Dzień po porodzie przekłuła córce uszy. Oburzeni internauci: „To ją bolało!”

Młoda mama postanowiła zrobić piercing uszu noworodkowi.
Dzień po porodzie przekłuła córce uszy. Oburzeni internauci: „To ją bolało!”
Fot. TikTok (https://www.tiktok.com/@laraticaofficial)
11.06.2022

Przekłuwanie uszu małym dzieciom budzi sporo emocji. Rodzice dzielą się pod tym względem na dwie grupy. Jedni uważają, że lepiej to zrobić jak najwcześniej, aby oszczędzić dziecku bolesnych wspomnień, inni – że z tą decyzją należy poczekać do momentu, aż młody człowiek sam poprosi o zrobienie dziurek w uszach.

Robienie piercingu noworodkowi to jednak zdecydowana rzadkość. Tymczasem na taki właśnie krok zdecydowała się pewna mama z TikToka.

- Okazało się, że kobieta przekłuła dziewczynce uszy zaledwie dzień po narodzinach. Prawda wyszła na jaw przez wideo, w którym matka porównuje, jak przez kilka miesięcy zmieniła się dziewczynka – wyjaśnia serwis o2.pl.

@laraticaofficial 𝚃𝚑𝚎 𝚝𝚒𝚖𝚎 𝚙𝚊𝚜𝚝 𝚝𝚘𝚘 𝚏𝚊𝚜𝚝 🥺𝙼𝚒𝚜𝚜𝚒𝚗𝚐 𝚢𝚘𝚞 𝚋𝚎𝚒𝚗𝚐 𝚝𝚑𝚒𝚜 𝚜𝚖𝚊𝚕𝚕 #foryou ♬ In The Stars - Benson Boone

Internauci byli poruszeni decyzją młodej mamy, czemu dali wyraz w komentarzach. Wielu z nich twierdziło, że malutka Lara z całą pewnością odczuwała ból, bo ten jest taki sam bez względu na wiek. Inni twierdzili, że po porodzie jest zazwyczaj mnóstwo obaw o zdrowie dziecka i piercing uszu znajduje się poza listą rzeczy, o których rodzice w ogóle w takich chwilach myślą. Znaleźli się jednak i tacy komentujący, którzy stwierdzili, że TikTokerka mogła zdecydować się na ten krok, bo staje się on coraz powszechniejszy.

Co na to sama zainteresowana? Stwierdziła, że mała Lara nawet nie zareagowała żadnym grymasem w czasie piercingu.

A Wy co o tym wszystkim sądzicie?

przekłuwanie uszu noworodkomprzekłuwanie uszu noworodkom

Polecane wideo

Stylowy apartament Dawida Wolińskiego. Takiego wystroju nie ma chyba nikt w Polsce
Stylowy apartament Dawida Wolińskiego. Takiego wystroju nie ma chyba nikt w Polsce - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
ahh (Ocena: 5) 17.08.2022 11:22
W krajach Hiszpanskich to tradycja zeby przekuwacuszy dziewczynkom w dzien po porodzie i goscie odwiedzajacy dziecko przynosza kolczyki w prezencie. Przez internety to ludzie zrobili sie obecnie wrzechwiedzacy i nie szanujacy nikogo innego wyborow jesli sa sprzeczne z jej/ jego. zejdzcie z internetow i zacznijcie zyc swoim zyciem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.06.2022 15:31
Zaraz będzie dramat, jak dziecku w śnie kolczyk wypadnie, połknie podczas zabawy, albo coś…
odpowiedz
Kaisa (Ocena: 5) 13.06.2022 15:27
Niemowlakowi? Wiesz co …..przepraszam, ale to jest przesada…..po co to!!!!!! ??????? Dla mamusi tylko zeby dziecko dobrze na tiktoku wygladalo? I co jeszcze ? Moze nos jej przekuje dziare zrobi i wstawi implanty króliczych uszu….przeciez bedzie tak slodko wygladac;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.06.2022 01:12
Przesadzacie, wszystkie moje koleżanki miały jako niemowlaki przekute uszy i dziś się z tego cieszą bo nie pamiętają bólu. Ja żałuje, że moja matka mi nie przekuła tak wcześnie, jak miałam 7 lat to zdecydowałam się pistoletem na wakacjach w aptece dać sobie przekuć uszy, zarosły mi i rok później jak skonczyłam 8 lat to w tym samym miejscu znowu mi panie z apteki przekuły. Dzieciak nawet nie bedzie tego pamiętał a wy robicie z tego nie wiadomo co. Jeśli się jej odwidzą kolczyki to jak bedzie wystarczająco świadoma to po prostu zdejmie, nie rozumiem problemu.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 11.06.2022 13:51
W du..pie niech sobie kilka kolczyków zrobi, będzie robić gów...no we wzorki.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie