„Mój partner chce nazwać nasze dziecko na cześć kota swojej byłej narzeczonej”

„Jego zdaniem to tylko imię, a przecież kot i dziecko nigdy się ze sobą nie spotkają”.
„Mój partner chce nazwać nasze dziecko na cześć kota swojej byłej narzeczonej”
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/15410823717264457 & pinterest.co.uk/pin/3659243435787174)
09.06.2022

Niektóre pary wybierają imiona dla swoich dzieci jeszcze na długo przed tym, zanim zaczynają powiększać rodzinę. W teorii rozmowy na ten temat często zbliżają do siebie, ale w praktyce i pod presją czasu bywa inaczej - zwłaszcza gdy okazuje się, że przyszli rodzice mają zupełnie inne zdanie na ten temat. 

Zobacz również: Wybrała dla synka imię, które miało być wyjątkowe. Internauci: „Ludzie nazywają tak swoje psy”

Ostatnio przekonała się o tym pewna internautka, która przypadkiem dowiedziała się jakie znaczenie ma imię wybrane dla ich synka przez jej partnera. Okazuje się, że mężczyzna pragnie nazwać chłopca na cześć... kota, którego dzielił wraz z byłą narzeczoną. Jak można się spodziewać, teraz para nie może dojść do porozumienia w tej sprawie. 

„Partner chce nazwać nasze dziecko na cześć kota swojej byłej”Fot. Unsplash

„Partner chce nazwać nasze dziecko na cześć kota swojej byłej” 

Kobieta podzieliła się swoją historią na forum internetowym Reddit. Wyznała, że początkowo nie miała pojęcia o tym, że za imieniem, jakie zasugerował jej partner kryje się takie zaskakujące znaczenie. 

Jestem z moim partnerem od 5 lat. Nie jesteśmy małżeństwem, ale właśnie spodziewamy się pierwszego dziecka. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że to chłopiec i próbujemy wybrać dla niego imię. Mój partner zasugerował imię Max, ponieważ bardzo mu się podoba. Mi nie, ale zgodziłam się wziąć je pod uwagę, ponieważ nie mam innego pomysłu. 

Ostatnio rozmawiałam na ten temat z jego siostrą i powiedziałam, że partner zaproponował imię Max. Ona odparła, że to imię kota, którego mój partner miał z byłą narzeczoną. Kiedy zerwali ona zabrała go ze sobą i już nigdy więcej go nie zobaczył. 

Po powrocie do domu powiedziałam mojemu partnerowi, że nie czuję się komfortowo z tym, aby nazwać nasze pierwsze dziecko imieniem po kocie jego byłej. Dla mnie to dość obrzydliwe. Powiedział, że przesadzam. Jego zdaniem to tylko imię, a przecież “kot i dziecko nigdy się ze sobą nie spotkają”. 

Odparłam, że nie w tym rzecz. On wychowywał tego kota razem ze swoją eks. To trochę tak, jakby mieli wspólne dziecko i dlatego dziwnie czuję się z tym, że mielibyśmy nazwać naszego syna na cześć ich kota. Partner odpowiedział, że mówię tak przez hormony i powinnam przestać być tak wrażliwa na ten temat. Dodał, że nigdy nie podobało mi się to imię, a teraz szukam wymówek, aby nie nazwać naszego dziecka Max 

- napisała internautka, jednocześnie pytając komentujących, czy w tym przypadku wina rzeczywiście leży po jej stronie i powinna odpuścić. 

Okazało się, że zdecydowana większość internautów opowiedziała się po stronie autorki wątku. 

Nazwanie dziecka imieniem po zwierzaku, którego wychowywało się ze swoją byłą jest dziwne. Wygląda na to, że twój partner wcale o niej nie zapomniał. 

On wychowywał ze swoją eks pseudo dziecko i nazwał je Max, a teraz chce dać to samo imię prawdziwemu dziecku. Może ma obsesję na punkcie tego imienia? Tak czy inaczej, to dziwne. 

Nawiązanie do hormonów to czysta mizoginia. Spytaj go, skąd pomysł na takie imię. Gwarantuję, że twój syn nie ucieszy się, gdy po latach odkryje, że został nazwany na cześć kota. 

Oboje rodzice powinni zgadzać się co do imienia dla dziecka. Jeśli tak nie jest, nie powinno być brane pod uwagę 

- pisali internauci. 

A wy co sądzicie o tej historii? 

Zobacz również: Nie wiesz, jakie imię wybrać dla dziecka? Pomoże Ci „test kubka”

Polecane wideo

Te znaki zodiaku mogą liczyć na lato pełne miłości. Kto przeżyje gorący romans?
Te znaki zodiaku mogą liczyć na lato pełne miłości. Kto przeżyje gorący romans? - zdjęcie 1
Komentarze (21)
Ocena: 4.38 / 5
Ewa (Ocena: 5) 13.06.2022 10:39
Max ładne imię dla chłopca. Mi by nie przeszkadzało. O kota nie może być zazdrosna.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 12.06.2022 08:35
Bardzo dobry pomysł. Popieram.
zobacz odpowiedzi (1)
Maksymilian (Ocena: 5) 11.06.2022 17:13
NIkt nie rozumie więzi między mężczyzną a jego kotem. Uczucie to jest silniejsze niż czas i odległość. Miejcie troch miłości w sercu dla Maxa i jego byłego partnera.
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 10.06.2022 15:57
Nazwać po kocie? Chyba facet nie dojrzał do bycia ojcem. Jakby nazwał po dziecku, to bym zrozumiała. Ale po KOCIE?!
odpowiedz
Siemakurwy wrociłem chujowy ten artykuł (Ocena: 1) 10.06.2022 09:56
Nie ma cenzury na niku takze je4ac elo ps sredni ten artykuł
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie