałem 17-letniej ciężarnej – czytamy na serwisie dziendobry.tvn.pl.

Portal podaje również, że prawdopodobnie jest to najdłuższy naturalny poród na świecie. Najkrótszy trwał z kolei zaledwie 2 minuty. - Kobietą, która powiła dziecko tak szybko była Australijka Mary Gorgens – informuje portal.

A Wy ile czasu spędziłyście na porodówce?

Polecane wideo

10 fryzur, które nie podobają się mężczyznom. Nie potrafią ich docenić
10 fryzur, które nie podobają się mężczyznom. Nie potrafią ich docenić - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
endzi (Ocena: 5) 22.06.2022 00:58
Dziewczyny, jest super stronka o kobiecych sprawach i nie tylko - naturalna plodnosc pl polecam!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.06.2022 00:47
Nie każdy musi mieć dziecko. Kobieta ma możliwość zabezpieczenia mechanicznego - diafragma Caya to silikonowa wkładka dopochwowa, która chroni przed zapłodnieniem oraz przenoszeniem chorób wenerycznych
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.06.2022 09:47
Pierwszą córkę rodziłam w szpitalu uniwersyteckim w północnym Londynie. Poród trwał 53h. Co godzinę przychodziła któraś położna i obiecywała, że zaraz wywiozą mnie na cesarkę, skończyło się wyciąganiem córki pompą próżniową, bo ja nie byłam już w stanie przeć. Nawet nie rozpoznały u mnie skurczów partych. Dwie młodsze rodziłam w Polsce, w różnych regionach i opieka okołoporodowa była o niebo lepsza niż ta, którą miałam w Wielkiej Brytanii.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.06.2022 09:42
Lekarze się dziwią, że pielęgniarki wysłały ja do domu. Widzę, że wszędzie żenujący poziom opieki zdrowotnej. 21 wiek, a gorzej niż przed wiekami. Już o gnojeniu na porodówkach nie wspomnę.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 18.06.2022 10:55
To jest nie poród, a zwykłe znęcanie się nad tą nastolatką. Powinni jej już dawno cesarkę zrobić.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie